Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tavuk Evi Projem
Merhabalar;
Sayıları 40'a yaklaşan yumurta tavuklarım için yapmayı planladığım kümes planı ektedir. Forumda bir yerde görmüştüm, mevcut ihtiyaçtan daha büyük bir kümes yapmanın avantajlarının tecrübeyle sabit olduğunu belirtmişti bir arkadaşımız. Bundan dolayı biraz geniş tuttum büyüklüğünü. iki oda şeklinde yapmak istiyorum. Her ne kadar iki oda arasında geçiş olsa da ilerde kümesi ayırma ihtimaline karşı iki odaya da kapı ve pencere planladım.
Her türlü yorumunuz bana en doğrusunu yapma konusunda yardımcı olacaktır.
Şimdiden teşekkürler...
Ara
Hayırlı olsun, tüneklerin altına gübre tavası eklerseniz temizlik konusu biraz daha kolay olur.
Ara
emeğinize sağlık. güzel görünüyor.
Brkp
Ara
Burak Bey gübre tavasi konusunda tereddütlerim var. Tuneklerin altı ve kumesin tamamının zemini zaten beton olacak. Yani yıkayip kolay bir şekilde temizlik yaparım diye dusundum. Gübre tavasi ahsap olacağından forumda belirtilen sorunlarla karsilasirmiyim diye tereddüt yaşadım. Ancak bir diger avantajinin ise tavanin alti da kullanilicak olmasindan dolayi kumesin kullanım alanı genisleyecektir. Artilari ve eksilerinden dolayi net karar veremedim. Tecrübeli arkadaşlarımız aydinlatirlarsa sevinirim. Zira gübre tavasi ile ilgili forumda birsey bulamadım. Bu arada kumes yükseklik 1.85.
Teşekkürler
Ara
(03-31-2016, Saat: 10:58 PM)OKAN AYDIN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burak Bey gübre tavasi konusunda tereddütlerim var. Tuneklerin altı ve kumesin tamamının zemini zaten beton olacak. Yani yıkayip kolay bir şekilde temizlik yaparım diye dusundum. Gübre tavasi ahsap olacağından forumda belirtilen sorunlarla karsilasirmiyim diye tereddüt yaşadım. Ancak bir diger avantajinin ise tavanin alti da kullanilicak olmasindan dolayi kumesin kullanım alanı genisleyecektir. Artilari ve eksilerinden dolayi net karar veremedim. Tecrübeli arkadaşlarımız aydinlatirlarsa sevinirim. Zira gübre tavasi ile ilgili forumda birsey bulamadım. Bu arada kumes yükseklik 1.85.
Teşekkürler

burak bey bu konuda daha tecrübeli elbet ama bende yaşadığım sıkıntıyı anlatayım fikir olsun.
benim kümesimde yerler toprak. tünek altını bende boş bıraktım gezinme alanı olsun diye fakat gübre tavası olmadığı için 15 günde bir temizliyorum ve artık taban balçık olmaya başladı. tünek altında gezinen tavuk da görmedim Smile
tava olarak tünek altına bıranda örnekleri var dı denk geldiğim. veya sac dan bir tepsi yapılabilir.
Brkp
Ara
Kümes inşaatı son hız devam ediyor. Fotolarını sizlerle paylaşmak istiyorum ancak yüklemeyi bir türlü beceremedim. "Dosya Seç" ten dosya seçip "Ek Ekle" butonunu tıklamama rağmen her defasında "Dosya Seçilmedi" uyarısıyla karşılaşıyorum. Nedenini bilen bir arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim
Ara
Eger Android kullanıyorsanız google hesabınızla cektiginiz fotograflari senkronize edin. Hem internet te elinizin altında durur hemde yedeklemiş olursunuz. (google photos applikasyonu s5 te sabit yuklu geldi ama yuklu degil ise yuklemeniz gerekebilir.)

Daha sonra google daki photos dan linkini alıp buraya koyarsınız. Ben oyle yapıyorum. Hemde album olarak rahat ulasim oluyor.

Kolay Gelsin.
Ara
İbrahim Bey cevabınız için teşekkürler. Eminim Android kullanan arkadaşlarımız tavsiyelerinizden istifade edeceklerdir. Ancak ben PC den yüklemede problem yaşıyorum.
Ara
https://photos.google.com/ adresine girin. Fotografları bilgisayarınızdan oraya yukleyin. Yükledikten sonra https://photos.google.com/ adresinden burda paylasmak istediginiz fotografi acin.
Açtıgınız fotografın ustune mouse ile sag tuş "Resim Adresini Kopyala"(copy photo url) deyin.

Daha sonra http://tinyurl.com/create.php adresini açın. Enter long Url yazan kısmın altındaki kutucuga tıklayın. CTRL-V yapın.
yanındaki Make Tiny url kutucuguna tıklayın. Daha sonra yeni acilan sayfada "Copy Top Clipboard" ibaresine tıklayın.

En son olarak Foruma gelin mesaj yazdıgınız yerin ustundeki resim ikonuna tıklayın. CTRL - V tusuna basın. Ok dedikten sonra resim eklenmiş olacaktır.

Anlatması uzun ama bir resmi eklemek 10-15 sn suruyor. Detaylı yazdım basarmamanız imkansız =)[/code]

Kolay Gelsin.
Ara
Projeniz hayırlı olsun.
Daha önce yüklenmiş resimlerin boyutuna bakın. Sizin resimleriniz o boyuttan büyükse küçültüp deneyin. En çok 1024x768 pixel sanıyorum.
Sitedeki içeriği başka sitelerin sağlıklı çalışmasına endekslememiş oluruz... gibi bir düşüncem var.
Ara
jz8wxxg

Kümesimi yapmayı planladığım alan

Verdiğiniz değerli bilgiler ve teknik destek için teşekkürler

gnw3gfk

http://tinyurl.com/h3x3gf7

jbhu5qh

Hava yağmurlu olduğu için ve 1 günde bu aşamaya getirdiğimiz için çok resim çekme fırsatı bulamadım. Kapı ve pencereleri yalıtımlı olması açısından PVC tercih ettim. Gazbetonla çördük duvarları. Zannediyorum ayrıca bir yalıtıma ihtiyaç duymayacağım. 2.5*2.20 boyutlarında iki oda oldu. toplam ölçü; dıştan dışa 5.20*2.30
Çatısını her 50 cm e bir 5*10 üzerine osb plakalar (5 adet = 1.15*2.45) üzerine de shingle uygulama. Ayrıca çatı için yalıtıma ihtiyaç olup olmadığı konusunda tereddütlerim var

Maliyeti minimize etme adına ;
- Gazbeton fabrikasından çıkma diye tabir edilen köşesi kenarı kırık malzemeler temin edilmiş ufak bir iki işlemle kullanılır hale getirilmiştir.
- Gazbeton arası yapıştırıcı olarak fayans yapıştırıcı (kalekim) kullanılmıştır
- 5*10 lar, PVC kapı ve pencereler enkazcılardan temin edilmiştir
- osb plakalar, ziftli kağıt ve shingle yeni olarak alınmıştır.
Ara
hocam fotoğrafları tekrar yükle bişey görünmüyor
Ara
(04-15-2016, Saat: 09:59 PM)Cihat özkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam fotoğrafları tekrar yükle bişey görünmüyor

Sadece ilk fotoğrafta bir sorun var 2 ve 3 gozukuyor.
Ara
(04-16-2016, Saat: 12:04 AM)İbrahim Selcuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-15-2016, Saat: 09:59 PM)Cihat özkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam fotoğrafları tekrar yükle bişey görünmüyor

Sadece ilk fotoğrafta bir sorun var 2 ve 3 gozukuyor.

görünmüyor Rolleyes
Ara
Tekrardan yükliycem
inş.
Ara
Kümesimi yapmayı planladığım yer

Ek Dosyalar Resimler

Ara

Ara
Çok güzel görünüyor. Hayırlı olsun.
Bu ne hız demeden de geçmeyeceğim. Smile
Ara
hayırlı olsun folluğu yandan kapak ekleseydiniz keşke daha pratik kolay olurdu hem hayvanları rahatsız etmez hemde hergün tavuk pisliğine basmazdınız
Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır.
Mevlana

Ara
(04-20-2016, Saat: 12:02 PM)A.Altan SEZEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel görünüyor. Hayırlı olsun.
Bu ne hız demeden de geçmeyeceğim. Smile

Teşekkürler. Biraz alelacele oldu acikcasi. 2 günde yapiverdik

(04-20-2016, Saat: 09:25 PM)Mustafa ALKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun folluğu yandan kapak ekleseydiniz keşke daha pratik kolay olurdu hem hayvanları rahatsız etmez hemde hergün tavuk pisliğine basmazdınız

Teşekür ederim. Aslinda ilk düşüncem oydu. Yandan kapaklı folluk planlamistim. Ancak küçük olur diye daha fazla folluk olsun diye içeriye 3 kat halinde yaptım. Toplam 40 tavuga 12 folluk var. Ama sadece 5 tanesini kullaniyorlarSad Ama şu an yapacak olsam hergün kumese girme yerine dışardan alınabilecek şekilde folluk planlardim. Bundan sonraki projem ahsap avrupai tarz küçük bi hobby kumesi yapmak... onda folluk lar kapaklı olacak inş...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tavuk pisliklerini 100 lük boru vasıtasıyla kanalizasyona aktarma Mustafa Ozan SAYILGAN 7 2,456 04-04-2015, Saat: 03:37 PM
Son Yorum: Fahri ARSLAN
  İlginç bir kümes tasarımı (Tavuk Cenneti) Mustafa SARPKAYA 0 5,437 07-23-2013, Saat: 05:18 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  tavuk yemliği Sabri YEŞİLEL 9 10,640 03-20-2013, Saat: 12:59 PM
Son Yorum: Sabri YEŞİLEL
  Kış Mevsimine Uygun Kümes Projem Mustafa Ozan SAYILGAN 20 16,807 01-28-2013, Saat: 02:23 AM
Son Yorum: Osman KARAMAN

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi