Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hep yöneticiler ister ama....
Selamlar,

Öncelikle Kulucka Club kurucularına böyle bir forum kurdukları için teşekkürler. Kulucka üzerine baktıgım diğer baktıgım forumlara göre oldukça dolu ve aktif sayılabilecek bir kitlesi var. Internet üzerinde çok farklı kaynaklarda bazen zorlanarak bulabileceğiniz bilgileri burda arşivden bulabiliyor yada bulamasanız bile soruyorsunuz işin erbabı biri cevaplıyor.

Bazılarına göre bilgi belki ücretsiz olmalı ama, ben çok bu şekilde düşünmüyorum. Bu sitenin sahibinin burda bir revizyon, bir güncelleme, bir isteği yapması için onu kamçılayacak bir şey olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun içinde bir şeylerin ücretli olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü burda yazdığımız, her yazı, site üzerinden eklediğimiz her fotoğraf birileri o fotoğraflara yazılara baktıkça bu site sahibinin cebinden çıkan kuruşlaraa karşılık geliyor. Bunun için aklıma gelen bir iki fikir var.

Radikal 1) Site yillik cüzi bir ücret karşılığı üyelik. (Tüm üyelere için geçerli)
(Yumbir 10 duble yumurta fiyatına endeksli)
Radikal 2) Site ilk kayit esnasında tek sefere mahsus bir bağış.
(Yumbir 60 duble yumurta fiyatına indexli)

Mantıklı 1) Belli kategorilerde yazı yazabilmek yada okuyabilmek için üyelik
(Yumbir 10 duble yumurta fiyatına endexli)
Mantıklı 2) Sadece Ürün alım satım kısmına ilan verebilmek için ilan başına 10 duble yumurta bedeli.

Şimdi bazı arkadaşlar sorabilir ya bu işgüzarda nerden çıktı diye ne güzel bedava takılıyorduk diye. O zaman ben bir soru soriyim.

Camilerde neden bağış kutusu vardır ?

O caminin işletilebilmesi yada belli ihtiyaçlarının değişikliklerin yapılabilmesi için kullanılmak üzere yada cemaat içinden birilerine yardım amaçlı toplanır. Bu her bölgeye göre değişir. Bazısında insiyatif cemaat te olabildiği gibi bazen bu bağış diyanetede gidebilir. İbadet, bir spor salonu gibi aidata bağlanamaz ama gönüllülük esası ile bağış toplanmaya çalışılır ve bu para yine cemaate harcanır. Bu şekilde cami ayakta kalır.

Kısaca demem o dur ki, her hangi bir işi karşılıksız yaparsanız belli bir süre sonra bu iş yapana tat vermez, yapmak istemez, içinden gelmez. Bundan dolayı bir yerde emek var ise bunun daima maddi bir karşılığıda olmak zorundadır. Hayrına yada hazzına yapılan iş, ya yarım yamalak olur yada yapanda belli bir süre sonra bıkkınlık yapar. Burda birde şöyle bir durum var bu site ayakta kalabilsin diye yöneticinin cebinden parada gidiyor.

Fikirlerinizi duymak için sabırsızlanıyorum. Bu fikir nereden geldi diyecek olursanız bir kullanıcı ile mesajlaşmam vesilesi ile aklıma geldi, sonra bir öneri getirmiştim (bu öneri daha öncede önerilmiş) olumlu karşılanmadı, birde sonra olarak foruma üye olma koşullarının başında ikon resmi bulunamıyor diye hata veriyor bu gözüme batıyor ve içimde onu düzeltmek için dayanılmaz bir istek var. İkon önerim
user_add-ee77f7b2fd74c562d23009a510dd659...ba7e8d.png

Burda sadece site için konuştum ama sanırım bir kulup olma calismasi, yarısma duzenleme gibi, bulusmalar gibi aktivitelerde oluyor. Ve klup olmak istiyor isek, bu klup üyelerininde bir katkı sağlaması lazım diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi