Konu Bilgileri
Konu: acil yardım lütfen Yazar: soner adalı
Okunma: 4322 Yorum: 10
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

soner adalı Question  05-17-2016, Saat: 09:55 PM   
selamlar.fotoğraftaki röleyi termostat ile beraber nasıl bağlarım.bilenler bir yol gösterirse sevinirim.teşekkür ederim.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 05-17-2016, Saat: 10:39 PM   
Bu resimdeki röle değil, Kontaktör, bunu nerede ve ne amaçla kullanmayı düşünüyorsun, bu kadar büyük bir kontaktörü kuluçkada kullanmana gerek yok, çünkü o kadar akım çeken bir cihaz yok, kuluçkanın toplamında ?
Ara
soner adalı 05-17-2016, Saat: 10:41 PM   
(05-17-2016, Saat: 10:39 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu resimdeki röle değil, Kontaktör, bunu nerede ve ne amaçla kullanmayı düşünüyorsun, bu kadar büyük bir kontaktörü kuluçkada kullanmana gerek yok, çünkü o kadar akım çeken bir cihaz yok, kuluçkanın toplamında ?

röle felan derken arkadaşla öyle yazıvermişim bian hatalı olmuş.evet kontaktör.bunu muhtemel devredeki yapışmaların önüne geçmek için termostat ile kullanmayı düşünüyorum.
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 05-17-2016, Saat: 10:50 PM   
Biraz sesli çalışır, yinede kullanmak istiyorsan. Kontaktörün bobin uçları vardır A1 ve A2, 220 V ile çalışır. Nötr ucunu direk ver A1'e , faz ucunu termostatın kontak ucundan geçirip A2'ye bağlantıyı yap, böylece termostat kumandasını sağlarsın. Kumanda etmek istediğin cihazı da kontak uçlarını kullanarak çalıştırırsın. 1-2 / 3-4 veya 5-6 uçları ile, bu kontaktör ile neyi kumanda etmek istiyorsun.
Ara
SERKAN KAPLAN 05-18-2016, Saat: 12:06 AM   
vincte kullanırdım atolyedekı kaynakların demır seslerının arasında bıle duyulurdu gece bınada kullanma amaclıysa cok ses cıkartır bılgınıze..neyde kullanmayı dusunuyorsunuz fotograflarını yollarsanız gırıslerın sema yapar yollarım ama buna nasıl gerek duydunuz anlayamadım..
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara
soner adalı 05-18-2016, Saat: 12:16 AM   
:d valla bunu burda bobinaj işi ile uğraşan usta verdi.ben forunlardaki finder röle istedim o da kendinin de kuluçka makinesi olduğunu ve bunun işe yarayacağını termostat rölesinin yapışmasını engellediğini söyledi. Gürültü açısından sıkıntı yok isterse top patlasın hobi odası gibi bi odada kalacak.kumanda etmek istediğim şey de elektrikli battaniye ısıtıcı resistansı ile beraber kullandığım termostat. Amacım da dediğim gibi bişey yapmak.ne dersiniz?

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
SERKAN KAPLAN 05-18-2016, Saat: 12:36 AM   
ıyı guzel hos dıyonuz ama olumsuz yonlerını dusunmek lazım ben bıle hazır devre aldım bunun elımde olmasına ragmen dusundukce olmaz degıl ama olumsuzlukları dusunmek lazım ama genede girislerini yazayım sebekeden gelen 220 volt elektrıgın notr ucu a1 takılacak a2ye fazı takacaksın ama termostattan gecırmen lazım bunuda termostatı 220 elektrıkle Kontaktörün ortasına takacaksın anlamına gelır bunu yaptıktan sonra 1-2 uclara kumanda etmek ıstedıgını baglayacaksın yanı kısacası elektrıklı battanıyenın uclarını baglıyacaksın....
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 05-18-2016, Saat: 12:54 AM   
(05-18-2016, Saat: 12:16 AM)soner adalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: :d valla bunu burda bobinaj işi ile uğraşan usta verdi.ben forunlardaki finder röle istedim o da kendinin de kuluçka makinesi olduğunu ve bunun işe yarayacağını termostat rölesinin yapışmasını engellediğini söyledi. Gürültü açısından sıkıntı yok isterse top patlasın hobi odası gibi bi odada kalacak.kumanda etmek istediğim şey de elektrikli battaniye ısıtıcı resistansı ile beraber kullandığım termostat. Amacım da dediğim gibi bişey yapmak.ne dersiniz?

Kullandığın battaniye rezistansı kaç watt olduğu konusunda bilginiz var mı. Benim bildiğim 26 mt takriben 80W gibi, buda kullandığınız dijital cihazın kontağına bir zarar verecek güç üretmez diye düşünüyorum.
Ara
soner adalı 05-18-2016, Saat: 01:04 AM   
(05-18-2016, Saat: 12:54 AM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-18-2016, Saat: 12:16 AM)soner adalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: :d valla bunu burda bobinaj işi ile uğraşan usta verdi.ben forunlardaki finder röle istedim o da kendinin de kuluçka makinesi olduğunu ve bunun işe yarayacağını termostat rölesinin yapışmasını engellediğini söyledi. Gürültü açısından sıkıntı yok isterse top patlasın hobi odası gibi bi odada kalacak.kumanda etmek istediğim şey de elektrikli battaniye ısıtıcı resistansı ile beraber kullandığım termostat. Amacım da dediğim gibi bişey yapmak.ne dersiniz?

Kullandığın battaniye rezistansı kaç watt olduğu konusunda bilginiz var mı. Benim bildiğim 26 mt takriben 80W gibi, buda kullandığınız dijital cihazın kontağına bir zarar verecek güç üretmez diye düşünüyorum.

bu tek kişilik olan bir battaniye rezistansı. 26 mt oldugunu düşünmüyorum daha azdır.tahminen 45 50w anca harcıyordur.ama ben yine de güvenlik açısından böyle olsun istemiştim.bugun o bobinaj ustası rezistans ilk aşamada 15 amper çeker dedi.kullanman gerek dedi ondan içime kuşku düştü benim de

birde şöyle bi durum var ki higrostat rölesinin de yapıştıgı söyleniyor.onun için kullanmaya kalksam yine dediğiniz gibi düşünürsek eğer o da sinbo nun nem cihazı onun da teknik özelliklerine baktım 30w yazıyordu.o halde ona da gerek yoktur değil mi?
Ara
SERKAN KAPLAN 05-18-2016, Saat: 09:44 AM   
saskınlık ıcerısındeyım zaten buna gerek duyan bobınajcının amacı neydı gerek oldugunu dusunmemıstım hıc...
Ara
soner adalı 05-18-2016, Saat: 11:32 AM   
(05-18-2016, Saat: 09:44 AM)SERKAN KAPLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: saskınlık ıcerısındeyım zaten buna gerek duyan bobınajcının amacı neydı gerek oldugunu dusunmemıstım hıc...
Dedim ya işte.işin tekniğinden anlamam ama forumları kurcalayınca yapışmaları engellemek için finder röle olduğunu öğrendim bundan bahsedince bana bunu verdi (:

Ara

acil yardım lütfen Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ACİL YARDIM ... EMKO ESM-4430 Fabrika ayarları... !... Metin AYDIN 1 1,725 05-09-2015, Saat: 11:55 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
Question Makinede 2. Deneme İçin Yardım Mehmet KURU 4 2,112 04-07-2015, Saat: 04:44 PM
Son Yorum: Mehmet KURU
  Ab 58 modeli nem acil yardim Mehmet BOZ 11 4,507 06-08-2014, Saat: 08:46 PM
Son Yorum: İsmail ARIK
  Yardım Süleyman SAKALLI 4 1,945 05-21-2014, Saat: 07:41 PM
Son Yorum: Süleyman SAKALLI
Question nem ölçer konusunda yardım Ramazan YAMAN 6 3,108 05-20-2014, Saat: 02:07 PM
Son Yorum: Ramazan YAMAN
  NEM ÖLÇER YARDIM ALİ BEY 14 5,849 01-01-2014, Saat: 12:54 AM
Son Yorum: ALİ BEY
Exclamation Sağlam bir nem ölçer lazım acil! Erçin DEDEOĞLU 2 1,797 08-19-2013, Saat: 04:12 PM
Son Yorum: Gencay AYDIN

Hızlı Menü: