Konu Bilgileri
Konu: ANİ ÖLÜMLER Yazar: Eray Basar
Okunma: 2251 Yorum: 6
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Eray Basar 01-25-2016, Saat: 12:11 AM   
Arkadaslar,

200 adet nıck Brown yumurta tavuğu arasına saldığım 5 adet horozdan bırı öldü. Hastalık vs bir problem yok tek problem altları biraz ıslak. Gecenlerde de tavuklardan biri öldü. sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler
Ara
İsmail MENGİR 01-25-2016, Saat: 01:33 AM   
Geçmiş olsun,resim ve varsa belirtileri paylaşın lütfen.Ayrıca alt ıslaklığı bi çok hastalığa ortam hazırlayan bir faktördür.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Ali Yılmaz 01-25-2016, Saat: 12:26 PM   
Geçmiş olsun. Hasta ve hasta olacak gibiler varsa hemen acil ayırın. İlk aşamada bu çok önemli.
Ara
Eray Basar 02-01-2016, Saat: 07:03 AM   
Arkadaşlar teşekkür ederim .

ani ölüm konusu hayvan hassasiyeti diye düşünüyorum. Narin hayvanlar darbelere dayanmıyor diye düşünüyorum. mesela horoz işini hallederken yaralıyor sonra kendine gelemeyen tavuk ölüyor.

Alt ıslaklığı konusu çadır kümes problemleri arasında olduğunu öğrendim.benimde çadır kümes. hiçbir madde dayanmıyor hemen ıslanıyor. birde alan geniş olacak. bunu öğrendim . ızgara sistemi yapmayı düşünüyorum öneriniz ne olur nasıl malzeme kullanmalıyım?
Ara
Burak ARAS 02-01-2016, Saat: 10:45 AM   
Kümes çadırların gözlemlediğim genelde bir kaç hatası oluyor.
Sanırım çadır kümes olduğu için temel yapma ihtiyacı hissedilmiyor. En önemli hususlardan biri tavukların kaldığı yerin kuru olması, yerden yüksek beton zemin üzerine kümesleri kurmakta fayda var.
Havalandırma konusunda cimri davranılıyor, tavukların yapısı insanlarınkinden farklı çalışıyor, mesela tavuk nefes alırken kemiklerine kadar hava çekiyor. Havalandırma bacaları ve pencereler koymakta fayda var.
Çadır kümesler yapı itibari ile yoğuşma için uygun ortam oluşturuyorlar. Bu da çadırın kaplamasından içeri su damlamasına neden oluyor. İzolasyon yapmakta fayda var.
Ara
Faik Seçkin 02-01-2016, Saat: 11:06 PM   
Bence hastalık belirtisi yoksa ve ölümler dikkate şayan oranda değilse pek de yapılacak bir şey yok. Kalp krizi bile olabilir. Bende de oluyor bu tip ölümler ama pek dikkate almıyorum. Belki de ben hata yapıyorum, bilmiyorum. Arkadaşımda 350 civarı tavuk vardı o çok rahattı bu tip ölümler konusunda. Belki bana da ondan sirayet etmiştir. Smile
“Sizin en hayırlınız insanlara en hayırlı olanınızdır.”
( Hz. Muhammed S.A.V. )
Ara
Eray Basar 02-02-2016, Saat: 12:19 AM   
Arkadaslar cadır kümes izolasyon nasıl yapabilirim havalandırma dediğiniz gibi cok cok önemli,
birde alan darlığı diye düşünüyorum ıslak altlıktan kurtulmanın yolu bence ızgara sistemi , ızgara tel nereden bulabilirim teşekkürler
Ara

ANİ ÖLÜMLER Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: