Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÇIKIMDA CİVCİV İLE YUMURTANIN BERABER DURMASI
Arkadaşlar kuluçka makiesinnde çıkan civciv ile çıkımı yakın yumurta aynı yerde durduğunda çıkan civcivler yumurtaları çok sarsıyor.Bunun çıkıma zararıı olur mu? Makineyi açıp çıkan civcivi aldığımızda da makinenin nemi kaçıyor ve civciv yumurtadan çıkamıyor.Nasıl bir yöntem izlenmeli?
Ara
(04-19-2016, Saat: 12:50 PM)SERKAN KARÇALAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kuluçka makiesinnde çıkan civciv ile çıkımı yakın yumurta aynı yerde durduğunda çıkan civcivler yumurtaları çok sarsıyor.Bunun çıkıma zararıı olur mu? Makineyi açıp çıkan civcivi aldığımızda da makinenin nemi kaçıyor ve civciv yumurtadan çıkamıyor.Nasıl bir yöntem izlenmeli?

Gurk tavuğun altında nasıl oluyor diye düşünün, doğal gurk'da bile çıkan civcivler ortalığı darma duman etmiyor mu, bırakın kalsın dokunmayın çıkım bitince alırsınız.
Ara
İyi de Ümit Bey tavuğun altındaki yumurta civciv çarpsa da dönmüyor ama çıkım sepetindeki yumurtalar çok küçük darbelerle dönüyorlar oradan oraya gidiyorlar.Bir de yumurtadan çıkan civcivin artık yumurtası bazen diğer yumurtaların üstüne oturuyor ve çıkabilecek civciv bu yüzden çıkamıyor.

Çıkıma aldığımda yumurtaların altına talaş sermeyi düşünüyorum böylece yumurtalar daha dengeli ve sağlam dururlar o zaman makinenin kapağını açmadan çıkımın tamamlanmasını bekleyebilirim.
Ara
Son yaptığım çıkımda 5 ayrı yerden yumurta ile kuluçka yaptım 19. günün sonları 20. gün 21.gün 22. gün 23.gün de çıkım oldu neredeyse 5 gün sürdü çıkan civcivleri çok fazla bekletemiyorsun yumurtaları yuvarlıyorlar bu şekilde 2 yumurta deliği aşağıya denk gelmiş kurumuş ama daha çok zaviyatı kapak açmaktan dolayı verdim ve çok hızlı bir şekilde davrandığım halde.Bu durum karşısında hiçbirşey yapamadım. Çıkımların böyle uzun bir süreye yayılması zaviyat verdiriyor.
Ara
(04-19-2016, Saat: 06:55 PM)Servet ÇOBAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son yaptığım çıkımda 5 ayrı yerden yumurta ile kuluçka yaptım 19. günün sonları 20. gün 21.gün 22. gün 23.gün de çıkım oldu neredeyse 5 gün sürdü çıkan civcivleri çok fazla bekletemiyorsun yumurtaları yuvarlıyorlar bu şekilde 2 yumurta deliği aşağıya denk gelmiş kurumuş ama daha çok zaviyatı kapak açmaktan dolayı verdim ve çok hızlı bir şekilde davrandığım halde.Bu durum karşısında hiçbirşey yapamadım. Çıkımların böyle uzun bir süreye yayılması zaviyat verdiriyor.
bu konudan bende cok rahatsiz olmustum yumurtalar cok fazla yer değiştiriyor aklima gelen 1*1cm genisliginde plastik kaplamali tellerden dalga seklinde yumurtalarin dolasmasi engellene bilir gibi deneyip gormek lazim
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  çıkımda ayrık bacak ersin kara 1 365 06-18-2016, Saat: 07:01 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  Gelisimin Durması burak demirkapak 4 587 04-19-2016, Saat: 01:03 AM
Son Yorum: burak demirkapak
  Rhode Island Red (R.I.R.) 2016 Yeni Çıkımlar + Yeni Civciv Büyütme Kafesim Uğur DEMİR 8 933 04-14-2016, Saat: 02:15 AM
Son Yorum: İbrahim Selcuk
  yumurtayı kırıpta çıkamayan civciv Ali KIRKBAŞ 38 22,542 04-11-2016, Saat: 04:37 PM
Son Yorum: Eren YILDIRIM
  Çıkım Tepsisindeki Yumurtaların Sıkışık Durması Abdullah GÖKPINAR 6 1,466 07-10-2015, Saat: 12:58 PM
Son Yorum: Fevzi ÜNAL
  2015 Yılı 2. Çıkımlar ..: RIR :.. (Rhode Island Red) İkiz Civciv Mucizesi :) Uğur DEMİR 16 5,850 05-02-2015, Saat: 11:39 PM
Son Yorum: Metin AKALP
  göbeğini çekmeyen civciv ne yapılır Ali KIRKBAŞ 3 1,143 06-14-2014, Saat: 10:55 PM
Son Yorum: Ali KIRKBAŞ
Thumbs Up Civciv Embriyo gelişim ve Çıkım şeması Metin AYDIN 0 1,266 02-18-2014, Saat: 07:43 PM
Son Yorum: Metin AYDIN
  bıldırcın ve civciv çıkımım İsmail ARIK 0 640 11-20-2013, Saat: 08:22 PM
Son Yorum: İsmail ARIK
  Çıkımda makinenin kabına su yerine ??? Nizamettin ÖMEROĞLU 8 1,274 05-25-2013, Saat: 03:07 AM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | KuluckaClub | Yukarı Git | | Arşiv | RSS