Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prob nereye koyulmali
Mrb arkadaslar yaptigimiz makinalarda isi-nem probu nerde durmali.markali makinalar nereye yerlestiritiyor problari bilgisi ve makinasi olan arkadaslar yardimci olurlarsa faydali olur
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
Ali bey, prob'un yumurtalara mümkün olduğu kadar yakın olmasında fayda var, o nedenle herhangi hareketli bir parçaya çarpmayacak şekilde, makinenizin durumuna göre prob'u uygun bir bölgeye koyun.
Ara
Selamlar,

Kucuk strafordan yapılan makinalar için evet yumurtaya yakın koyabilirsiniz belki.

Ama içinde ciddi bir şekilde fan olan, havalandırması verimli olan büyük makinalar için bence en uygun yer direkt fanın rüzgarına maruz kalmayan, makinanın konabilecek en yüksek yerine konması idealdir.

İlk kuluçkamda yumurtaların hizasına koymuştum. Sıcak hava yukarda oldugu için termostatin biraz geç kapatıyor ve derece yarım derece fazla yukseliyordu. Simdi en üst seviyede cok daha verimli calisiyor inancındayım.

Cimuka nın sitesine bakarsanız cıvalı termometrenin makinanın üstünden bir delik ile en tepe noktadan olcum yaptıgını gorursunuz. Buyuk ihtimalle elektronik sensorde en üsttedir. Dediğim gibi iç havalandırma duzgun ise bir sorun yaratmaz.

Kolay Gelsin.
Ara
Makinanın içerisindeki nem ve sıcaklık ölçülmeli makinanın en altı ile en üstü arasında kuluçkayı etkileyecek kadar fark yoksa İbrahim beyin de dediği gibi iç havalandırma düzgün ise en üst tavan kısmına monte edilebilir.Sabit olmasında fayda var ben daha önce nemlendirme tavasının içerisine düşürdüm Allahtan birşey olmadı emko nun sensörü malum herşey meydanda suya değmemeli.
Benim makinamda 0.2 derece ısı farkı var nemi ölçemedim, hala sensörü gezdiriyorum ya çıkım sepetinin içerisinde ya da çeviricilerin hemen üzerinde duruyor.
Ara
Konuyu actim cevablariniza bakamadim ozur dilerim sehir disina cikmam gerekti iki gun

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ust rafin hemen altina sallandirdim direk fan uflemiyor birde 3711cn diye bir termostatim var onuda yanina salkandirdi 0.4 0.6 gibi isi farki oluyor ben 3722 gore ayarliyorum sifir urun kalibrasyonu iyidir diye

Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | KuluckaClub | Yukarı Git | | Arşiv | RSS