Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hapşuruk ve tıksırma Acil Yardım Lütfen
Selam arkadaşlar

Bu konu hakkında acil yardıma ihtiyacım var.Bütün tavuklarda hiçbir hastalık belirtisi yok fakat hapşırma ve tıksırma yani sanki grip olmuşlar gibi haldeler.
Ne kanat düşüklüğü nede bi halsizlikleri var ama ne yaptımsa geçmedi bu durumları.Monodoks antibiyotik iyi gelir diye okudum ama onuda malesef hiçbiyerden temin edemiyorum.Tavukların yumurta verimide bu sayede düştü çünkü huzursuzlar.Hatta çıkan civcivlerde de malesef aynı durum sözkonusu.Yokmu bunun bir çaresi acil yardım lütfen....
Ara
Hastalık yoksa ökaliptüs içeren mentofin benzeri ürünler verilebilir. Ekspektoran etki ile solunumu rahatlatır.
Ara
Durumu iyi olanları ayırın,hastalık belirtileri CRD ile aynı belirtileri gösteriyorsa araştırın ona göre ilaç kullanın.Monodoks eczanelerde satılıyor,insanlar için ama hayvanlarda da kullananlar var.Siz en iyisi Hasta olanlardan birisini seçin bi veterinere gidin size yardımcı olacaktır vakit kaybetmeyin.Geçmiş olsun. [/align]
Hint ve Leghorn
Ara
Bendede ayni durum var halsizlik yok ama tiskirma var vetrrinerin yardimi olirsa yazin lutfen
Ara
Yumurta tavuğu besliyoruz 450 civarında, bi anda yumurta sayısı 3 de 1 e düştü, öksürük hatşrük ve kimisindede sanırım ates var. veteriner vitamin takviyesi önerdi ismi hipraminchok oral çözelti ve virkon s isminde 22 virus ailesine etkili bağımsız testlerle ıspatlanmış yazan bi dezenfektan verdi. bit parazit için de poultry shield yazan bi ilaç da kullanıcaz ölüm ayda 1 oluyordur sanırım, hastalıkta bu sayıyı arttırmadı ilk fırsatta sonuçları da paylaşmak istiyorum önerilere açığım hayırlı günler...
Ara
tylan ın ilaç kalıntı süresi nedir yumurtada
Ara
Elanco nun ürettiği tylan toz için yasal arınma süresi 0 gün olarak geçiyor, tavilin 5 gün olarak geçiyor, prospektüsleri kontrol etmekte fayda var.
Ara
Çok teşekkürler iyi akşamlar
Ara
Arkadaşlar

Yardımlarınız için teşekkürler.Veterinere gittim durumu anlattım bir vitamin birde antibiyotik verdi.Kullanmaya başladım sonuçlarını ayrıca sizlerle paylaşacağım.
Ara
Geçmiş olsun.
Ara
sonuç ne oldu?

Sular Hep Aktı Geçti,
Kurudu Vakti Geçti,
Nice Han Nice Sultan,
Tahtı Bıraktı Geçti,

Dünya Bir Penceredir,
Her Gelen Baktı Geçti..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanlı ishali önleyemiyorum, acil yardım Abdullah GÖKPINAR 42 9,190 02-22-2017, Saat: 01:58 PM
Son Yorum: Serkan TASCİ
Sad TAVUKLARIMDA TIKSIRMA VAR A.Ümit GÜNENDİ 0 205 01-02-2017, Saat: 12:47 PM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Bıldırcınım Hasta , Ayağı Kötü Yardım Acil Berk Demirakı 1 458 10-03-2016, Saat: 04:11 PM
Son Yorum: selim kerem yabas
Exclamation ACİL YARDIM KEKLİK CİVCİVLERİ ÖLÜYOR Mehmet KURU 2 865 09-09-2016, Saat: 09:40 PM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK
  Civciv gözünü açamıyor yardım lütfen Levent YILMAZ 1 524 06-24-2016, Saat: 02:40 PM
Son Yorum: Levent YILMAZ
  Arkadaşlar acil yardım Cafer KOÇ 3 680 05-08-2016, Saat: 10:07 PM
Son Yorum: Cihat özkan
  Kanatlı ve diğer hayvanlarda İlaçlar ve kullanım şekilleri Ahmet BULUT 2 60,374 03-07-2016, Saat: 11:50 AM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  Aşılama hakkında yardım. Refik Arda 4 924 02-26-2016, Saat: 05:37 AM
Son Yorum: Refik Arda
  tavuklar birbirini yolluyor yardım! Cafer KOÇ 9 3,156 07-01-2015, Saat: 11:51 PM
Son Yorum: Eren YILDIRIM
  Acil yardımınızı bekliyorum. Mustafa Evran 4 991 06-28-2015, Saat: 02:32 PM
Son Yorum: Fikret BODUR

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi