Konu Bilgileri
Konu: Kafayı Yiyecem Yazar: Mehmet Yıldırım
Okunma: 988 Yorum: 1
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mehmet Yıldırım 06-10-2016, Saat: 10:26 AM   
Bir arkadaşımda iki tane gurk olmuş tavuk vardı 13 yumurtasından 3 civciv cıkmıs benim ise 7 yumurtadan altı tane çıkmış ve kusura bakmayın geri zekalı arkadaşım benim civcivleri tutmuş az çıkan tavuğun altına koymaya çalışmıs, tavuk iki tane dark brahma civcivimi gagalayarak öldürmüş, sinirden delirecem on kere uyardım sakın onları karşı karşıya getirme derken adam civcivleri annesinden ayırıp başkasının altına koymaya çalışıyor. Lütfen siz siz olun elin aklı ile gerdeğe girmeyin ve kendi malınızın başında durun.
Ara
Halil Tekin 06-10-2016, Saat: 12:23 PM   
Arkadaşın civcivleri zamansız koyduğunu düşünüyorum. Geçmiş olsun. Umarım bu durum arkadaşınıza ders olmuştur.

Ben 1 veya 2 günlük az civciv çıkaran tavuğun altından alıp diğer çok civciv çıkaran tavuğun altına koymuşluğum var. Bu uygulamayı genellikle ilk defa kurk olan acemi ve hırçın olan tavuğun altından almışlığım var. Yani sebepsiz yapmamıştım.. Bu sayı da 2 civcivi hiç geçmemiştir.. Fakat bunu başkasının tavuğuna değil her iki tavuk benimse yapıyordum..

Artık bu tip uygulamalar yapmıyorum, sebebine gelince tavuğun vermiş olduğu emeğin karşılığında annelik duygusunu yaşaması ve kendi yavrularını yetiştirmesini daha etik, insaflı ve ahlaki olacağına inanıyorum..

Şu an benimde 2 tavuğum yatıyor ve altlarında 13'er tane Australorp yumurtası var ve birinin 6 diğerinin 10 günü kaldı. 1 tane dahi çıksa yine kendi annesinin büyütmesini bekleyeceğim.

Bu tip yeni çıkmış günlük civcivleri diğer tavuğun altına koymanın da bir usulu var bana göre.
Koyacağınız civcivleri akşam karanlığından önce kesinlikle koymayın. Yoksa tavuğa civcivler yabancı gelir ve onları öldürür.

Ben tavuğun görememeye başladığı akşam karanlığından sonra altına koyuyordum ve sabah baktığımda civcivleri kabullendiğini görmüştüm. Bunun sebebinin akşamdan tavuğun altına koyulan civcive sabaha kadar tavuğun kendi kokusunun sinmiş olmasından kaynaklandığı kanısına varmıştım..
Ara

Kafayı Yiyecem Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: