Konu Bilgileri
Konu: taş fırın yapımı Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 35289 Yorum: 22
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ali İrfan ÇEVİK 09-15-2012, Saat: 11:24 PM   
Sn.Ahmet Bey; Babanızın da sizinde ellerinize sağlık. Fotolar beni çocukluguma götürdü. 9-10 yaşlarımda dedem yapmıştı taş fırın, ozaman bende merakla izlemiş ve yardım etmiştim. Bir de hiç unutmadığım tamamlandığında içinde üç gün hiç ateşi söndürmeden yakmışlardı. Birde kubesini kapaması ile kapısının üstü çok ince ustalık istiyordu en az iki-üç kez söküp tekrar dizmişti dedem.
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Ahmet BULUT 09-16-2012, Saat: 11:58 PM   
(09-15-2012, Saat: 10:45 PM)Hüseyin EREN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ateş tuğlaları iri tuzun üzerine aralarına hiç harç konulmadan sıralanmış, sonradan derz aralarına herhangi bir harç veya buna benzer bir malzeme derz dolgusu gibi kullanılıyor mu? birde fırının kubbesini ördüğümüz takoz tuğlaların aralarına normal sıva çamuru mu yoksa sobalarda kullanılan özel bir malzeme var o mu kullanıldı aydınlatırsan sevinirim...

fırın tuz üzerine ateş tuğlası herhangi harç yok
fırın kubbesi fırın tuğlası şamot harcı ile örülüyor
Ara
Aytaç Keçeci 12-15-2012, Saat: 10:42 PM   
Bir Arkadaşım Bahçesine Taşfırını Yapmayı İstiyordu Ama Bu İşle İlgili Pek Bir Bilgisi Yok. Aklıma Hemen Bu Konu Geldi, Resimler Arkadaşa Faydası Olacaktır Eminim Ama Ben Pideleri Görünce Gecenin Bu Saatinde Canım Nasıl Çekti Anlatamam Crying
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara

taş fırın yapımı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EL YAPIMI ODUNLU OTOMATİK DÖNER OCAĞI Ahmet BULUT 19 6,378 01-05-2016, Saat: 01:55 AM
Son Yorum: Yusuf Türk
  Civciv veya Bireysel Kanatlı Fotoğrafyarı için ışık çadırı yapımı Mustafa SARPKAYA 10 3,671 12-20-2014, Saat: 12:01 AM
Son Yorum: Ümit KÜÇÜKYAVUZ

Hızlı Menü: