Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACİL!! NEDENİ BELLİ OLMAYAN KAPANIŞ
Makinamda Eforstar pl1300 T termostat kullanıyorum. dün yumurtaların (tavuk) 15. günüydü akşam eve geldiğimde termostatın kapalı olduğunu gördüm fişi çıkartıp geri taktım termostat çalıştı. ısı 25 dereceye düşmüş yumurtalara dokundum soğumuş. kaç dakika yada saat o şekilde kaldı bilmiyorum. yinede yumurtaları kırmadım makina çalışıyo. yavrular ölmüşmüdür yoksa çıkım gerçekleşirmi ?? Sad Sad
Ara
çıkım birkaç gün gecikmeli gerçekleşebilir. çıkıma 19. gün alırsanız daha iyi olur. tahminen 22. güne çıkım sarkar...
Ara
Bende de sabahtan akşama elektrik kesilmişti ama sıkıntı olmadı

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ara
teşekkürler çok sevindim şimdi. akşamdan beri moralim bozuktu acaba ölmüşmüdür diye
Ara
Bir hafta once bendede olmustu sigorta atmis tahmini enaz on iki saat felan kapali kalmis bende cikima on dokuzuncu gun aldim 22. Gun cikim bitti ve yuzde doksan cikim aldim korkmayin bi sey olmaz
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
(06-15-2016, Saat: 01:45 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir hafta once bendede olmustu sigorta atmis tahmini enaz on iki saat felan kapali kalmis bende cikima on dokuzuncu gun aldim 22. Gun cikim bitti ve yuzde doksan cikim aldim korkmayin bi sey olmaz

sizin kaçıncı gününde sigorta atmıştı.

bide, yumurtalar makinaya konulduktan kaçıncı günlerde uzun süre ekeltrik kesintisi zarar verir. kaçıncı günlerde sıkıntı olmaz herhangi bir bilginiz varmı. mesela ilk hafta önemli sonraki günlerde çıkıma kadar sorun olmaz gibi..
Ara
yumurta için en önemli günler 2 ve 20. günler. 2. gün oluşum 20. gün de çıkım başlar bugünlerde yaşanacak bir olumsuzluk yumurtaya zara verebilir.
Ara
(06-15-2016, Saat: 10:18 AM)Abdullah GÖKPINAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yumurta için en önemli günler 2 ve 20. günler. 2. gün oluşum 20. gün de çıkım başlar bugünlerde yaşanacak bir olumsuzluk yumurtaya zara verebilir.

çok teşekkür ederim Allah razı olsun
Ara
(06-15-2016, Saat: 12:08 PM)ALİ ÖZEL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-15-2016, Saat: 10:18 AM)Abdullah GÖKPINAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yumurta için en önemli günler 2 ve 20. günler. 2. gün oluşum 20. gün de çıkım başlar bugünlerde yaşanacak bir olumsuzluk yumurtaya zara verebilir.

çok teşekkür ederim Allah razı olsun

civcivler çıktı. fotoğraf atmaya fırsat olmadı yeni atıyorum Cool

yumurtaları arkadaş getirdi cinslerini bilmiyorum fotoğrafta parlamış biraz, yeni çıkan kanat tüyleri kahverengi vücut siyah

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Masallah hayirli olsun.Bir sikinti cikmadi demi kacinci gun ciktilar
(06-25-2016, Saat: 10:45 AM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Masallah hayirli olsun.Bir sikinti cikmadi demi kacinci gun ciktilar

Allah razı olsun teşekkür ederim. sıkıntı çıkmadı çok şükür. 2 tanesi 20. günde çıktı yere düşmüş, diğerleri 21 günde çıktı.

SET değeri 38 ayarlanmış ayarlamasını bilmiyodum arkadaş yapmıştı. 37.5 de açılıp 38 de kapanıyodu. ısı fazlalığında erken çıktı galiba ( 15. gün termostat kapanıp çalışmamasına rağmen )

şimdi bıldırcın var makinada ısıyı düşürdüm 37.3 - 37.8 arası. arayı uzun tuttum ampuller çok sık aç kapa olmasın diye
Ara
(06-25-2016, Saat: 11:39 AM)ALİ ÖZEL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-25-2016, Saat: 10:45 AM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Masallah hayirli olsun.Bir sikinti cikmadi demi kacinci gun ciktilar

Allah razı olsun teşekkür ederim. sıkıntı çıkmadı çok şükür. 2 tanesi 20. günde çıktı yere düşmüş, diğerleri 21 günde çıktı.

SET değeri 38 ayarlanmış ayarlamasını bilmiyodum arkadaş yapmıştı. 37.5 de açılıp 38 de kapanıyodu. ısı fazlalığında erken çıktı galiba ( 15. gün termostat kapanıp çalışmamasına rağmen )

şimdi bıldırcın var makinada ısıyı düşürdüm 37.3 - 37.8 arası. arayı uzun tuttum ampuller çok sık aç kapa olmasın diye

Cok fazla isi dalgalanmasida iyi olmaya bilir.
hayırlı olsun civcivler denizli gibi duruyor.
yumurta kabuk rengi beyaz mıydı
(06-26-2016, Saat: 06:47 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun civcivler denizli gibi duruyor.
yumurta kabuk rengi beyaz mıydı

Allah Razı olsun . kabuk rengi sarıydı
Ara
Bence australorp bunlar ama araya başka bir horoz kaynak yapmış gibi Smile
Maşallah sağlıkla yaşasınlar.
Ara
Smile 
(06-28-2016, Saat: 01:02 AM)Murat Gülcek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence australorp bunlar ama araya başka bir horoz kaynak yapmış gibi Smile
Maşallah sağlıkla yaşasınlar.

yumurtaları hediye eden arkadaş 1 tane horozum var demişti ama..
ya komşunun horozunun tavuklarda gözü var yada tavukların gözü dışarda Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Acil yardım gerekiyor bayezid kayar 7 1,501 05-26-2015, Saat: 01:13 AM
Son Yorum: serdar çelepçıkay
  Kuluçka Makinesi Acil Yardım Muzaffer İBİŞ 15 2,267 04-12-2015, Saat: 06:37 PM
Son Yorum: Mehmet KURU
Information **Acil** Çıkım başlamadı Cemil Demirci 4 1,220 03-15-2015, Saat: 12:25 AM
Son Yorum: Cemil Demirci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi