Konu Bilgileri
Konu: Sonuç berbat Yazar: burak demirkapak
Okunma: 3658 Yorum: 15
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

burak demirkapak 05-22-2016, Saat: 01:32 AM   
Arkadaslar son iki kulucka doneminde %0 sonuc hersey gayet normal havalandirma cevirme isi nem ama civcivler tahmini 7. Gun ile 14. Gun arasi oluyor neden boyle bir durum söz konusu olabilirki
Gümüş fizan, Portakal fizan, Rahibe fizan, Dark brahma, Habeş, Gold zibrit, Gümüş zibrit, Silver wyandotte

İLETİŞİM:0546 BURAK 66
                  0546 287 25 66

FACEBOOK LİNKİM
Ahmet KUNT 05-22-2016, Saat: 01:48 AM   
Makinanizin resimlerini eklermisiniz....gecmiş olsun
Ara
İbrahim Selcuk 05-22-2016, Saat: 05:15 AM   
Yabancı Kaynaktan çevirdiğim bir bilgi vardı forumda.

7-17 gün ölümleri

- Yanlış Isı ve Nem
- Hatalı yada çok seyrek yumurta döndürme
- Yetersiz Havalandırma
- Ebebeyn gen hataları
- Bakteri/Mikrop bulaşmış yumurta

Burak bey,
Elbetki muhakkak bir şeyleri gözden kaçırıyorsunuzdur. Referans aldığınız kontrol derecesinden, nem ölçere veya çevirme sistemine bir yerde hata olduğu kesin.

Bence sistemi olduğu gibi tekrar temizleyin ve yumurta koymadan çalıştırın. Ayrıca ahmet bey'in dediği gibi fotoğraf koyun kontrolleri nasıl yaptığınızı açıklayın.

Kolay Gelsin.
Ara
burak demirkapak 05-22-2016, Saat: 10:38 AM   
(05-22-2016, Saat: 01:48 AM)Ahmet KUNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makinanizin resimlerini eklermisiniz....gecmiş olsun

(05-22-2016, Saat: 05:15 AM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yabancı Kaynaktan çevirdiğim bir bilgi vardı forumda.

7-17 gün ölümleri

- Yanlış Isı ve Nem
- Hatalı yada çok seyrek yumurta döndürme
- Yetersiz Havalandırma
- Ebebeyn gen hataları
- Bakteri/Mikrop bulaşmış yumurta

Burak bey,
Elbetki muhakkak bir şeyleri gözden kaçırıyorsunuzdur. Referans aldığınız kontrol derecesinden, nem ölçere veya çevirme sistemine bir yerde hata olduğu kesin.

Bence sistemi olduğu gibi tekrar temizleyin ve yumurta koymadan çalıştırın. Ayrıca ahmet bey'in dediği gibi fotoğraf koyun kontrolleri nasıl yaptığınızı açıklayın.

Kolay Gelsin.

Iki adet farkli marka civali termometre ile termostati kalibre ettim.
Nem olcer olarakta islak termometre kullandim ve nem 50-55 te sabitti.
Cevirme olarakta her saat basi 45 derece acida beklediler su terazisi ile aciyi 45 dereceye ayarladim.
Havalandirma ise pc fani ile iceri temiz hava cekimi yaptim fanin onune lamba koyarak disardan gelen soguk havayi isitmayi planladim.
Ortadaki fan surekli calisti.
Ne gibi bir sorun olabilirki.
Gümüş fizan, Portakal fizan, Rahibe fizan, Dark brahma, Habeş, Gold zibrit, Gümüş zibrit, Silver wyandotte

0546 287 25 66

FACEBOOK LİNKİM
SERKAN KAPLAN 05-22-2016, Saat: 01:24 PM   
fan dırek soguk havayı cekıyormu herzaman?
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara
burak demirkapak 05-22-2016, Saat: 02:52 PM   
(05-22-2016, Saat: 01:24 PM)SERKAN KAPLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fan dırek soguk havayı cekıyormu herzaman?
Hayir termostada bagli

0546 287 25 66

FACEBOOK LİNKİM
SERKAN KAPLAN 05-22-2016, Saat: 03:22 PM   
yumurtalardan desem degıl sıcak soguk bı anda oluyor desem degıl dedıgınıze gore nem oranını otomatık degıl gordugum resımde bı o ıhtımal bıde ıcerdekı pıs hava dısarı cıkması olabılır tahmınlerım bu yonde hava ne kadar gelıyorsa o kadarda cıkmalı bana gore kendı makınemde altta 2 adet ıcerının havasını donduren ve bu ıkı fanın 45 derece acıyla bı tarafının acık olması acık olan yerın dengınden dırek soguk havayı cekmıyecek delıkler aynı sekılde dısardan 1 adet fan pıs havayı atmaya yarıyan benım makınem bu sekılde kendı hatalarım harıcınde %80 cıkım aldım makınenızı duzenlemenızı bıde alımınyum folyoyu neyle yapıstırdınız baly ve turevlerı ıse cok dusuk derecede bıle kotu bı salınımı vardır bılgınıze....
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara
burak demirkapak 05-22-2016, Saat: 04:17 PM   
(05-22-2016, Saat: 03:22 PM)SERKAN KAPLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yumurtalardan desem degıl sıcak soguk bı anda oluyor desem degıl dedıgınıze gore nem oranını otomatık degıl gordugum resımde bı o ıhtımal bıde ıcerdekı pıs hava dısarı cıkması olabılır tahmınlerım bu yonde hava ne kadar gelıyorsa o kadarda cıkmalı bana gore kendı makınemde altta 2 adet ıcerının havasını donduren ve bu ıkı fanın 45 derece acıyla bı tarafının acık olması acık olan yerın dengınden dırek soguk havayı cekmıyecek delıkler aynı sekılde dısardan 1 adet fan pıs havayı atmaya yarıyan benım makınem bu sekılde kendı hatalarım harıcınde %80 cıkım aldım makınenızı duzenlemenızı bıde alımınyum folyoyu neyle yapıstırdınız baly ve turevlerı ıse cok dusuk derecede bıle kotu bı salınımı vardır bılgınıze....
Sigara dumani ile kontrol ettim calistirmadan gayet guzel iceri havayi cekiyor cikislara baktimda da dumana guzel ufluyot yani hava girisi ve cikisi bence iyi yinede tam kesin konusmayim ama buda baska bir resim en gelismisi bu

0546 287 25 66

FACEBOOK LİNKİM
Ali karataş 05-22-2016, Saat: 11:00 PM   
Bence bir tane higrostat alin ve 50 55 sabit dediginiz nemi gece ve gündüz gunesli ve yagmurlu havalarda makinayo bos calistirip olcumlerinize bi bakin bence cok buyuk ihtimal hatayi bulacaksiniz.makinanin bulundugu ortamin isi ve nem degerleride etkiliyor. Geçmiş olsun....
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
Ahmet KUNT 05-22-2016, Saat: 11:43 PM   
Bana kalirsa fanlar yetersiz ayrica o kablar nem icin yetersiz diye düşünüyorum. Iceri temiz hava vs cektirmeye calismayin. Kendi sürkilasyonu olsun yeter.
Termostatla çalışan fan? Bu aceyip geldi bana. Fanlar surekli bagimsiz calismalı. Nem gelisimde 60 cikimda 70 deneyin.
Sirkülasyon bana göre!!!!!
Ara
burak demirkapak 05-23-2016, Saat: 12:28 AM   
(05-22-2016, Saat: 11:43 PM)Ahmet KUNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana kalirsa fanlar yetersiz ayrica o kablar nem icin yetersiz diye düşünüyorum. Iceri temiz hava vs cektirmeye calismayin. Kendi sürkilasyonu olsun yeter.
Termostatla çalışan fan? Bu aceyip geldi bana. Fanlar surekli bagimsiz calismalı. Nem gelisimde 60 cikimda 70 deneyin.
Sirkülasyon bana göre!!!!!
Ortadaki fan surekli calisiyor pc fani termostada bagli temiz hava ceksin diye yarin yeni makineye basliyacam bakalim sonuc ne olacak

0546 287 25 66

FACEBOOK LİNKİM
Servet ÇOBAN 05-23-2016, Saat: 12:42 AM   
Ben aksiyel fanın bu şekilde kullanılmasını çok mantıklı bulmuyorum. Fan öyle monte edilecekki havayı dağıtıp geri toplayacak.Sizin sistemde kapıya çarparak yumurtalara çarpar gibi anlaşılıyor. Radyan fan kullanabilirsiniz ya da aksiyel fan kullanacaksanız resimdeki gibi bir sistem kullanabilirsiniz.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Mustafa ALKAN 05-23-2016, Saat: 03:51 PM   
Birde benim yaptığım makinaya bak radyan fan arkasında 6 adet 10 luk delik var üstte köşelerde 4 adet su hortumu ile koyduğum çıkış va ama 2 si daraltılmış Yücel ışık ın çalışmasının neredeyse aynısını yaptım gayet güzel 130 yumurta 112 civ civ %90 çıkım aldım link vereyim bir incele istersen tekrar resimlerini de eklerim

birde benim yaptığıma bak maşallah %90 çıkım aldım

http://www.kuluckaclub.com/konu-buzdolab...apimi.html
Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır.
Mevlana

Ara
burak demirkapak 05-23-2016, Saat: 08:44 PM   
(05-23-2016, Saat: 03:51 PM)Mustafa ALKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde benim yaptığım makinaya bak radyan fan arkasında 6 adet 10 luk delik var üstte köşelerde 4 adet su hortumu ile koyduğum çıkış va ama 2 si daraltılmış Yücel ışık ın çalışmasının neredeyse aynısını yaptım gayet güzel 130 yumurta 112 civ civ %90 çıkım aldım link vereyim bir incele istersen tekrar resimlerini de eklerim

Bende bu sekilde yapmayi planliyorum du ayni Muhammed bey de Yucel bey ile yapmislar ama ben counter viyol aldim tek fark bu olacak. Cami silikonladim biraz once yarin insallah basliyacam ama lamba ile silikon kablo rezizstan arasinda kaldim

Bismillah basliyorum makineye

Ek Dosyalar Resimler

0546 287 25 66

FACEBOOK LİNKİM
Servet ÇOBAN 05-23-2016, Saat: 09:02 PM   
(05-23-2016, Saat: 03:51 PM)Mustafa ALKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde benim yaptığım makinaya bak radyan fan arkasında 6 adet 10 luk delik var üstte köşelerde 4 adet su hortumu ile koyduğum çıkış va ama 2 si daraltılmış Yücel ışık ın çalışmasının neredeyse aynısını yaptım gayet güzel 130 yumurta 112 civ civ %90 çıkım aldım link vereyim bir incele istersen tekrar resimlerini de eklerim

Radyan fan kullanmak mantıklı çünkü 90 derece açıyla üfleme ve çekim yapıyor gönderdiği havayı geri çekebilir.
Ara
Mustafa ALKAN 05-24-2016, Saat: 06:27 PM   
Evet işte aynı sistem bu resimlerdeki viyol o kadar önemli değil o yumurtayı çevirir zaten önemli olan nem ve ısı nın makine içerisinde dolaşması ve hava alması
Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır.
Mevlana

Ara

Sonuç berbat Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: