Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islak termometre
S.a arkadaslar dün bismillah deyip makineyi calistirdim islak termometre yapip icine koydum digital ile arasinda cok fark var sizce termometrenin yapilisi ve konumu dogrumu
qMnWvq.jpg
rMv20V.jpg
o3lkN7.jpg
9oldWr.jpg
sa. hayırlı olsun öncelikle. cimukanın ıslak termometresi var bende. zaten isa beyde yapmış detaylandırmış dereceler de vardı orada. yeni yaptıysanız biraz zaman geçsin netleşir zaten oranlar. ama normal şartlarda iyi.

ıslak termometre

Ek Dosyalar Resimler

Ancɑk yɑrɑdɑn dener kulunu, insɑn insɑnı denerse kɑlp hüküm giyer…
(04-08-2016, Saat: 09:18 PM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: S.a arkadaslar dün bismillah deyip makineyi calistirdim islak termometre yapip icine koydum digital ile arasinda cok fark var sizce termometrenin yapilisi ve konumu dogrumu

Muhammet beyin yolladığı tablodan bakarsanız eger Digital gosterge 35, Islak Termometre 30 gosteriyor bu durumda tabloda yok ama sizin nem oranınız ıslak termometreye gore %69. Digital Gostergeye gore nem oranınız yine yanlış gozukmuyor ise %79. Eger bu degerler sizin icin yeterli ise sorun yok. Fotograflardan biraz flu cıkmıs anlasılmıyor pek.

Termometre dogru yapılmıs gozukuyor. Zaten dereceyi dusuk gosteriyor ise dogrudur. Islak ve kuru termometre kontrolunu aynı ozellikte iki termometre ile yaparsanız daha verimli olur. Cıvalı bir termometre ile elektronik bir termometredeki degeri karsilastirmak hata ihtimalini artirir.

Tavuklar icin Gelisim surecinde tavsiye edilen sıcaklık 37,5 nemin ise %50-%60 arasi

Son uc gun ise 37-37,5 derece nemim ise %65-%75 civarı oldugunu hatırlatmak isterim.

Kolay Gelsin.
Ara
(04-08-2016, Saat: 09:59 PM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-08-2016, Saat: 09:18 PM)burak demirkapak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: S.a arkadaslar dün bismillah deyip makineyi calistirdim islak termometre yapip icine koydum digital ile arasinda cok fark var sizce termometrenin yapilisi ve konumu dogrumu

Muhammet beyin yolladığı tablodan bakarsanız eger Digital gosterge 35, Islak Termometre 30 gosteriyor bu durumda tabloda yok ama sizin nem oranınız ıslak termometreye gore %69. Digital Gostergeye gore nem oranınız yine yanlış gozukmuyor ise %79. Eger bu degerler sizin icin yeterli ise sorun yok. Fotograflardan biraz flu cıkmıs anlasılmıyor pek.

Termometre dogru yapılmıs gozukuyor. Zaten dereceyi dusuk gosteriyor ise dogrudur. Islak ve kuru termometre kontrolunu aynı ozellikte iki termometre ile yaparsanız daha verimli olur. Cıvalı bir termometre ile elektronik bir termometredeki degeri karsilastirmak hata ihtimalini artirir.

Tavuklar icin Gelisim surecinde tavsiye edilen sıcaklık 37,5 nemin ise %50-%60 arasi

Son uc gun ise 37-37,5 derece nemim ise %65-%75 civarı oldugunu hatırlatmak isterim.

Kolay Gelsin.
Digital de yanlis 35 gösteriyor civali koydum onda 37.5 onceki cikimlarda %75 nemde camda su damlaciklari oluyordu bunda birsey yok cam tertemiz
o medefin hasas değil her zaman termostat tan fazla gösteriyor fazla takılma
Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır.
Mevlana

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ISLAK TERMOMETRE İLE NEM ÖLÇÜMÜ İsa YILDIRIM 3 1,781 04-21-2015, Saat: 09:12 PM
Son Yorum: İsa YILDIRIM
  TFA (Alman) Dijital Termometre Higrometre... Gencay AYDIN 7 2,156 03-27-2015, Saat: 10:31 PM
Son Yorum: M.Münir TOPRAK
  Yurtdışından Digital Termometre almayı düşünenlere... A.Ümit GÜNENDİ 15 2,924 03-17-2015, Saat: 05:18 AM
Son Yorum: Murat ÖZTÜRK
  Kalibrasyon Termometre Öneri Hasan ÇETİNEL 1 761 07-29-2014, Saat: 10:34 PM
Son Yorum: Kamil SAİM
  Uygun fiyata termometre Kamil SAİM 10 2,364 01-28-2014, Saat: 01:15 AM
Son Yorum: Kamil SAİM
  Islak termometre hakkında Tevfik ERCAN 6 1,969 08-15-2013, Saat: 12:29 PM
Son Yorum: Tevfik ERCAN
  ıslak nem termometresi Hüseyin DESTİ 1 2,733 07-07-2013, Saat: 04:43 PM
Son Yorum: İsa YILDIRIM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi