Konu Bilgileri
Konu: Yarka Arıyorum! Yazar: Refik Arda
Okunma: 2190 Yorum: 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Refik Arda 03-03-2016, Saat: 05:26 AM   
Uzun araştırmalar sonucunda sonunda karar verebildim. Nick Brown yada Lohman Brown cinsi yarka almakta karar kıldım. İlk etapta 50 adet almayı düşünüyorum. Yarka temini konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Saygılar.
Ara
Serkan TASCİ 03-03-2016, Saat: 10:40 PM   
İnternet üzerinde satış yapan şahıslar bulunmakta, en az 2 en fazla 4 haftaya kadar yumurtaya gelirler, düzenli ve güzel bir bakımla. Sizin için uygun olan birisiyle temasa geçebilirsiniz.

Size tavsiyem hayvanlarınızı gündüz gözüyle görerek teslim alın, aşı kartları mutlaka olsun, irili ufaklı hayvanlar olmasın. En önemlisi eğer içinize sinmezse kesinlikle hayvanları kabul etmeyin ve parayı da hayvanlar gelince ödemeyi yapın. Çünkü bir çoğu ön ödeme isteyecektir sizden, siz 2-3 lira daha fazla verin, hayvanlar gelince ödeme yapın.

Aklınızda sorular varsa yardımcı olmaya çalışırım.
Ara
Refik Arda 03-05-2016, Saat: 04:00 AM   
Aşı kartı dediniz ancak şöyle bir durum var. Şahsi olarak bu işi yapanlar aşı kartlarını ancak ticari işletme boyutunda olan müşterilere sağlayabiliyorlar diye biliyorum. Bu konuda bir açıklama yapabilirmisiniz?
Ara
Serkan TASCİ 03-05-2016, Saat: 05:34 PM   
Aşılarının yapıldığına dair belge ve kümesten çıktığına dair belge vs olması lazım diye biliyorum. İstedikleri gibi yollara çıkamadıklarını, yollarda gerekli kontrollerin denk geldiklerinde yapıldığını biliyorum. Yanlarında taşımaları gereken evraklar vs olmak zorunda.
Ara
Yusuf Türk 03-05-2016, Saat: 07:43 PM   
Bi ara ben de yarka alacaktım 50 tane
Bu işi yapanları aradığımda. 100 adetten aşağı adrese teslim satmıyorlar

Bizim burda Sökmenler var bu civarda herkes onlardan alır
Fakat genelde yarkaların yarısı veya tamamı ölüyor
Liğht Sussex
Ataks
Rıw
Bresse
Ara
Refik Arda 03-06-2016, Saat: 11:49 PM   
Alıntı:
-Aşı kağıdı/aşı belgesi veriyormusunuz?
Kanunlara görü aşı kağıdı/aşı belgesi, sağlık raporu sadece işletme numarası olan çiftliklere verilmekdir. İşletme numaranızı bize bildirdiğiniz taktirde aşı belgesi ve sağlık raporu verilverilmektedir.

Bu abimiz Trakya geneli satış yapan bir abimiz. Civcivden büyüp 12-16 haftalık olarak satıyormuş. Şu aşı konusu kafama takıldı. Yarka işi yapan 100 ilâ 500 arasında nakliye yapıyorlar sadece. Bu abimizden ben 50 tane almayı düşünüyorum nakliye ücreti ödemeyeceğim. Çünkü haftanın 7 günü geziyor ilçe ilçe bu kişi. Telefonla görüştüm sıkıntı olmaz yakında olursam bırakırım dedi. Hala kararsızım.
Ara

Yarka Arıyorum! Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Niederrheiner anaç ve yarka isa Bingöl 0 94 09-11-2017, Saat: 06:04 PM
Son Yorum: isa Bingöl

Hızlı Menü: