Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kışın ortasında gurk tavuk ne yapmalıyım
Arkadaşlar çorum da yasiyorum brahma tavugum bir haftadir gürk hava gece eksi derecede yatirsam hayvan olurmü eve alma imkanim yok normal odada yatirabilirim birde yirmi gun sonra ciktiginda civcivler nasil olcak usumezlermi bilemedim.
Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
(01-29-2016, Saat: 12:48 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar çorum da yasiyorum brahma tavugum bir haftadir gürk hava gece eksi derecede yatirsam hayvan olurmü eve alma imkanim yok normal odada yatirabilirim birde yirmi gun sonra ciktiginda civcivler nasil olcak usumezlermi bilemedim.

Merhabalar benim köy tavuğumda bu zamanlarda yatmıştı geçen sene ozamanda soğuktu düşüncem şu ki hayvan yatıyorsa belki bi bildiği vardır tıpkı benimki gibi Smile full de full çıkarttığı gibi 2 tane sansar ölümü haricinde full büyüdüler Smile tavuğunuza güveniyorsanız yatırabilirsiniz fakat ben izmirde oturuyorum oranın havasınıda bileme siz yinede daha tecrubeli birilerinden cevap bekleyin saygılar Smile
Tel:0507 077 23 83
Ara
Bizim hint tavuğu 7-8 hafta önce gurk oldu ve 4-5 hafta önce civcivleri çıktı hemde İstanbul'un en soğuk olduğu günlerde.Şimdi de gayet sağlıklı şekilde büyütüyor yavrularını.Bence tavuğunuz kararlı ise altına 9 civarı yumurta koymalısınız.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Tamamda dışarıda yirmi santim kar var civcivler usumezlermi gündüz dahi hayvanların sulari donuyor iki defa sicak su koyuyorum    
Ara
Hiçmi kapalı bi yer yok?Kömürlük,odunluk hatta depo gibi bi yer? 1-2 m2 yer yeter. Annesi güzelce bakar yavrulara.Bu imkanlar yok ise yatırmayın.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp

Ara
Soba yanmayan yer cok da sora cok uyuluyorum tecrübe lerinizden faydalanmak istedim
Ara
(01-29-2016, Saat: 11:45 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soba yanmayan yer cok da sora cok uyuluyorum tecrübe lerinizden faydalanmak istedim

Sobaya yada sıcağa gerek yok,üstlerine yağmur ve kar yağmasın yeter.

Ara
Anladim ilginiz icin teşekürler pazartesi veya sali ya kadar yumurta ayarlayayim da yatirayim hem tecrübe etmis olurum.
Ara
Hayvanın bir bildiği vardır. Bazıları gurkluğu geçirmeye çalışıyor, bana doğru gelmiyor. Altına bir kaç tane yumurta atın yine de boşa yatmasın.
Ara
Eğer Gurk Olan Tavuk Gurk Konusunda Tecrübeli İse Yanı İlk Gurku Değilse Bırakın Yatsin. Çıkan Civcivler Soğukta Büyüdüğü İçin Daha Dayanikli ve Sağlıklı Olur.
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Uc veya dört üncü olusu tecrubeli bakalim sali gunu bekledigim bir yer vat bi aksilik olmazsa yatiracagim.
Ara
(01-30-2016, Saat: 03:42 PM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uc veya dört üncü olusu tecrubeli bakalim sali gunu bekledigim bir yer vat bi aksilik olmazsa yatiracagim.
Ozaman sorun olacagini sanmiyorum.Sadece bulunduklari yer hic rüzgar almasın yeter.
Ara
Aslında tavuk bakabiliyor . Benimde en soğuk olduğu dönemde baktı şimdi 4 veya 5 haftalar. Bitanesi oldu soğuktan. Oda şu şekilde gece civciv kümeste annesinden ayrı bir köşede geçirmiş. Sabah kapılarını açtığımda bir eksik . Sonra farkettim tek geçirmiş geceyi topalliyor yürüyecek takati yok. Hemen eve aldım sıcaksın karşısına lakin en fazla bir gün sürdü ömrü.

Tavsiyem bir elektrikli soba almanız. Ben şu an öyle yaptım önünede priketten bir sıra yaptım üşüyen tavuk geliyor ısınıyor priketin üzerinde civcivler de öyle
Ara
(01-31-2016, Saat: 12:29 PM)ahmet simsek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında tavuk bakabiliyor . Benimde en soğuk olduğu dönemde baktı şimdi 4 veya 5 haftalar. Bitanesi oldu soğuktan. Oda şu şekilde gece civciv kümeste annesinden ayrı bir köşede geçirmiş. Sabah kapılarını açtığımda bir eksik . Sonra farkettim tek geçirmiş geceyi topalliyor yürüyecek takati yok. Hemen eve aldım sıcaksın karşısına lakin en fazla bir gün sürdü ömrü.

Tavsiyem bir elektrikli soba almanız. Ben şu an öyle yaptım önünede priketten bir sıra yaptım üşüyen tavuk geliyor ısınıyor priketin üzerinde civcivler de öyle
Benim babam eski avcilardan keske ayri kalan yavruyu sicak ortama almasaydiniz cunku hayvan kış şartları na alisiyor ani isi farki hic hastaligi olmayan hayvani dahi öldürür benim korkum sizde oldugu gibi gece civcivin bosta kalmasi ve tavuğun hareketsiz yirmi gun yatmasiydi
Ara
selam ali bey benim tavsiyem hemen yumurta tedarik edip yatırın bizde aynı durumla karşılaştık inanın tavuk civcivleri karın üzerinde gezdirerek büyüttü hemde hiç eksiksiz
Ara
Yumurta geldi simdide tavuk yatmiyor olmassa makinaya koycam herhalde
Ara
(02-02-2016, Saat: 01:39 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumurta geldi simdide tavuk yatmiyor olmassa makinaya koycam herhalde

Big Grin
“Sizin en hayırlınız insanlara en hayırlı olanınızdır.”
( Hz. Muhammed S.A.V. )
Ara
Allahima dua ettim tavuğa da rica ettim eski usullerle yatirdim inşallah nasibimde vardir.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Üstünü neden kapattiniz. Ustu açık kalsın ve sepetin dışına hemen kenarına yem ve su koyun. Tavuk 3-4 günde bir kalkar yemlenir ihtiyacını giderir tekrar yatar. Ayrıca son hafta eşelenebilecegi toprak ayarlayin çevresine. Toprak yumurtaları nemlendirir cıkımı kolaylaştırır.
Ara
Tavuk yatmıyor gibi Sad inşallah gönlünüzce olur. Hayırlısı...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GURK İÇİN NE YAPMALIYIM Soner YAYLA 9 2,296 10-13-2016, Saat: 04:14 PM
Son Yorum: Faruk ALGÜL
  Aynı tavuk x2 kuluçka Utku Keçeci 5 1,237 10-30-2015, Saat: 07:42 PM
Son Yorum: Utku Keçeci
  Gurk Habeşler Burak Bahri PEKER 17 3,280 09-11-2015, Saat: 05:27 PM
Son Yorum: Burak Bahri PEKER
  Makineden Gurk Tavuğun Altına Bahattin Ayar 4 1,111 12-10-2014, Saat: 08:18 PM
Son Yorum: Bahattin Ayar
  GURK OLAN TAVUK NEDEN YUMURTALARINI BIRAKIR? Abdullah GÖKPINAR 2 1,107 07-15-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  Gurk Anne'nin Civcivlerini Ayırmak! Fatih BULUT 13 3,758 07-02-2014, Saat: 01:16 AM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK
  Gurk Tavuk Hakkında Merak Ettiklerim Fatih BULUT 11 2,203 06-19-2014, Saat: 03:00 PM
Son Yorum: Yunus KÜÇÜK
  Gurk Tavugun Altındaki Yumurtalar Kirilmis Fatih DEMİRAYAK 18 2,528 05-28-2014, Saat: 11:21 PM
Son Yorum: Fatih DEMİRAYAK
  Tavuk gurk oldu ama hala yumurtluyor Tevfik ERCAN 9 2,581 04-25-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Kamil SAİM
  gurk tavuk ve civcivleri hakkında soru Selçuk AYDOĞDU 4 4,915 03-18-2014, Saat: 10:07 PM
Son Yorum: Selçuk AYDOĞDU

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi