Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26. Gün yaşam var çıkım yok
S.a arkadaslar bugun 26. Gun ama yumurtayi kiran hic yok denemek icin 1 tane hava boslugundan kirdim yasiyor makineye koydum tekrar ama biraz once oldu neden boyle olmustur. Yumurtalari ben topladim 2 gunluklerdi makineyede koymadan once civali termometre ile kalibre ettim nem icinde islak termometre kullandim

Not:Gurk tavukta da 11 yumurtadan 4 adet 25. Gün cikti digerlerinde yumurta icinde gelisim devam ediyor.
Selamlar,

Geç çıkımın nedeni gelişim ve çıkımda ısı ortalamanız düşük olmasıdır.

Bir başka sebepte isi sensorunuz ampule/isiticiya yakındır. Ortam soguk kalmistir ama sensor yüksek isi okumasi yapmıstır. İç hava sirkulasyonu yetersiz olması bu duruma sebep olur.

Kolay Gelsin
Ara
(04-30-2016, Saat: 12:01 AM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Geç çıkımın nedeni gelişim ve çıkımda ısı ortalamanız düşük olmasıdır.

Bir başka sebepte isi sensorunuz ampule/isiticiya yakındır. Ortam soguk kalmistir ama sensor yüksek isi okumasi yapmıstır. İç hava sirkulasyonu yetersiz olması bu duruma sebep olur.

Kolay Gelsin

Sensor yumurtalarin 3 cm ustunde sirkulasyon ise ilk gun tavana peceteler bantladim gayet guzel dalgalaniyorlardi. Tamam makinede sorun olabilir belki ama gurk tavukta da aynisi oldu
Burak Bey,

Gurk tavuğunuzun sorunu nedir ne yazık ki bir fikrim yok.

Ama illa bir fikir yürütün derseniz

Yozgatta havalar 10-12 derece gosteriyor ve tavuk gurk olmak istiyor sizde tavugu gurka yatırıyorsunuz. Belki bu kadar sogukta yalıtımsız bir kumeste tavugun gurka yatması cok dogru olmayabilir. Biraz daha gurk için havaların ısınmasını beklemelisiniz.

Gibi bir şeyler aklıma geliyor. Gurk konusunda deneyimli bir üye eminimki daha doğru ve sağlıklı bilgi verir kısa sürede.

Kolay Gelsin.
Ara
Yeriniz neresi bilmem ama makinanin bulundugu ortam ve gurk un bulundugu ortam isi ve nem degerleride cok onemli bu kadar uzun surmesinin sebebi baska bisey gelmiyor aklima.gurk yatirmak icin erkendegil benim civcivler cikali bor ayi gecti
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
(04-30-2016, Saat: 12:14 AM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burak Bey,

Gurk tavuğunuzun sorunu nedir ne yazık ki bir fikrim yok.

Ama illa bir fikir yürütün derseniz

Yozgatta havalar 10-12 derece gosteriyor ve tavuk gurk olmak istiyor sizde tavugu gurka yatırıyorsunuz. Belki bu kadar sogukta yalıtımsız bir kumeste tavugun gurka yatması cok dogru olmayabilir. Biraz daha gurk için havaların ısınmasını beklemelisiniz.

Gibi bir şeyler aklıma geliyor. Gurk konusunda deneyimli bir üye eminimki daha doğru ve sağlıklı bilgi verir kısa sürede.

Kolay Gelsin.

Haklısiniz hava sicakligi etkili olabilir.
Merhabalar. Yozgat ın neresinden.?
Ancɑk yɑrɑdɑn dener kulunu, insɑn insɑnı denerse kɑlp hüküm giyer…
Tavugu -10 derecede de yatırsanız o yumurtalar ya 20-22 gunde cıkar ya da hiç cıkmaz çok çok tuhaf bi durum.

Sadece makınede olsa yine cok güç bi durum ama tavukta ımkansız .
Yumurtalar ne yumurtası?
Ara
(05-01-2016, Saat: 01:00 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavugu -10 derecede de yatırsanız o yumurtalar ya 20-22 gunde cıkar ya da hiç cıkmaz çok çok tuhaf bi durum.

Sadece makınede olsa yine cok güç bi durum ama tavukta ımkansız .
Yumurtalar ne yumurtası?

Bende sasirdim yumurtalari kirdik makinede de gurk tavuktada sarilarini kimi cekmis kimi cekmemis 5 taneside yasiyordu 2 makine 3 gurk yumurtalarda kendi koy tavuklarimizin
gecen ay yozgata baglı koseyusuflu koyunden getırdıgım bı kolı yumurtayı ben makıneye attım koydede gurk tavuk vardı aynı gun olmasına ragmen soguk havalardan dolayı cıkmadıgını soyledı koyumuz yozgattan yuksektır. sıcaklık onemlı vede nem oranımız cok dusuk yozgatta bunada dıkkat edılmelı carsıdakı gunluk cıvcıv satan abı vardı konusmustuk onla oda demıstı yozgatta bu ısı yapmak cok zor ne nem nede ısı dogru ayarlanabılıyor bı anda soguyor bı anda ısınıyor demıstı bunu goz onune almak lazım...
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çıkım raporu soner adalı 8 1,167 06-11-2016, Saat: 02:55 AM
Son Yorum: SERKAN KAPLAN
  Cikim ve yeni dol kontrol lambam Ali karataş 6 925 06-03-2016, Saat: 07:50 PM
Son Yorum: Ali karataş
  ilk deneyim çıkım SERKAN KAPLAN 7 1,039 06-02-2016, Saat: 06:24 AM
Son Yorum: Murat Gülcek
  Çıkım Raporu İbrahim Selcuk 6 921 05-28-2016, Saat: 01:21 PM
Son Yorum: SERKAN KAPLAN
  ÇIKIM Muhammed KARATEKİN 15 1,659 05-23-2016, Saat: 01:57 PM
Son Yorum: Muhammed KARATEKİN
  Cikim Ali karataş 5 678 04-02-2016, Saat: 02:29 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  Çıkım sepeti kolay ekonomik pratik 0 maliyet. boy 40 en 30 cm Muhammed KARATEKİN 5 835 03-24-2016, Saat: 10:20 PM
Son Yorum: Muhammed KARATEKİN
  yeni çıkım australop Salih AKTOP 4 718 03-17-2016, Saat: 03:45 PM
Son Yorum: Salih AKTOP
  Cikim Ali karataş 10 1,215 02-28-2016, Saat: 02:14 PM
Son Yorum: Ali karataş
  Ucuz çıkım sepeti Erkan Şensoy 1 480 02-25-2016, Saat: 08:59 PM
Son Yorum: Erkan Şensoy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi