Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosyal sorumluluk projemiz
#1
Ankara Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği olarak okullarda çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için kuluçka ve civciv büyütme projemiz hayata geçiyor. Kuluçka makinelerimiz ve civciv büyütme kafeslerimiz elimize ulaşmıştır. Desteklerini esirgemeyen Dr.Muhterem Aydoğan (Cimuka) beye teşekkürler.


Ek Dosyalar Resimler
   
Ara
Cevapla
#2
Çok güzel bir proje Tebrikler
KOCAELİ Körfez 5356702749
Ara
Cevapla
#3
Çok güzel bir proje gerçekten bravo. Burada gördüğüm bazı şeyler beni çok şaşırtıyor. Söylenecek pek fazla da bir şey yok aslında: 'Güzel platform, Güzel insanlar...'
Ara
Cevapla
#4
İstanbul'da okulda çocuklara ipek böceği dağıtmışlardı (satmışlardı).
Bir süre sonra ölümler gerçekleşince bazı çocuklarda duygusal travma oluşturmuştu. Tabi ki velilerin okul idaresine gazabı da kaçınılmazdı.
Velilerden rapor alıp mahkemeye vermeyi düşünenler olmuştu.
Benzeşik midir bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz.
Sonuçları kesinlikle iyi olacaktır. Ancak olumsuzlukları da iyi tartmalı düşüncesiyle yazdım.
Ara
Cevapla
#5
Öğretmen gözetiminde olacağı için büyük problem yaşanacağını sanmıyorum. Olumsuz olarak düşünceleriniz nelerdir? Şimdiden önlem almaya çalışalım.
Ara
Cevapla
#6
Öğretmen gözetiminde açıklamanızdan, kuluçka makinesinin sınıf ortamında çalıştırılmasını ve çıkan civcivlerin aynı ortamda belirli bir haftaya kadar büyütülmesini kapsayan bir proje olduğunu düşündüm. Kaçıncı sınıfları hedeflediğini bilemedim.
Öğretmenin elini taşın altına koyduğu kesin.
Herşey yolunda gittiğinde "En Büyük Öğretmen, Bizim Öğretmen", en küçük aksilikte "Vurun abalıya" ... Bunları ben de yaşadım, bir çok yaşayan da gördüm. Bizim meslekte idealizm itinayla törpülenir hatta rendelenir.
Bana böyle veya benzer bir proje önerilseydi, çeşitli tecrübeleri de dikkate alarak velileri mutlaka işin içine çekerdim. Okul idaresinin olurunu, velilerin imzalı onayını alırdım.

Gerisi zaten harika bir proje. Emeğinize sağlık.

Not:Bir zamanlar okul müdürüyken akvaryum kültürünü geliştirebilmek için koridorlara, sınıflara akvaryum tankları yerleştirmeyi içeren geniş bir proje yapmıştım. Kesinlikle yukarıdan olur alamadım. "Ticarete girer, esnaf şikayet eder, kırılırsa camları zarar verir... vb."
Ara
Cevapla
#7
Çok önemli bir uygulama olacak inşaallah ama Altan hocamın da tecrübelerini göz önünde bulundurup hem oluşabilecek sıkıntıları gidermek ,önlemek gerek hem de daha çok insan;veli-öğrenci-öğretmen-idareci işin içine dahil edilebilirse sorumluluk bilinci de daha çok gelişebilir.Tebrikler.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39


Ara
Cevapla
#8
s.a.
öncelikle böyle bir projeyi düşünen hayata geçiren, geçirecek olan emeği geçen, geçecek olanlara başta burak beye teşekkür etmek gerekir. çok başarılı olacağını düşünüyorum. tabiki okul ortamında olabilmesi muhtemel sorunları altan hocam çok daha iyi anlatacaktır. lakin benim düşünceme göre şimdiden çocuklara çok faydalı olacaktır. Doğayı sevmek hayvanları sevmekten geçer. çocuklarımız özellikle kentsel ortamda büyüyenler ne yazıkki tavukları ve daha bir çok canlıyı sadece tv den yada netten gördükleri kadarıyla biliyorlar. Yumurtadan çıkan canlıyı, böyle bir mucizeyi (Rabbimin eşsiz yaratıcılık kudretini) canlı izlemeleri eminimki onlarda çok büyük yankılar uyandıracaktır. Ben bile binlerce kez şahit olmama rağmen halen heyecanla izlerim. birçok ülkede buna benzer uygulamalar yapılmakta. çocukların doğayla içiçe büyümeleri hedeflenmekte. bizdede böyle bir projeyi duymak beni çok sevindirdi.
*{ SERRAF }*

Beslediği Türler
...: Rhode Island Red :...

Mail: ugurdemir81@hotmail.com
Düzce, Merkez

Ara
Cevapla
#9
Bugün ilk okulumuza makinemizi yerleştirdik, çocukların sevinçleri inanılmazdı, şimdi sıra 21 gün beklemede. lal2QP.jpg
hg4LtP.jpg
TYQnGH.jpg
L1nZCq.jpg
ipwmAr.jpg
7rOBfe.jpg
gx4YJn.jpg
K0v12c.jpg
yPhi9a.jpg
7Cis4f.jpg
fXS5Oh.jpg
3PNz1t.jpg
0E5w5r.jpg
vwxyFn.jpg
ORQLo6.jpg
Ara
Cevapla
#10
Güzel bir proje , keşke bizim zamanımızda da böyle şeyler yapılsaydı.
Ara
Cevapla
#11
Çocuklara hem bilgi hemde hayvan sevgisi kazandırmak için çok güzel bir proje olmuş.. Emeğinize sağlık,tebrik ederim.
Ne demiş atalarımız '' Ağaç yaşken eğilir ''
Ara
Cevapla
#12
Döl kontrolü yapıldı, heyecan dorukta.

QmfxIv.jpg
gy8Fc8.jpg
Ara
Cevapla
#13
Shocked 
İlginize emeğinize yüreğinize sağlık. günümüzde onca kötü edinimler varken sevmeyi azim etmeyi belkide sabrı öğreteceksiniz. heycan katacaksınız. ve eminim sınıfa gelmek için can atacaklar uykuları kacacak Smile
Ancɑk yɑrɑdɑn dener kulunu, insɑn insɑnı denerse kɑlp hüküm giyer…
Cevapla
#14
Projenin gelişim ve çıkım ayağı bu okul için bitti, civcivler çocuklara gösterildi. Büyütme kısmına geçildi.

qvilqr.jpg

xDF4nL.jpg

jcm5rk.jpg

on641A.jpg

IS5Lhs.jpg

rDBaxp.jpg

gP5Osi.jpg
Ara
Cevapla
#15
Maşaallah, her türlü destek için bende hazırım,bilesinizRolleyes
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39


Ara
Cevapla
#16
(03-11-2016, Saat: 04:01 PM)İsmail MENGİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşaallah, her türlü destek için bende hazırım,bilesinizRolleyes

Teşekkürler, destekleriniz önemli.
Ara
Cevapla
#17
Sosyal sorumluluk projesini TEBRIK eder emeklerinize saglik. AFACANlarin meraklarini ve ilgiyle izlemeleri ne Kadar güzel cocuklarimiza bu sevinci yasattiginiz icin sizleri birkere daha tebrikediyorum.Insallah yumurtalarinida görürler.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi