Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahşap Hoby Kümesim
Degerli Dostlar yut dışı internet sitelerinden görüp heveslendiğim ahşap kümesi İç Anadolu Şartlarına uygun olmadığı düşüncesiyle iptal edip gazbetondan yaza kışa dayanıklı bir kümes yapmıştım. Bu kümesimi bu bölümde konu açarak sizlerle paylaşmıştım. Ancak daha önce heves ettiğim ahşap küçük kümesten vazgeçemedim. Ve internette http://www.pinterest.com sitesinden kendime bir model örnek alarak çalışmama başladım. İnşallah güzel birşey olacak

iki top çıta alıp koyuldum işe

1 Günde iskeleti bitirdim

Çatı İskeleti de tamam

Ölçüleri 1.20*90 oldu
Yerden biraz yüksek yapmak için kullanılmış paletlerden bir taban yaptım.
Sonrasında dışını evden geçen sene söktüğüm çıkma ahşap lambirilerle kaplamayı düşünüyorum.
Çatı olarak ta büyük kümesimdem kalan shingle var. Onu kullanıcam. Maliyet Sıfıra yakın olacak İnş.

Bu haftalık bu kadar oldu. 1 günde bu aşamaya tek başıma getirdim. 1 Gün daha ayırabilirsem tamamlamış olucam. Folluklar dışardan ulaşılabilir şekilde olacak.
Şu anda Hint tavuğumda 8 Nisanda çıkan 4 tane brahma çivcivim var. ilerde onların yeni evi olacak burası.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Detaylar netleştikçe güzel görünmeye başlamış. Elinize sağlık.
Tünek kısmını göremedim. Çatıya mı olacak, daha aşağıya mı?
Ara
Altan Hocam Tesekkür ederim.
Tünekleri çift kademe (seviye) veya yan yana aynı seviyede iki tünek olarak planladım. Follukların başladığı yerden itibaren falan düşünüyorum. Kümesin eni 90 cm olduğundan iki sıra tünek sığacaktır.
Sonrasında da yabancı sitelerde "chicken runs" olarak geçen iki metre uzunluğunda da salma düşünüyorum. En azından farklı cinsler birbirlerine karışmazlar.

* İngilizce ifadesini arkadaşlarımız google dan arattırıp örnekleri görebilsinler diye ekledim.

Saygılar
Ara
Ahsapta bit cok oluyor. Dikkat edin.
Uyarıniz için tesekkürleri. Ic tarafını önce vernik boya ile boyayip sonra kirecleyip temizliğine dikkat edicem. Umarım bi sorunla karsilasmam. Zaten 4 tavuk olacak içinde.
Ara
Hayırlı olsun. İnşallah istediğiniz şekilde kullanması da nasip olur...
Ara
Hayırlı olsun Okan bey Smile
Ara
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Bahçenin aşağı kısmına salma bölümüne aldım yeni yaptığım kümesi. Lambirleri de yavaş yavaş çakmaya başladım.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Nihayet Bitti

SON HALİ

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Maşallah çok güzel olmuş
Ara
(04-29-2016, Saat: 11:47 AM)Erkan Şensoy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah çok güzel olmuş

Tesekkür ederim Erkan Bey darısı size inşallh
Ara
Son iki resim çekilen sıkıntıya, emeğe değer. Elinize sağlık.
Ara
Değişik bir bahçe kümesi olmuş güzel emeğinize sağlık..
Ara
İyi dilek ve temenniler için teşekkür ederim.
Ara
Eline emeğine sağlık, görünüş çok güzel olmuş.Ama kullandıkça bakım ve temizlik zorluklarından dolayı çok sıkıntı çekeceksin.Ahşap kümes bit için bulunmaz nimet.Sad Bari kümesin içini bolca kireç ile badana et.Selamlar.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
(05-02-2016, Saat: 10:08 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline emeğine sağlık, görünüş çok güzel olmuş.Ama kullandıkça bakım ve temizlik zorluklarından dolayı çok sıkıntı çekeceksin.Ahşap kümes bit için bulunmaz nimet.Sad Bari kümesin içini bolca kireç ile badana et.Selamlar.

Yasin bey tavsiyeleriniz için teşekkürler
Ara
Maşallah, güle güle kullanın. Ancak arkadaşların bitle ilgili önerilerini dikkate almayı unutmayın.
Silver Laced Wyandotte, New Hampshire, Bresse, Rhode İsland Red, Rhode Island White
Tel:0505 627 25 16

Face Sayfamız
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  8 bölmeli yeni kümesim ve yeni ırklarımız . Fatih BAYRAMOĞLU 31 9,078 07-17-2015, Saat: 01:28 AM
Son Yorum: Fatih BAYRAMOĞLU

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi