Konu Bilgileri
Konu: 12v Motor Bağlantısı (?) Yazar: Ramazan İşcan
Okunma: 8565 Yorum: 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ramazan İşcan 04-21-2016, Saat: 09:37 AM   
Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım fakat uzun süredir takip ediyorum. Elimde 12v silecek motoru, 1 adet timer 2 adet siviç var fakat ben nasıl çalıştıracağımı çözemedim :/ arkadaşlar herşeyi hazır makinanın sadece motor kısmı kaldı yardımlarınızı bekliyorum..
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-21-2016, Saat: 11:06 AM   
(04-21-2016, Saat: 09:37 AM)Ramazan İşcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım fakat uzun süredir takip ediyorum. Elimde 12v silecek motoru, 1 adet timer 2 adet siviç var fakat ben nasıl çalıştıracağımı çözemedim :/ arkadaşlar herşeyi hazır makinanın sadece motor kısmı kaldı yardımlarınızı bekliyorum..

Senin işini görebilecek bir bağlantı şekli paylaşılmış, resimleri ekliyorum. Bunların fikir vereceğini düşünüyorum.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
burak demirkapak 04-21-2016, Saat: 11:18 PM   
(04-21-2016, Saat: 11:06 AM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-21-2016, Saat: 09:37 AM)Ramazan İşcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım fakat uzun süredir takip ediyorum. Elimde 12v silecek motoru, 1 adet timer 2 adet siviç var fakat ben nasıl çalıştıracağımı çözemedim :/ arkadaşlar herşeyi hazır makinanın sadece motor kısmı kaldı yardımlarınızı bekliyorum..

Senin işini görebilecek bir bağlantı şekli paylaşılmış, resimleri ekliyorum. Bunların fikir vereceğini düşünüyorum.
Benim sistem alt resimdekinden ama motor genelde akim geldinde ters donmuyor ve zorlayarak ters donmeye basliyor viyolleri ve sivici kirma noktasina getiriyor nerdeyse ne yaptiysam olmadi dolabin olcusu 40-40 conturlar ise 42 cm bu yuzden pismanim ben en iyisi contur alip dolabi ona gore ayarlamak sivicle felan ugrasmamak en iyisi
İbrahim Selcuk 04-23-2016, Saat: 10:25 PM   
Selamlar

Ikici resimdeki baglanti cok mantikli degil iki stop switch arasindada baglanti olmasi lazim ayrica duzenek motor ters duz calismasina gore kurulmamali devamli donmesi ve bir saga bir sola cevirmesi uzerine kurulmaliki o zaman herhangi bir sorunda bile bir aksaklik olmasin

Sema yinede yanlis geldi bana. Sanki motor hic durmazmis gibi geliyor o baglantiya gore. Yada iki ayri timer switch olmaliki calissin.

Kolay gelsin.
Ara
Mustafa ALKAN 04-23-2016, Saat: 10:52 PM   
Arkadaşlar geçen pazar tam çıkım zamanı 21 ci gün sabah 06.30 dan öğlen 14:00 kadar elektrik kesintisi oldu saat 8 de kalktığımda fark ettim olayı acele eski bilgisayar' ın işlemcisinin fanını söktüm arabanın 60 W far lambasını söktüm aküden seyyar çektim bağladım 3 saat geçmişti sıcak su ile buhar la dengelemeye çalıştım nemi ama yinede 78 yumurta dan 10 zayiat verdim maalesef baştan bir 12 v fan ve far ampulü hazırlayıp kenera koymakta yarar var yada en baştan imkan varsa inverter alacaksın memlekette elektriğin ne zaman kesileceği belli olmuyor
Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır.
Mevlana

Ara
Kemal GÜLAVSAR 04-24-2016, Saat: 03:43 PM   
(04-23-2016, Saat: 10:25 PM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar

Ikici resimdeki baglanti cok mantikli degil iki stop switch arasindada baglanti olmasi lazim ayrica duzenek motor ters duz calismasina gore kurulmamali devamli donmesi ve bir saga bir sola cevirmesi uzerine kurulmaliki o zaman herhangi bir sorunda bile bir aksaklik olmasin

Sema yinede yanlis geldi bana. Sanki motor hic durmazmis gibi geliyor o baglantiya gore. Yada iki ayri timer switch olmaliki calissin.

Kolay gelsin.

Şemada yanlışlık yok, o motor zorlama ile ters döneceğinden, dönmesi gereken açıya geldiğinde, bir karşı zorlama olması lazım, o şekilde ancak yön değiştirir. Yoksa hep tek yönde döner.
Ara

12v Motor Bağlantısı (?) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink 12v termostat 7 TL Erkan Şensoy 37 34,736 03-19-2016, Saat: 01:35 AM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Termostad Bağlantısı Bekir DANDAN 6 6,933 04-25-2015, Saat: 12:36 AM
Son Yorum: Bekir DANDAN