Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nem kutusu
Merhaba arkadaslar kendi yaptim makineye otomatik nemlendirme yapmak istiyorum cimukanin nem haznesini nereden bulabilirim tek satiliyormudur.

Ek Dosyalar Resimler

satış yapıyorlar ama fiyatı pahalı oluyor. firmaya ulaşıp sorun
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...uctClicked

Adaptörsüz satıyorlar. ben aldığımda 45 TL ye adaptörlü almıştım.

Ben bundan kullanıyorum. İkinci çıkımım 3 gün sonra. Şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. Simit şeklinde olanlar dandik. Bu yolladığım daha kaliteli. Birde bunun ışıklı olanı var o biraz daha iyi.

Depo ve Su kabını ben evdeki saklama kaplarından yaptım. Hortum ve depo çıkışını çimukadan aldım.

Çimukadan fiyat alın eğer 100-140 bareminde ise ve bütçenizi zorlamaz ise alın, en azından kurumsal bir yerden almış olursunuz ve garantisi olur.

Kolay Gelsin.

PS: Benim yolladığımda cimukanınki ile aynı sanırım. 29 TL gayet iyi bence. Adaptörsüz ama evlerde adaptörden bol bir şey yok.
Ara
Aliexpress e bakın cok daha ucuz. 24v ac adaptorude ordan alin. tr dekilerde ordan alip satiyor
Ara
(05-16-2016, Saat: 04:49 PM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...uctClicked

Ben bundan kullanıyorum. İkinci çıkımım 3 gün sonra. Şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. Simit şeklinde olanlar dandik. Bu yolladığım daha kaliteli. Birde bunun ışıklı olanı var o biraz daha iyi.

Depo ve Su kabını ben evdeki saklama kaplarından yaptım. Hortum ve depo çıkışını çimukadan aldım.

Çimukadan fiyat alın eğer 100-140 bareminde ise ve bütçenizi zorlamaz ise alın, en azından kurumsal bir yerden almış olursunuz ve garantisi olur.

Kolay Gelsin.

PS: Benim yolladığımda cimukanınki ile aynı sanırım. 29 TL gayet iyi bence. Adaptörsüz ama evlerde adaptörden bol bir şey yok.

Nozulu demedim arakadaslar su haznesini dedim
(05-16-2016, Saat: 09:29 PM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-16-2016, Saat: 04:49 PM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...uctClicked

Kolay Gelsin.

Herhangi benzer bir benzer plastik kutuyu alıp yapabilirsiniz, çok da ucuza gelir size. Çıkıntı kısmı olması gereklimi ?
Ara
Ben nem nozulu ve su kabını makinenin içine koyuyorum. Bu şekilde makinenin içinde kendindende bir buharlaşma da oluyor. Kısmen gelişimde nozul daha az çalışıyor.

Eğer dışardan takmak isterseniz su kabına ve makineye orta boy pimaş boru ile cimukadaki çıkıntıyı yapabilirsiniz. Aksaklık durumunda dışarda olması avantajlı olabilir. Akvaryum silikonu kullanıp, 2 gün havalandırmanız yeterli olur. Normal silikon suyu zehirleyebilir.

Kusura bakmayın ama bu fiyat konusuna ben çok fazla onem vermiyorum.

Bu makineyi ben 10 kere kullandığımda 70 civciv ortalama ile çıkartırsam civcivin tanesi 1 TL ye geliyor. Dışardan 1 TL ye alabiliyormuyum ? Hayır.

O zaman alabildiğimin en iyisini, en çabuk gelenini almamın bir mahsuru yok. Aliexpress gibi yerlerden evet alışveriş edilebilir. Ama aceleniz yok, bekleyecek sabrınız, kaybolma, gümrükte takılma, çalınma gibi durumlarda tekrar bu bekleme sürecine girmemek için yerli, telefon ile ulaşabileceğim, gidip görerek alabileceğim ürünü alıyorum. Hah bu tabi bir yerde 10 liraya satılan malı, 20 liraya alırım demek değil.

Bakın bu çoğu sektörde çekilen en büyük sıkıntıdır. Siz hobbici yada üretici ne olursanız olun Çimuka, Efe Kulucka, Royal Kuluçka gibi firmalardan alışveriş etmeniz gerekir. Eğer etmez iseniz belli bir süre sonra bu firmalar batınca acil bir şey lazım olunca ortada kalırsınız. Yada içlerinden sadece biri hayatta kalır diğerleri batarsa acil ihtiyacınız bir ürün olduğunda 10 liralık bir mala 100 Lira verirsiniz. Cunku o firma sektörde tek kalmanın avantajı ve düşük cirodan dolayı birim üründeki karını en yüksek seviyede tutmak ister.

Kolay Gelsin
Ara
(05-16-2016, Saat: 10:09 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kolay Gelsin.

Herhangi benzer bir benzer plastik kutuyu alıp yapabilirsiniz, çok da ucuza gelir size. Çıkıntı kısmı olması gereklimi ?
Evet

(05-16-2016, Saat: 11:23 PM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben nem nozulu ve su kabını makinenin içine koyuyorum. Bu şekilde makinenin içinde kendindende bir buharlaşma da oluyor. Kısmen gelişimde nozul daha az çalışıyor.

Eğer dışardan takmak isterseniz su kabına ve makineye orta boy pimaş boru ile cimukadaki çıkıntıyı yapabilirsiniz. Aksaklık durumunda dışarda olması avantajlı olabilir. Akvaryum silikonu kullanıp, 2 gün havalandırmanız yeterli olur. Normal silikon suyu zehirleyebilir.

Bu makineyi ben 10 kere kullandığımda 70 civciv ortalama ile çıkartırsam civcivin tanesi 1 TL ye geliyor. Dışardan 1 TL ye alabiliyormuyum ? Hayır.

O zaman alabildiğimin en iyisini, en çabuk gelenini almamın bir mahsuru yok. Aliexpress gibi yerlerden evet alışveriş edilebilir. Ama aceleniz yok, bekleyecek sabrınız, kaybolma, gümrükte takılma, çalınma gibi durumlarda tekrar bu bekleme sürecine girmemek için yerli, telefon ile ulaşabileceğim, gidip görerek alabileceğim ürünü alıyorum. Hah bu tabi bir yerde 10 liraya satılan malı, 20 liraya alırım demek değil.

Bakın bu çoğu sektörde çekilen en büyük sıkıntıdır. Siz hobbici yada üretici ne olursanız olun Çimuka, Efe Kulucka, Royal Kuluçka gibi firmalardan alışveriş etmeniz gerekir. Eğer etmez iseniz belli bir süre sonra bu firmalar batınca acil bir şey lazım olunca ortada kalırsınız. Yada içlerinden sadece biri hayatta kalır diğerleri batarsa acil ihtiyacınız bir ürün olduğunda 10 liralık bir mala 100 Lira verirsiniz. Cunku o firma sektörde tek kalmanın avantajı ve düşük cirodan dolayı birim üründeki karını en yüksek seviyede tutmak ister.

Kolay Gelsin
Cidden cok haklisiniz
http://www.aliexpress.com/item/New-Ultra...39179.html nemlendirici ve http://www.aliexpress.com/item/24W-1PCS-...384.HUAEGq adaptörü

(05-17-2016, Saat: 08:31 AM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-16-2016, Saat: 10:09 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kolay Gelsin.

Evet

(05-16-2016, Saat: 11:23 PM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben nem nozulu ve su kabını makinenin içine koyuyorum. Bu şekilde makinenin içinde kendindende bir buharlaşma da oluyor. Kısmen gelişimde nozul daha az çalışıyor.

Kolay Gelsin
Cidden cok haklisiniz
İnsanları salak yerine koyamazsınız; bu şekilde bir ticaret anlayışına karşıyım.Aliexpress teki fiyatlar parakende fiyatları.Bu firmalar Alibaba dan toptan olarak bu fiyatların 3 te birine gelmeyecek şekilde alıyorlar bu ürünleri.3 tl lik bir şeye en uygun 30 tl satılıyor.Bu nasıl bir ticaret; nasıl bir anlayış.Birde şu şekilde bakın olaya.http://tr.aliexpress.com/item/Universal-320mm-12-5-Motorcycle-Rear-Air-Shock-Absorbers-Suspension-for-Honda-Yamaha-Scooter-ATV-Quad/1708089457.html?spm=2114.010208.3.314.CrHH24&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_5_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_9&btsid=5cd08f64-81a9-4afe-a894-44d6d402a03f.Bu ürün motosiklet amortisörünün çindeki fiyatı.Buda tr deki fiyatı http://www.camgoz.com.tr/content_files/p...S.JPG.İşin aslı budur.İnsanları kazıklamaya çalışmanın bir karşılığı olmalı değilmi.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
İnsanları salak yerine koyamazsınız; bu şekilde bir ticaret anlayışına karşıyım.Aliexpress teki fiyatlar parakende fiyatları.Bu firmalar Alibaba dan toptan olarak bu fiyatların 3 te birine gelmeyecek şekilde alıyorlar bu ürünleri.3 tl lik bir şeye en uygun 30 tl satılıyor.Bu nasıl bir ticaret; nasıl bir anlayış.Birde şu şekilde bakın olaya.http://tr.aliexpress.com/item/Universal-320mm-12-5-Motorcycle-Rear-Air-Shock-Absorbers-Suspension-for-Honda-Yamaha-Scooter-ATV-Quad/1708089457.html?spm=2114.010208.3.314.CrHH24&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_5_10037_10017_10021_507_10022_​10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_9&btsid=5cd08f64-81a9-4afe-a894-44d6d402a03f.Bu ürün motosiklet amortisörünün çindeki fiyatı.Buda tr deki fiyatı http://www.camgoz.com.tr/content_files/p...S.JPG.İşin aslı budur.İnsanları kazıklamaya çalışmanın bir karşılığı olmalı değilmi.

Azerbaydan benzin 0,54 , Kuveytte 0,22, Katarda 0,36, ABD'de 0,52, Türkiye'de 1,52.

Yani bizim ülkemizin gelişim politikası bu. Siz Türkiye'den aldığınız her şeyi pahallıya alıyorsunuz çünkü ülkenin gelişmesi için vergi toplanması lazım. Eğer ucuz ürün almak istiyorsanız ya o ürün burda üretilecek yada dışardan ithal edeceksiniz. İthal ediyorsanızda bunun vergisine, gümrüğüne katlanmak durumundasınız.

Bu sadece kuluçka sektöründe değil, dediğiniz gibi çoğu hobi sektöründe böyle. Bakın ben model uçak uçuruyorum, dalış yapıyorum, fotoğraf çekiyorum, elektronik ile uğraşıyorum, bilgisayar ile uğraşıyorum, yelken yapıyorum. Bütün bu sektörlerde evet yurtdışı daha ucuz. Bir kulaklık amerikada 80 dolar türkiye de 800 tl. Bir dürbün amerikada 110 dolar, türkiyede 750 tl. Bunu mantığımız almıyor haklısınız. Çünkü biz toplum olarak çok akıllı olduğumuz için burda mağazada bakıyoruz yurtdışından getiriyoruz. Kendimiz karlı çıkıyoruz, devletimiz zararlı çıkıyor. Çünkü bu yolla gelen kaçak ürünlerin hiç birinin ne vergisi ve legalitesi gümrüklerde kontrol ediliyor. Açıp baın Donanım Haber e, yurtdışından neyi nasıl getirebileceğinize dair bir sürü tavsiye var. Birde sırf kendi için getirmiyiğ "DROP Shippin" kavramı ile bu işin ticaretini yapan bireyler var. Sonuç olarak matematiksel olarak bu iş ülkeye zarar. Sizin bir parçadan kazanacağınız 300-400 TL, bu devleti zengin etmez ama sadece 10000 kişinin yapacağı boyle bir işlem 3 Milyar TL ekonomiye zarardır. Bakın ürünün pahallı satılması konusunda düşünceniz doğrudur ama dışardan getirmek bu ülkeye zarardır. Durumunuz var ise içerden de almaya çalışmalısınız.

Bakın size örnek veriyim, Amerika girişinde Gümrüğe turistlerden çok Amerika lılar girer. Devletten korkarlar. Aldıkları kalemi bile gösterirler. Zira sonradan başları arımasın isterler. Bizimde bu zihniyette olmamız lazım.

Uzun ve derin bir mesele. Konuş konuş bitmez. İnşallah ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Kolay Gelsin
Ara
ben 3 aydır turkıyede kulucka malzemesı arayısındayım aramadıgım fırma gezmedıgım elektrıkcı kalmadı burda arıorum yok suan elımızde 1 ay sonra gelır dıyen bıle oldu bende alıbabadan bı bakıyım dedım burda 250 300 lırayı gozden cıkartmıstım alıbabadan 110 lıraya herseyını getırttım asagıya resımlerını eklıyorum alan arkadaslar olursa makıneyı kurmada yardımcı olurum.XM-18_L.png
20150408_210014.jpg
efe-24-lu-kulucka-yumurta-viyol.jpg?rev=1462967828
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara
automatic computer control incubator cihazını kaça aldınız.
Ara
23 dolara geldi indirimden
Ara
(05-23-2016, Saat: 12:30 PM)SERKAN KAPLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 23 dolara geldi indirimden

Aldığınız satıcının linkini paylaşırmısınız.
Ara
http://www.aliexpress.com/item/XM-18-Con...73193.html bu adamdan aldım ama aldıgım fıyat bu degıl ındırım kuponum vardı bıde telefona programını yukledım ordan aldım bıde ordan ındırım geldı fıyatı 23 dolara geldı
Ara
(05-23-2016, Saat: 01:21 PM)SERKAN KAPLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.aliexpress.com/item/XM-18-Con...73193.html bu adamdan aldım ama aldıgım fıyat bu degıl ındırım kuponum vardı bıde telefona programını yukledım ordan aldım bıde ordan ındırım geldı fıyatı 23 dolara geldı

Bu cihazın çalışmasından memnunmusunuz, ben bunu almak istemiştim fakat bana pek güven vermemişti o nedenle vazgeçmiştim.
Ara
(05-23-2016, Saat: 01:36 PM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-23-2016, Saat: 01:21 PM)SERKAN KAPLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.aliexpress.com/item/XM-18-Con...73193.html bu adamdan aldım ama aldıgım fıyat bu degıl ındırım kuponum vardı bıde telefona programını yukledım ordan aldım bıde ordan ındırım geldı fıyatı 23 dolara geldı

Bu cihazın çalışmasından memnunmusunuz, ben bunu almak istemiştim fakat bana pek güven vermemişti o nedenle vazgeçmiştim.

memnunıyetlık bakımından cok memnunum ama kullanımı basıt degıl bıraz ugrastım turkıyeden kımsede pek olmadıgı ve ayarlarını tarıf etmedıklerı ıcın baska bı problemım olmadı alarmıda cok guzel uykuya dayanamayan bırıyım benı bıle uyandırıyorSmile

bıde bunu alacak arkadaslar plastık hazır motorlu vıyollerden almamaları tavsıye edılır sanıye kalıbre ayarı tutmuyor takılı kalırsa motor bı sn bıle %45 derece acıyı tutturamıyorsunuz o yuzden motor ve zıncır bu makıne ıcın daha ıyı olacagını dusunmekteyım
Ara
xm-18 bende var kullanım kılavuzuda var turkce yukleyebilirim
Ara
(05-23-2016, Saat: 02:37 PM)mustafa karatepe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: xm-18 bende var kullanım kılavuzuda var turkce yukleyebilirim

yuklersenız ıyı olur alacak arkadaslara ben tek tek elımle kullanım klavuzunu cevırıyle cevırdım ve bırazda kendı bılgı bırıkımımle calıstırdım adrıano ıle sanıye ayarı yapan bı vıdeo ızledım ordakı sanıyeyıde makıneye yaptırdım ama tek problemım plastık vıyol oldugu ıcın bazen takılma yapıyordu %45 ılk yaptıgımda yapıyor sonralarında takıldıgında %35 ıle %40 arasında donuyordu bı yerde okudugum bı makalede % fazla onemı olmadıgını gormustum bunu baz alarak makıneye yumurta ekledım fazla bı fark olmadı yapısma gormedım gozlemledıgım kadarı ıle bence vıyol sıstemı motor ve zincir olursa o problemınde olacagını zannetmıyorum sıparıs ettım gelınce vıyolude degıstırecegım...
Ara
xm-18 kullanma kılavuzu

Ek Dosyalar
.docx   Yeni Microsoft Word Belgesi.docx (Dosya Boyutu: 15.69 KB / İndirme Sayısı: 73)
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  El Yapımı Nem kontrol Cihazı Ahmet KUNT 0 28 01-18-2017, Saat: 02:17 PM
Son Yorum: Ahmet KUNT
  Nem Otomasyonu İçin Ne yapmalıyım? Berk Demirakı 0 121 12-22-2016, Saat: 02:53 PM
Son Yorum: Berk Demirakı
  21 günlük ısı ve nem ayarı ersin kara 4 877 06-18-2016, Saat: 04:15 PM
Son Yorum: ersin kara
  Makinemin Isı ve Nem Değerleri Halil ARIKAN 14 2,927 05-21-2016, Saat: 03:09 PM
Son Yorum: Fethi Oğuz
  NEM konusunda Yardımcı 1-2 Örnek İbrahim Selcuk 7 1,346 05-15-2016, Saat: 02:29 AM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Nem ayarı burak demirkapak 9 1,075 03-23-2016, Saat: 10:53 AM
Son Yorum: Ali karataş
  NEM İbrahim Selcuk 3 616 03-19-2016, Saat: 01:22 AM
Son Yorum: burak demirkapak
  nem oranı ENGİN ESER 2 962 12-12-2015, Saat: 01:00 AM
Son Yorum: İbrahim Mert
  Yuksek isi dusuk nem burak demirkapak 17 3,510 07-30-2015, Saat: 06:22 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  nem ayari Mustafa Ozan SAYILGAN 10 2,224 06-04-2015, Saat: 04:23 PM
Son Yorum: Mustafa Ozan SAYILGAN

Hızlı Menü: