Konu Bilgileri
Konu: Kuluçka makinası için kabin Yazar: Ali Debre
Okunma: 3541 Yorum: 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ali Debre Question  04-18-2017, Saat: 07:44 PM   
Merhabalar hobi amaçlı olarak tavukları sevdiğimden daha önceden problemden dolayı satmak zorunda kaldım tavuk ve horozumu şimdi ise kendin kuluçka makinesi yapıp yetiştirmek istiyorum fakat bir türlü kabin olayını çözemedim, geriye kalan kodlama yazılım (arduino) vs tüm herşey hazır ama kabin yok malzeme bulamıyorum.

Kabini alüminyum profil ile yapmayı düşünüyorum 20x20mm kutu profil ile çerçeve oluşturup iç kısımları u profil ile arasına xps vs eps folya kaplamalı yapacağım fakat kutu profil bir türlü temin edemedim bulamadım. Bulunduğum yer ilçe sordum fakat bulamadım internetten en az 10 firmaya mail attım 2-3 dönüş yaptı ya kişisel satmıyorlar bildiğiniz satan firma, online site var mı sizlere danışmak istedim? Koçtaş yapı markette olabilir mi L profil olduğunu biliyorum bilen var ise bilgilendirirse sevinirim ona göre yola çıkıp gideceğim.

Varsa başka malzeme önerileriniz açığım sunta, tahta hariç
Ara
İbrahim Selcuk 04-18-2017, Saat: 09:07 PM   
(04-18-2017, Saat: 07:44 PM)Ali Debre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar hobi amaçlı olarak tavukları sevdiğimden daha önceden problemden dolayı satmak zorunda kaldım tavuk ve horozumu şimdi ise kendin kuluçka makinesi yapıp yetiştirmek istiyorum fakat bir türlü kabin olayını çözemedim, geriye kalan kodlama yazılım (arduino) vs tüm herşey hazır ama kabin yok malzeme bulamıyorum.

Kabini alüminyum profil ile yapmayı düşünüyorum 20x20mm kutu profil ile çerçeve oluşturup iç kısımları u profil ile arasına xps vs eps folya kaplamalı yapacağım fakat kutu profil bir türlü temin edemedim bulamadım. Bulunduğum yer ilçe sordum fakat bulamadım internetten en az 10 firmaya mail attım 2-3 dönüş yaptı ya kişisel satmıyorlar bildiğiniz satan firma, online site var mı sizlere danışmak istedim? Koçtaş yapı markette olabilir mi L profil olduğunu biliyorum bilen var ise bilgilendirirse sevinirim ona göre yola çıkıp gideceğim.

Ali bey,

Paslanmaz isterseniz. 
http://www.metalavm.com/
adresinden sipariş verebilirsiniz. 
.
Aluminyum olarak burdan belki sipariş verebilirsiniz.
http://www.aluminyumborsasi.com/asp/list...=400-01-07

yada 
.
http://www.tualaluminyum.com/40-x-40-kut...p-487.html
.
.
Yada ali bey illa metal yapmak istiyorsanız şöyle bir seçenekte var. Tamamen ağaçtan yaparsınız sonra içini aluminyum levha kaplarsınız. 
http://www.hizlimalzeme.com/Aluminyum-Le...bels=223-2 

Ben şahsen istanbul da evde metal işi yapma şansım olmadığı için şu şekilde yaptım. 1 senedir sorunsuz kullanıyorum. Böyle bir şey yapıp içini kaplamayı düşünebilirsiniz.
http://www.kuluckaclub.com/showthread.ph...PZG4Yh94uU

Kolay Gelsin
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-18-2017, Saat: 09:47 PM   
(04-18-2017, Saat: 07:44 PM)Ali Debre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar hobi amaçlı olarak tavukları sevdiğimden daha önceden problemden dolayı satmak zorunda kaldım tavuk ve horozumu şimdi ise kendin kuluçka makinesi yapıp yetiştirmek istiyorum fakat bir türlü kabin olayını çözemedim, geriye kalan kodlama yazılım (arduino) vs tüm herşey hazır ama kabin yok malzeme bulamıyorum.

Merhaba Ali bey,

İlk yaptığım kuluçka makine kapasitesi küçük olduğundan, ikincisi için 25x25 alüminyum profili kullanarak karkas oluşturdum.  http://www.kuluckaclub.com/showthread.ph...PZRbUWLS70  bu adreste bütün yapım aşamasını paylaşmıştım fakat resimleri yüklediğim web sayfası bir süre sonra resimleri silmiş galiba artık alüminyum karkas kısmı görünmüyor. Bitmiş kısmı görünüyor.
Alüminyum profil bu iş için seçilebilecek, güzel bir malzeme.
Ara
Ali Debre 04-18-2017, Saat: 10:13 PM   
İbrahim bey,
konunuzu gördüm sizden esinlenerek giriştim bu işe :Smile  metalavm fiyat olarak çok fazla 12m gerekli 200tl tutuyor oda profil kalitesi ve kaplamasından dolayı aluminyumborsasında ellerinde stok yok ve istek fazla olmadığından ne zaman geleceğini kesin değilmiş, karkas olacağı için 25mm üstü profil tercih etmiyorum hemde maliyet olarak artıyor önerileriniz teşekkürler.

Ümit bey,
bitmiş hali duruyor aynen dışını bende sonradan ince mdf ile kaplamayı düşünüyorum iç kısmı pvc folyolar var yapışkanlı onlar daha çok işimi görür düşüncesindeyim hem plastik geçirgen değil ve emici değil, xps üzerine yapıştırınca orası oluyor

Kabin 
En: 52cm
Boy: 45cm
Yükseklik: 55cm
Ara
Serkan TASCİ 04-18-2017, Saat: 10:46 PM   
Mini bar buzdolabı yada camli meşrubat dolaplarini kullanmayı dusundunuzmu?
New Hampshire, Bresse, RIR, Silver Pencilled Rock, Specklet-Buff Sussex, Silver-Blu-Splash Laced Wyandotte
0505 627 25 16
Face Sayfamız
Ara
Ali Debre 04-18-2017, Saat: 11:00 PM   
(04-18-2017, Saat: 10:46 PM)Serkan TASCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mini bar buzdolabı yada camli meşrubat dolaplarini kullanmayı dusundunuzmu?
Hiç bakmadım komple kendim yapma taraftarıyım Smile hepsi elimden çıksın istiyorum
Ara

Kuluçka makinası için kabin Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ! KULUÇKA MAKİNASI TAVSİYESİ ! Cihat özkan 56 31,223 03-05-2018, Saat: 10:41 PM
Son Yorum: Çağrı Çınar
  İdeal Kuluçka Değerleri A.Ümit GÜNENDİ 7 6,491 09-02-2017, Saat: 07:26 PM
Son Yorum: Nihat ÇAMLIBEL
Question Kuluçka makinası sorunları Ali Debre 3 1,364 06-16-2017, Saat: 03:55 AM
Son Yorum: Ekrem Lokman
  Eski Akvaryumdan kuluçka makinası yapımı. Yıldırım SARI 2 1,698 04-28-2017, Saat: 09:38 PM
Son Yorum: Yıldırım SARI
  Sıfırdan kuluçka makinası nasıl yapılır ? Barış Can Taşdibek 1 2,259 06-15-2016, Saat: 04:54 PM
Son Yorum: Murat ÖZTÜRK
  Sinbo buhar makinası Cihat özkan 6 3,911 05-20-2016, Saat: 01:35 AM
Son Yorum: Cihat özkan
  Çok ilginç bir Kuluçka Yöntemi, A.Ümit GÜNENDİ 3 3,068 05-16-2016, Saat: 11:58 AM
Son Yorum: burak demirkapak
Rainbow kuluçka takibi için excel programı soner adalı 5 4,036 05-03-2016, Saat: 04:58 PM
Son Yorum: Ahmet KUNT
  İos & Android İçin Kuluçka Takip Programı Kamil SAİM 14 8,303 04-13-2016, Saat: 09:11 AM
Son Yorum: altan tuncer
  Yüksek Kuluçka Sıcaklığı ve Sonuçları Hasan ÇETİNEL 2 3,303 06-30-2015, Saat: 10:03 AM
Son Yorum: Uğur DEMİR

Hızlı Menü: