Konu Bilgileri
Konu: Kümes Planı fikirlerini alabilirmiyim ? Yazar: İbrahim Selcuk
Okunma: 2439 Yorum: 4
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İbrahim Selcuk 04-15-2016, Saat: 05:14 PM   
Selamlar,

Aşağıdaki gibi bir çizim karalamaya çalıştım. Acaba fikirlerinizi alabilirmiyim.

Düşünce
- 1 Modul boyutu şu şekilde olacak
- Genişlik 3 Metre
- En 1,25 Metre
- Kısa Duvar Yükseklik: 2,50 Metre
- Yüksek Duvar: 2,80 Metre
- Bandırma Bölgesinde inşa edilecek.
- Duvarlar Betopan olacak
- Çatı betopan olacak.
- Yerden 40-50 santim yüksek olacak. Beton ayakların üstünde duracak.
- Alt taraf Tel ile çevrilecek Ufak bir gezinme alanı olarak kullanılacak.
- Sadece barınma ve yumurtlama için olacak
- Bir yöne çok az eğik olacak düşük kenarda mazgal olacak. Yıkanacak pislik aşağı akacak. Mazgal altında oluklar olacak pislik bir yere akıtılıp biriktirilecek.
- Tünekler menteşeli olacak temizlik esnasında engel olmasın diye yukarı kalkacak.
- Modüler olacak. Temizlik için giriş kısa duvardan olacak, Kapının bulundugu duvar gerekirse sokulecek yanına modul eklenip kapı duvarı tekrar son module eklenecek.

Çizmediklerim.
- Havalandırma deliklerini çizmedim.
- Suluk Çizmedim
- Pislik oluklarını ve mazgalı çizmedim.
- Kısa duvar kısmını ve tavanları gorusu kapatmasın diye cizmedim.

Aklıma Takılanlar,
Açık alanda olacağı için, bölgesel baskın rüzgara göre araziye yerleştirme nasıl yapmam uzgun olur ?

Bunun dışında hatalı yada şu şekilde olsa çok daha iyi olur şeklinde öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Kısmet olursa bu yaz inşasına başlıyacam.

Teşekkürler.
Ara
Cihat özkan 04-15-2016, Saat: 10:25 PM   
yükseklik ölçüleri iyi bence tavuk sayısına göre follukları dışarıdanda yapabilirsin..
Ara
Mete Akdemir 04-30-2016, Saat: 01:03 PM   
Follukları dışarıdan takma ve üstten takma yaparsanız , yer tasarrufu olur. 3,75 m2 deKaç tavuk barındırmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum. İnternetten thecitychicken.com da çok fazla kümes örneği bulabilirsiniz.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Yasin ÖKSÜZ 05-02-2016, Saat: 10:03 PM   
1- Folluklar tabanla aynı seviyede olmasın.30-40 cm yüksekte olsun vede dışarıdan açılacak şekilde olsun.
2-Tünekler; kesinlikle follukların seviyesinden daha yüksek olsun.Tavuklar; kümeste çıkabilecekleri en yüksek noktada tünemek isterler.
3-Betopanları; profillerin iç tarafından montaj yap.Yani kümesin iç tarafına profil olmasın, dışarda kalsın.Kümesin iç kısmı ne kadar pürüzsüz, ne kadar girinti ve çıkıntısız olursa o kadar temizliği kolay olur.Bir tek tavanı üstten montajla.
Sana kolay gelsin.Selamlar.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
İbrahim Selcuk 05-03-2016, Saat: 06:42 AM   
(05-02-2016, Saat: 10:03 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1- Folluklar tabanla aynı seviyede olmasın.30-40 cm yüksekte olsun vede dışarıdan açılacak şekilde olsun.
2-Tünekler; kesinlikle follukların seviyesinden daha yüksek olsun.Tavuklar; kümeste çıkabilecekleri en yüksek noktada tünemek isterler.
3-Betopanları; profillerin iç tarafından montaj yap.Yani kümesin iç tarafına profil olmasın, dışarda kalsın.Kümesin iç kısmı ne kadar pürüzsüz, ne kadar girinti ve çıkıntısız olursa o kadar temizliği kolay olur.Bir tek tavanı üstten montajla.
Sana kolay gelsin.Selamlar.

Yasin bey,

Fikirleriniz için teşekkürler. Tünekler foluklardan yüksek olsun diye follukları tabana koymustum. Obur Turlu tunekler yuksek kalıyor yada bir alcak bir yuksek tunek yapmak lazım.

Betopanları içten monte etmeyi dusunucem. Paslanma ile ilgili denize yakın olmasından dolayı sıkıntım var. Baska Bir malzeme bulursam paslanmayan (aynı zamanda kromdan ucuz) dediginiz sekilde yapıcam.

Altını belki betopan değil ızgara olarak dusunuyorum. İlk fikir betopandı ama ızgara olursa temizleme derdinden kurtarabilirim.

Değerli fikirleriniz için teşekkürler.
Ara

Kümes Planı fikirlerini alabilirmiyim ? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OTAMATİK KÜMES KAPISI Cihat özkan 2 1,689 05-14-2016, Saat: 06:25 AM
Son Yorum: Servet ÇOBAN
  Yeni Yapacağım Kümes İçin Fikirlere Açığım... Aytaç Keçeci 67 48,449 02-28-2016, Saat: 03:02 PM
Son Yorum: Mehmet İnsel
  İlginç bir kümes tasarımı (Tavuk Cenneti) Mustafa SARPKAYA 0 6,227 07-23-2013, Saat: 05:18 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  Kümes Isıtma Örneği Aytaç Keçeci 22 22,757 05-12-2013, Saat: 08:54 PM
Son Yorum: Sinan ÖZEN
  KÜMES SES VE ISI YALITIM İÇİN MALZEME Ahmet BULUT 9 9,000 03-19-2013, Saat: 01:54 AM
Son Yorum: Nizamettin ÖMEROĞLU
  Kış Mevsimine Uygun Kümes Projem Mustafa Ozan SAYILGAN 20 21,221 01-28-2013, Saat: 02:23 AM
Son Yorum: Osman KARAMAN
  OTOMATİK KÜMES KAPISI Burhan ÖZDEMİR 10 6,334 11-26-2012, Saat: 12:54 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  Otomatik Kümes Kapım Ahmet BULUT 11 7,457 08-14-2012, Saat: 11:54 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: