Konu Bilgileri
Konu: gunluk civciv bakimi Yazar: Okan Sancak
Okunma: 1343 Yorum: 3
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Okan Sancak 05-03-2017, Saat: 03:09 PM   
Gunluk civcivler yumurta yemeyip su iciyor sonrada oluyorlar sularina hipraminchok adli vitamin takviyesi yaptim baska ne yapabilirim vede arkalarinda pislik birikiyo yardim edin lutfen simdiden tesekkur ederim
Ara
İbrahim Selcuk 05-04-2017, Saat: 05:28 AM   
Arkada Pislik birikimi bende 2-3 kere oldu. Zeytinyağı sürüyorum. Yavaş yavaş temizleniyor. 

Diğer sorunlarınız için çok yardımcı olamıyacağım ama civcivlerin ilk günler 35 derece sıcaklığında bir ortamda bulunduklarından, su kaynağının temiz olduğundan ve ceyranda kalmadıklarından emin olun bence.

Kolay Gelsin.
Ara
Serkan TASCİ 05-04-2017, Saat: 08:54 AM   
Ölümler can sıkıcı bir durum, bunun öncelikli olarak neden olduğunu tespit etmek gerek. Ya anaclardan gelen hastalık nedeniyle ölüyorlar yada yanlış bakım nedeniyle.
Sıcaklık
Bayat nem
Islak zemin ...

İlk aklima gelenler.
New Hampshire, Bresse, RIR, Silver Pencilled Rock, Specklet-Buff Sussex, Silver-Blu-Splash Laced Wyandotte
0505 627 25 16
Face Sayfamız
Ara
Burak Yazıcı 05-04-2017, Saat: 01:20 PM   
Geçmiş olsun. Civciv yemi deneyin birde. Yüksekliği en fazla 3 cm olan geniş tabak gibi bir şeyin içine koyun. Civcivleriniz açlıktan ölmüş olabilir. İlk doğduklarında galiba ne yiyeceklerini pek bilemiyorlar büyük ihtimal makineden çıkartıyorsunuz. Civcivlerin altlığına komple 1-2 cm civciv yemi serenlerde var civciv ilk çıktığında. Eğer hala 2-3 gün sonunda kursakları boş ise kaşıkla tek tek yedirin yemin tadına bir alışşınlar sonra kendileri yer zaten. Dikkatli yedirin ama burunlarına yem kaçmasın, birde o vitaminin dozunu falan ayarlayamamış olabilirsiniz yan etki yapar, kullandığınız vitamin hakkında bilgim yok o yüzden birşey diyemicem kolay gelsin.
Ara

gunluk civciv bakimi Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Civciv'ler Kaka yiyor Hemid ÖZTURNA 5 3,217 04-29-2014, Saat: 07:56 PM
Son Yorum: Hemid ÖZTURNA
  civciv im her dakika sanki kulagını kasıyormus gibi kasınıyor ve bagırıyor MKemal KÖSE 10 6,039 04-26-2014, Saat: 01:18 AM
Son Yorum: MKemal KÖSE

Hızlı Menü: