Konu Bilgileri
Konu: UZAKTAN KONTROL TAMAMEN OTOMATIK KUMES Yazar: abdullah bulut
Okunma: 380 Yorum: 11
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

abdullah bulut 01-23-2018, Saat: 12:48 PM   
Daha onceden forumda sizlerinde tavsiyeleriyle demonte kumes projem olarak paylasimim olmustu.simdi uzaktan cep telefonu dtmf ile kontrol edilebilen yemlik.ve kapi projemdir.asama asama ekliycem sorularinizi ve onerinizi bekliyorum.bu arada boyle bir sistem  yapmam daki amac sitede oturuyoruz ve malum kanatli bakacak yerimiz olmadigindan bi bahcemiz var 30 km uzakta suan disari salamiyorum  bu arada bahcede 4g kamera bagli 7.24 izleyebiliyorum.ise once dtmf kontrol karti siparisi ile basladim

Ek Dosyalar Resimler

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 01-23-2018, Saat: 09:40 PM   
Bir zamanlar benim köydeki kümes için düşündüğüm ve kısmı uyguladığım bir sistem, kapı ve ışık kontrolü sorun olmaz yem kontrolünü nasıl yapmayı düşünüyorsunuz. Yem miktarını nasıl ayarlama planınız var.
Ara
Gökhan AKAYDIN 01-24-2018, Saat: 02:08 AM   
Benim de merak ettiğim bir konu. Takip edeceğim.

PRO 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
abdullah bulut 01-30-2018, Saat: 02:30 AM   
Dtmf arizali ciktigi icin yeniden programlattim alaminyum kosebent kullandim panadur ile aslimda farkli malzemede olabilirdi elimde o vardi onu kullandim.motor 12 v kayisli masaj aleti vardi uzun zamandir elimdeydi bigun lazim olur dedim o gun once kapinin acilip kapanis sisteminden bahsedicem motorun ucundaki uzun sonsuz civata (tij) den yaptim genelde makarali yapanlar var istedigi motoru kullanabilirsiniz kizakli kapiyi kaldirsin yeter 12 v.gelelim dtmf rolesinin calisma prensibine dtmf yi programlattim 1.2 role ler ileri geri hareketini veriyor motora.role zaman ayarli oldugu icin ben rolenin 2 sini dakika saniye olarak programlattim kapiyi acicakken hesapladim 30 saniye yeterli bunum icin telefonla arama yaptiktan sonra 010030*basiyorum (acilimi: 1. Roleyi 0dakika 30 saniye cevir ve role kapat 1. Role motoru saga cevirir.)kapiyi kapatir 020030 yapincada motor sola doner ve kapiyi 30 saniyede acar ve komut bekler.
Yem olayini ayrintili anlaticam ilerki zamanlarda ortalama maliyet 70 tl role motor v.s 350tl gibi devam ediyoruz yapmaya solar panel buldum 6amper 12 volt 100 tl letgoda onunla beslemesini yapmayi dusunuyorum ve birde 3 katli civciv kafesi yapiyorum onuda ekliycem saglicakla kalin.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
abdullah bulut 01-30-2018, Saat: 02:41 AM   
(01-23-2018, Saat: 09:40 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir zamanlar benim köydeki kümes için düşündüğüm ve kısmı uyguladığım bir sistem, kapı ve ışık kontrolü sorun olmaz yem kontrolünü nasıl yapmayı düşünüyorsunuz. Yem miktarını nasıl ayarlama planınız var.
Umit bey Dusuncem su ki bir teneke dusunun ici yem dolu ve altinda bir delik ve o delikten yem 3 saniyede dokulecek ve kapanacak bunun mekanizmada cikma bir arac merkezi kilit motoru diye dusunuyorum kabaca dusuncem ayrintilar olucaktir.dtmf rolesinin bi ozelligide tetikleme modudur 3 saniye calisip durur tetikleme modunda 3 saniyede yetmezse bidaha tetikleyip hayvan sayiniza gore yemleme yapabilirsiniz.

Ara
abdullah bulut 01-30-2018, Saat: 02:46 AM   
(01-28-2018, Saat: 06:54 AM)Serhat BEYAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şimdi bu uzaktan kontrol düşünülüyorsa muhtemelen oraya haftada 1 anca gidilir? yazın 30 35 derece sıcakta yumurtalar follukta bozulmazmı? 35 küsürlerde gelişim başlar Big Grin
Gayet haklisiniz komsular var yazlari ordalar 3 gunde bi kumse gidip bugdayin icine yumurtalari sokuyorlar serhat hocam Smile

Ara
abdullah bulut 01-30-2018, Saat: 02:49 AM   
(01-24-2018, Saat: 02:08 AM)Gökhan AKAYDIN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de merak ettiğim bir konu. Takip edeceğim.

PRO 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Uzun zamandir planladim 220volt ile kolayda 12volt ile yapmak icin dusundum hocam

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 01-30-2018, Saat: 04:23 AM   
(01-30-2018, Saat: 02:41 AM)abdullah bulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-23-2018, Saat: 09:40 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir zamanlar benim köydeki kümes için düşündüğüm ve kısmı uyguladığım bir sistem, kapı ve ışık kontrolü sorun olmaz yem kontrolünü nasıl yapmayı düşünüyorsunuz. Yem miktarını nasıl ayarlama planınız var.
Umit bey Dusuncem su ki bir teneke dusunun ici yem dolu ve altinda bir delik ve o delikten yem 3 saniyede dokulecek ve kapanacak bunun mekanizmada cikma bir arac merkezi kilit motoru diye dusunuyorum kabaca dusuncem ayrintilar olucaktir.dtmf rolesinin bi ozelligide tetikleme modudur 3 saniye calisip durur tetikleme modunda 3 saniyede yetmezse bidaha tetikleyip hayvan sayiniza gore yemleme yapabilirsiniz.

Size yemleme konusunda bir özel web sitesi önere bilirdim. Fakat site sahibi köpek besleyen bir güvenlik görevlisi arkadaşımız, bu konuda süper bir çözüm bulmuş ve uygulamış. Ama kişisel web sitesi de kapanmış. Bu yemleme sistemini otomatik olarak çok güzel bir uygulama ile çözmüştü. Bu yemleme çözümünü kayıt etmiştim, elimdeki 6 harici HDD leri araştırıp bulmaya çalışacağım. Bulduğumda sizinle paylaşırım.
Ara
abdullah bulut 01-30-2018, Saat: 11:27 AM   
(01-30-2018, Saat: 04:23 AM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-30-2018, Saat: 02:41 AM)abdullah bulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-23-2018, Saat: 09:40 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir zamanlar benim köydeki kümes için düşündüğüm ve kısmı uyguladığım bir sistem, kapı ve ışık kontrolü sorun olmaz yem kontrolünü nasıl yapmayı düşünüyorsunuz. Yem miktarını nasıl ayarlama planınız var.

Size yemleme konusunda bir özel web sitesi önere bilirdim. Fakat site sahibi köpek besleyen bir güvenlik görevlisi arkadaşımız, bu konuda süper bir çözüm bulmuş ve uygulamış. Ama kişisel web sitesi de kapanmış. Bu yemleme sistemini otomatik olarak çok güzel bir uygulama ile çözmüştü. Bu yemleme çözümünü kayıt etmiştim, elimdeki 6 harici HDD leri araştırıp bulmaya çalışacağım. Bulduğumda sizinle paylaşırım.
Cok sevinirim ustadimin yaptigi sistemi gormek isterim umit hocam cok sagolun bekliyorum.

Ara
abdullah bulut 02-11-2018, Saat: 03:11 AM   
Ve son haliyle

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 02-11-2018, Saat: 03:47 AM   
Abdullah kardeşim, size bahsettiğim otomatik yemleme konusundaki siteyi sahibi kapattığı için, her hangi bir örnek maalesef paylaşamıyorum. Fakat gördüğüm sistem hakkında basit bir bilgi vereyim, 100mm pcv boru içerisine yanılmıyorsam 80 mm helezon kullanarak bir düzenek yapmıştı, bu düzenek bir yem besleme deposuna bağlı olarak zaman saatli çalışan bir düşük devirli motoru kumanda ediyordu. Sistem çalışmaya başladığında helozon dönmeye ve yemliklere yem boşaltmaya başlıyordu. Sistemin kabaca özü bu idi, resimleri bulabilseydim çok daha güzel bir örnek olacaktı, fakat bulamadım.
Ara
abdullah bulut 02-12-2018, Saat: 03:16 AM   
(02-11-2018, Saat: 03:47 AM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abdullah kardeşim, size bahsettiğim otomatik yemleme konusundaki siteyi sahibi kapattığı için, her hangi bir örnek maalesef paylaşamıyorum. Fakat gördüğüm sistem hakkında basit bir bilgi vereyim, 100mm pcv boru içerisine yanılmıyorsam 80 mm helezon kullanarak bir düzenek yapmıştı, bu düzenek bir yem besleme deposuna bağlı olarak zaman saatli çalışan bir düşük devirli motoru kumanda ediyordu. Sistem çalışmaya başladığında helozon dönmeye ve yemliklere yem boşaltmaya başlıyordu. Sistemin kabaca özü bu idi, resimleri bulabilseydim çok daha güzel bir örnek olacaktı, fakat bulamadım.
Tesekur ederim kafama yatti bu ciftliklerde ki yemleme sisteminin minyaturu cok sagolun kafa yorucam

Ara

UZAKTAN KONTROL TAMAMEN OTOMATIK KUMES Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OTOMATİK KÜMES KAPISI YAPIMI Ahmet Asan 0 989 11-16-2016, Saat: 03:49 PM
Son Yorum: Ahmet Asan
  Otomatik Kümes Kapısı Fatih DEMİRAYAK 1 1,387 11-14-2016, Saat: 11:11 AM
  El yapımı otomatik kümes kapısı Ahmet BULUT 9 12,639 11-12-2016, Saat: 03:30 PM
  Döl Kontrol Hemid ÖZTURNA 12 5,088 07-28-2014, Saat: 01:32 AM
Son Yorum: Yasin ÖKSÜZ
  Kümes Koku Giderici Uğur DEMİR 3 5,640 06-19-2014, Saat: 10:24 AM
Son Yorum: Murat KALGIDIM
  bit kontrol sistemi Ahmet BULUT 9 4,973 03-20-2014, Saat: 07:38 PM
Son Yorum: Emre OZCICEKCI
  Çok Basit ve Ucuz Döl Kontrol Lambası Mustafa ÖZ 16 9,757 02-04-2014, Saat: 12:26 AM
Son Yorum: Mustafa ÖZ
  YUMURTA KONTROL LAMBASI Ahmet ÖDÜBEK 10 7,688 08-02-2013, Saat: 06:04 AM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK
  Yumurta Döl Kontrol Lambası Emre AYER 1 2,811 05-20-2013, Saat: 02:06 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  Kümes Ekipmanları Hk. A.Ümit GÜNENDİ 0 1,940 11-07-2012, Saat: 02:36 AM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ

Hızlı Menü: