Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acil yardım....
Herkese iyi günler. Biraz meşakkatli bir süreç ve beklentiden sonra nasip olan
Light sussex horozumuz rahatsız. Halsiz pek yürümüyor ve pek yemiyor. Kendim besledim biraz. Haşlanmış yumurta yedirdim. Bazen hafif çöküyor. Azda olsa kendisi yedi. Elimdeki tek light sussex horoz. İshal fotolarda durum mevcut o yüzden detaya inmiyorum. Ne yapabiliriz. Nasıl tedavi edebiliriz. Tavsiye ve Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Geçmiş olsun. Antibiyotik ve vitamin katkılı ilaçlar kullanabilirsiniz.
Ara
Teşekkürler... Tavsiye varmı?
Ara
temiz su ve sadece tahil verip dinlendirmen yerinde olur, diskisi beyaz renk sivi seklinde midesi bos hayvanin, sicakdan etkilenmis gibi gorunuyor, yemini suyunu yanina birakip bir yerde 2 gun dinlendirin duzelicekdir, beyaz diski devam ederse 2 gun sonra antibiyotik verirsiniz,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ben terramycin kullanıyorum.
Ara
(08-29-2015, Saat: 03:10 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: temiz su ve sadece tahil verip dinlendirmen yerinde olur, diskisi beyaz renk sivi seklinde midesi bos hayvanin, sicakdan etkilenmis gibi gorunuyor, yemini suyunu yanina birakip bir yerde 2 gun dinlendirin duzelicekdir, beyaz diski devam ederse 2 gun sonra antibiyotik verirsiniz,

Bugün coxidin aldım. 1 litre suya 1 çay katıp karıştırıp verdim. (Doğru ölçüde mi verdim emin değilim)? Suyu 2 kez değiştirdim. Sizin tavsiye binaen buğday koydum. Az yiyip içiyor. Kanatları bazen hafif açık. Halsiz, hareketsiz. Su içirdim. Zorla buğday yedirdim. İshal devam ediyor. İnşallah toparlar düzelir. Tavsiye ve ilgi için teşekkürler Emre bey.
Ara
Coxidin canlı ağırlık bilinirse yada tahmin edilerek verilir.Herk kilo için 3,2ml verilmelidir içebileceği kadar suya.Sizin horozunuz 2kg gelse yaklaşık 6,4ml coxidin i içebileceği kadar suya karıştırın yada 2 seferde olmak üzere şırıngaya çekin ve ağızdan direk kendiniz verin.Ayrıca haşlanmış kısırlık bulguru yiyebileceği kadar her seferinde azar azar verin.Tok tutar,sindirim için enerji harcamaz üstelik.Geçmiş olsun.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
[quote='İsmail MENGİR' pid='57645' dateline='1441001921']
Coxidin canlı ağırlık bilinirse yada tahmin edilerek verilir.Herk kilo için 3,2ml verilmelidir içebileceği kadar suya.Sizin horozunuz 2kg gelse yaklaşık 6,4ml coxidin i içebileceği kadar suya karıştırın yada 2 seferde olmak üzere şırıngaya çekin ve ağızdan direk kendiniz verin.Ayrıca haşlanmış kısırlık bulguru yiyebileceği kadar her seferinde azar azar verin.Tok tutar,sindirim için enerji harcamaz üstelik.Geçmiş olsun.
[/quote
Dediklerinizi uyumuyorum İsmail bey, ama durumu pek iyi değil. Pes etmedik henüz.
Takdir bize bağlı değil tabiki. Teşekkür ederim.
Ara
Haşlanmış patates iyi gelir mi diye düşünüyorum Huh
Hint ve Leghorn
Ara
Horozun son durumu nedir ? Umarım düzelmiştir.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Malesef... tabi takdir bize ait değil. Sebepler dairesinde baya uğraştık.
Herkese teşekkürler...
Ara
(09-05-2015, Saat: 01:15 AM)Ali Yılmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malesef... tabi takdir bize ait değil. Sebepler dairesinde baya uğraştık.
Herkese teşekkürler...

Horozun durumu nedir su an?
Ben bu tarz vakalarda genelde ishal ve iştahsızlık durumlarda ilk önce ayaklarını kontrol edin ve gögüs alt kısmınıda kontrol edin.ayaklar da üstüme ve gögüs altında aşırı sıcaklık varmı?gerçi.ibik Kırmızı gibi.solgun degil.yanlız kalıyormu? ishal de var. ben gelende alt solunum enfeksiyonundan süphelenirim.düşük kanat ve tüy kabartma. Bana bunları söylermisiniz?

Geçmiş olsun...
Ara
(09-14-2015, Saat: 06:11 PM)Cafer KOÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-05-2015, Saat: 01:15 AM)Ali Yılmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malesef... tabi takdir bize ait değil. Sebepler dairesinde baya uğraştık.
Herkese teşekkürler...

Horozun durumu nedir su an?
Ben bu tarz vakalarda genelde ishal ve iştahsızlık durumlarda ilk önce ayaklarını kontrol edin ve gögüs alt kısmınıda kontrol edin.ayaklar da üstüme ve gögüs altında aşırı sıcaklık varmı?gerçi.ibik Kırmızı gibi.solgun degil.yanlız kalıyormu? ishal de var. ben gelende alt solunum enfeksiyonundan süphelenirim.düşük kanat ve tüy kabartma. Bana bunları söylermisiniz?

Geçmiş olsun...
Malesef derken horoz öldü demek istedim. Zamanında doğru müdale yapabilseydik belki ölmezdi. Hayırlısı olsun diyoruz. Teşekkürler...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  acil yardım aşılama abdullah bulut 2 593 02-21-2017, Saat: 02:09 PM
Son Yorum: SERKAN KARÇALAR
Sad Acill Yardım Yunus YAZAN 3 692 08-24-2016, Saat: 05:47 PM
Son Yorum: selim kerem yabas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi