Konu Bilgileri
Konu: Doğal yemimiz paylaşıma hazır artık :) Yazar: İsmail MENGİR
Okunma: 6057 Yorum: 20
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İsmail MENGİR 03-15-2016, Saat: 12:40 PM   
YETİŞKİN YEMİ :30 kilogramlık çuvallarda 51,00TL (Kargo ücreti çuval başı 11,80TL olup, alıcıya aittir.)

CİVCİV YEMİ :30 kilogramlık çuvallarda 51,00TL (Kargo ücreti çuval başı 11,80TL olup, alıcıya aittir.)

Merhaba arkadaşlar, daha önce içeriği hakkında paylaşım yaptığımız yemimiz, yetişkin (16. haftadan itibaren kullanılır) yemimiz ve civciv (1.-8. haftalar arası kullanılır) yemimiz hazırlandı.Kargo anlaşması için 2 gün içerisinde onay gerçekleşecek.Bu durumda ;yem içerisinde Çörek otu,nar çekirdeği, kuş burnu, mısır(yerli üretim ama hibrit tohumdan elde edilmiş mısır olma ihtimali var), ayçiçek(yerli üretim), kabak çekirdeği,ceviz,ardıç,keten tohumu,susam,ısırgan tohumu,hindistan cevizi,kayısı çekirdeği,badem,buğday ruşeymi,haşhaş,erik ve incir yer alacak.Bunların dışında tuz,mermer tozu ve sindirebilirliği arttırmak için bacillus grubu(doğada var olan) mantarlardan elde edilmiş enzimler yer almaktadır, Hiç bir şekilde hayvansal kaynaklı protein ve kimyasal,sentetik katkı maddeleri kullanılmamıştır.Yetişkin (16. haftadan itibaren kullanılır) yemimiz, %17,00 ham protein, 2720 kcal/kg metabolik enerji, %4,56 yağ , %6 selüloz ve yaklaşık %92-94 sindirilebilirlik oranına sahiptir.
Civciv (1.-8. haftalar arası kullanılır) yemimiz ise; Çörek otu,nar çekirdeği, kuş burnu, mısır(yerli üretim ama hibrit tohumdan elde edilmiş mısır olma ihtimali var), ayçiçek(yerli üretim), kabak çekirdeği,ceviz,ardıç,keten tohumu,susam,ısırgan tohumu,hindistan cevizi,kayısı çekirdeği,badem,buğday ruşeymi,haşhaş,erik,incir ve soya(gdo'lu maalesef) içermekte olup %19 protein ve 2900 kcal/kg enerjiye sahiptir.Hiç bir şekilde hayvansal kaynaklı protein kullanılmamıştır.Şunu özellikle belirtmek isterim ki; civciv yeminin içerisinde soya kullanılmasının sebebi :
1-Maliyeti düşürebilmek,
2-Civcivlerimizin yumurtasını ve etini tüketmediğimiz için soya kullanılmıştır ve
3-Civcivlerimizin sağlıklı ve kaliteli gelişimini sağlamak için,sentetik olan vitaminler,mineraller,aminoasitler ve enzimler kullanılmıştır bundan dolayı Civcivlerimizi büyütürken hiç bir şekilde dışarıdan vitamin,mineral,aminoasit ve enzim takviyesine gerek yoktur.
Yemlerimizden tedarik etmek isteyenler arkadaşlarımız,Abdullah GÖKPINAR beye ulaşıp isteyebilirler yada özelden bana mesaj atıp iletişime geçebilirler. İnşaallah hepimiz için hayırlı olur.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Abdullah GÖKPINAR 03-15-2016, Saat: 01:19 PM   
hayırlı Olsun. İsmail bey yoğunluğundan dolayı fazla ilgilenemeyecek. İnşAllah elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıcağım.
yem için aramak isteyenler 0506 848 6803
Ara
Kamil SAİM 03-15-2016, Saat: 02:43 PM   
hayırlı olsun abi Smile yakın olsak alırdım.
Yusuf Türk 03-15-2016, Saat: 03:40 PM   
Öncelikle emeklerinize sağlık Çok faydalı ve güvenilir bir üretim olmuş

Abdullah bey kargo ile değil de otobüs ile gönderseniz gönderim maliyeti çuval bazında daha karlı olur mu acaba
Liğht Sussex
Ataks
Rıw
Bresse
Ara
İsmail MENGİR 03-15-2016, Saat: 03:50 PM   
(03-15-2016, Saat: 03:40 PM)Yusuf Türk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle emeklerinize sağlık Çok faydalı ve güvenilir bir üretim olmuş

Abdullah bey kargo ile değil de otobüs ile gönderseniz gönderim maliyeti çuval bazında daha karlı olur mu acaba

Teşekkür ederiz Yusuf bey,bizleri düşünüp yeni fikirler sunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Otobüs ile daha uygun olabilir belki ama 30 kiloluk çuvalı kimse 5TL ye götürmez ,diyelim ki götürdü,bizim otogara yem çuvalı taşımaya ne vaktimiz olur ne de gücümüz.Zaten otogara gidene kadar otoyol geçiş ücreti,benzin masrafı derken aynı paraya gelir,hatta daha masraflı olabilir.Harcadığımız zaman ve yaptığımız hammaliye yanımıza kar kalır.Kaldı ki ;alan arkadaşlar da otogara gidip otobüs bekleyecek,benzin harcayacak...Kargo en temizi,kapıdan alıp,kapıya teslim edecek.Bu durumlar çokça tecrübe edildi tarafımızca,bi çok arkadaşımız da test ve tecrübe etmiştir eminim.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp

Ara
Abdullah GÖKPINAR 03-15-2016, Saat: 04:26 PM   
İsmail beyin söylediği gibi kapıdan alıp kapıya teslim edilmesi büyük kolaylık. en ufak bir zarf için bile 10-15 TL istiyorlar. İnşAllah kargo maliyetini daha da azaltacak bir yol buluruz.
Ara
Hasan Çakan 03-15-2016, Saat: 06:27 PM   
böyle kaliteli bir yemi piyasaya sunduğunuz için teşekkürler
30 kilo alarak denemek istiyorum adresi paylaştım
Cihat özkan 03-15-2016, Saat: 10:20 PM   
Nasıl bi yem böyle bu ne ararsan var içinde Big Grin denemek lazım kalitesi cok yüksek bi yem olmuş başka bişey demiom
Ara
Mehmet Cem YAZGAN 03-15-2016, Saat: 11:53 PM   
Hayırlı olsun,emekleriniz için tekrar teşekkürler,daha önce de belirttiğim gibi 4 çuval yetişkin yem istiyorum.
Australorp,Sussex,RIR,RIW,Bielefelder
Ara
Ali karataş 03-16-2016, Saat: 01:17 AM   
Guzel bir çalışma olmus allah yardımcıniz olsun ilerlryen zananlarda bende denemek isterim nasip olursa
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
Yusuf Türk 03-16-2016, Saat: 01:36 AM   
Havalar müsade ettikçe kümesimi tamamlamaya çalışıyorum
70 kapasiteli olacak inşallah

Kümesim faliyete geçsin inşallah devamlı almayı düşünüyorum

Ek Dosyalar Resimler

Liğht Sussex
Ataks
Rıw
Bresse
Ara
Mete Akdemir 03-18-2016, Saat: 02:10 AM   
Tüm arkadaşlara iyi günler,

İlk üretilen partide aldığım 1000 Kg, halen bitmedi, inanmakta güçlük çekileceğini dikkate alarak ifade ediyorum daha önce kullandığım yemlere göre %25 oranı civarında tasarruflu bir yem (diğer yemlere göre çok daha az tüketiyorlar). Mutlaka tüketim düşüş oranında yanıldığımı düşünenler olacaktır, % 15 olduğunu varsaysanız bile gene çok iyi bir oran. Maliyeti çok gibi görünüyor, bence hem sağlıklı hem uygun fiyatlı.

ilk kullanmaya başladığımda tavukların sevmediklerini düşünmüştüm, ancak zamanla yumurta verimi artışı ile paralel yem tüketim miktarının düştüğünü tekrar tekrar gözlemledim.

Diğer deneyen veya deneyecek arkadaşların ölçüm ve gözlemlerini yazmalarını bekliyorum.

Elimde açılmamış 8 çuvalım var, yemsiz kalmamak için bu hafta sonu gelecek partiden 300 kg yumurta, 90 kg civciv büyütme yemi almak isterim.

Kilo bazında değil ama en azından çuval bazında, ayrı beslediğiniz gruplar varsa bir grupta denemenizi öneririm.

Tekrar emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Mete Akdemir

Face: Polen süs tavukları
0532 585 77 44
Ara
Gökhan AKAYDIN 03-18-2016, Saat: 03:27 AM   
Bu yem tam da aradığım üründü. benim tavuklar hazır yeme alışık olmadığından tereddütlerim vardı ama gereksizmiş. yem tüketimi konusunda arkadaşa hak veriyorum. daha az tüketiyorlar ama yumurta veriminde artış olacağını düşünüyorum.
Ara
İsmail MENGİR 03-18-2016, Saat: 11:11 AM   
İnşaallah daha fazla arkadaşımız tarafından tecrübe edildikçe daha net ortaya çıkacaktır.Mete bey aslında önceki yem tüketimi ve şimdiki yem tüketimini aylık ve hayvan sayısı ile birlikte yazarsa daha net ortaya çıkacaktır yem tüketimi durumu.

Ara
İsmail MENGİR 03-18-2016, Saat: 03:46 PM   
Arkadaşlarım, civci ve yetişkin yemimiz az önce çuvallandı ve gönderime hazır halde.Talep eden arkadaşlarımız,isteklerini bildirirler ise iyi olur.Yemin üretilip depolandığı yer şehir içinde olmadığı için,Metro kargo şirketinin mobil bölgesinde kalıyormuş.Bu yüzden SALI günleri yem çuvallarını alabilecekler ve SALI günü yola çııkacak. Düzenli olabilmek adına,her pazartesi akşamına kadar siparişlerinizi bildirebilirsiniz.Her SALI yola çıkacak yemler ve genel olarak PERŞEMBE-CUMA günleri sizlere ulaşacak inşallah.
Taleplerinizi özelden,telefonumdan 05511047439 bana yada 0506 848 68 03 numaralı telefondan Abdullah GÖKPINAR beye iletebilirsiniz. İnşaallah hepimiz için Hayırlı olur.

Ara
Mete Akdemir 03-25-2016, Saat: 10:37 PM   
Kim akıl ettiyse helal olsun, 30 kg lık çuval ları taşımak çok kolay oldu. 25 Çuval kolaylıkla yerlerine taşınabildi.
Ara
İsmail MENGİR 03-26-2016, Saat: 02:24 AM   
Abdullah beyin fikriydi ve çok bastırdı bu konuda Cool
Hem kolay taşınıyor hem yemler sürekli ve her açıldığında tap taze hemde sürekli taze tüketim imkanı sağlıyor.Ayrıca açık kalıp küf mantar oluşma riski de azalmış oluyor.

Ara
Saim İLDEŞ 03-26-2016, Saat: 11:04 AM   
Tebrikler İsmail Bey ve Abdullah Bey Allah c.c utandırmasın inşallah.
" Oku , yaradan Rabbinin adı ile oku " " İlim Çin'de olsa gidip bulunuz" " Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum " Ne kadar güzel şeydir öğrenmek , öğretmek & paylaşmak. Herkese sağlıklı kanatlılar nasip olsun İnşallah.
Ara
Kerim Elbey 03-28-2016, Saat: 12:36 PM   
(03-18-2016, Saat: 02:10 AM)Mete Akdemir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm arkadaşlara iyi günler,

İlk üretilen partide aldığım 1000 Kg, halen bitmedi, inanmakta güçlük çekileceğini dikkate alarak ifade ediyorum daha önce kullandığım yemlere göre %25 oranı civarında tasarruflu bir yem (diğer yemlere göre çok daha az tüketiyorlar). Mutlaka tüketim düşüş oranında yanıldığımı düşünenler olacaktır, % 15 olduğunu varsaysanız bile gene çok iyi bir oran. Maliyeti çok gibi görünüyor, bence hem sağlıklı hem uygun fiyatlı.

ilk kullanmaya başladığımda tavukların sevmediklerini düşünmüştüm, ancak zamanla yumurta verimi artışı ile paralel yem tüketim miktarının düştüğünü tekrar tekrar gözlemledim.

Diğer deneyen veya deneyecek arkadaşların ölçüm ve gözlemlerini yazmalarını bekliyorum.

Elimde açılmamış 8 çuvalım var, yemsiz kalmamak için bu hafta sonu gelecek partiden 300 kg yumurta, 90 kg civciv büyütme yemi almak isterim.

Kilo bazında değil ama en azından çuval bazında, ayrı beslediğiniz gruplar varsa bir grupta denemenizi öneririm.

Tekrar emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Mete Akdemir

Face: Polen süs tavukları
0532 585 77 44

Mete bey biz de su an 104 adet lohman yarka var. Bu doğal yemden kullanmayı düşünüyorum. yemin kullanma süresini de dikkat alacak olursak aylık kaç çuval bana yeterli olacaktır. acaba fikirlerinizi merak ediyorum.

İsmail Bey sizleri de tebrik ediyorum. Böyle bir çalışma yaptığınız için. En kısa sürede yeminizden sipariş vermeyi düşünüyorum. şu an şipariş versem ne zaman elime ulaşır acaba... yetişkin yemi düşünüyorum...
Ara
Abdullah GÖKPINAR 03-28-2016, Saat: 12:51 PM   
bizde 60 civarı tavuk var. u yemden kullanıyoruz birkaç aydır. haftada 45 kg civarı tüketiliyor.

yemler her hafta salı günü kargoya veriliyor. almayı düşünürseniz Adres bilgilerinizi bu akşama kadar söyleyebilirsiniz. bende yardımcı olabilirm. 05068486803
Ara

Doğal yemimiz paylaşıma hazır artık :) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK NEM NOZÜLÜ KURULA HAZIR SİSTEM Soner YAYLA 1 1,261 01-30-2017, Saat: 04:05 PM
Son Yorum: Soner YAYLA

Hızlı Menü: