Konu Bilgileri
Konu: Mevsim şartlarına dayanırlarmı? Yazar: Sahin uysal
Okunma: 6743 Yorum: 7
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sahin uysal Tongue  08-14-2015, Saat: 06:11 PM   
Merhaba sayın üstadlarım ben bişi sorucam herhangi bir kuş muhabbet kuşu, hint bülbülü veya başka bir cins dışarısaki bıldırcın salmama koysam telef olurmu? Bazıları yasamaz diyor sicaklık 18°ye inerse ölür diyorlarda bu hayvanlar yabani şartlarda nasıl hayatta kalıyorlar yok ballı yemler yok balık kemikleri bunlar sonuçta ormanda yaşayan hayvanlar denemek isterimde paraya yazık

Belki avusturalyanın iklimi değişik olabilirde oralar hiç mi soğuk yaşamıyor?
Ara
Fatih BAYRAMOĞLU 08-14-2015, Saat: 11:33 PM   
(08-14-2015, Saat: 06:11 PM)Sahin uysal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba sayın üstadlarım ben bişi sorucam herhangi bir kuş muhabbet kuşu, hint bülbülü veya başka bir cins dışarısaki bıldırcın salmama koysam telef olurmu? Bazıları yasamaz diyor sicaklık 18°ye inerse ölür diyorlarda bu hayvanlar yabani şartlarda nasıl hayatta kalıyorlar yok ballı yemler yok balık kemikleri bunlar sonuçta ormanda yaşayan hayvanlar denemek isterimde paraya yazık

Arkadaşım senin gibi insanlar hiçbir şekilde canlı beslemesin bence , biz canlıya para gözüyle bakanları çok gördük . Allah sizi ıslah etsin . muhabbet kuşunu bıldırcınların arasına koyacakmışta parasına yazık olurmuş , o bıldırcınlar birbirlerini parçalıyo muhabbet kuşunu mu parçalamaz sanırsın .paranız batsın gidin biraz zihniyet satın alın paranızla insanlık alın .beni de delirtmeyin

0541 206 11 70
https://www.facebook.com/turab.bayramoglu
AUSTRALORP-LIGHT SUSSEX -SPLASH BLUE LACED RED WYANDOTTE- BRESSE -RHODE İSLAND RED - RHODE İSLAND WHİTE-.
Ara
burak demirkapak 08-15-2015, Saat: 09:50 AM   
(08-14-2015, Saat: 11:33 PM)Fatih BAYRAMOĞLU Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-14-2015, Saat: 06:11 PM)Sahin uysal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba sayın üstadlarım ben bişi sorucam herhangi bir kuş muhabbet kuşu, hint bülbülü veya başka bir cins dışarısaki bıldırcın salmama koysam telef olurmu? Bazıları yasamaz diyor sicaklık 18°ye inerse ölür diyorlarda bu hayvanlar yabani şartlarda nasıl hayatta kalıyorlar yok ballı yemler yok balık kemikleri bunlar sonuçta ormanda yaşayan hayvanlar denemek isterimde paraya yazık

Arkadaşım senin gibi insanlar hiçbir şekilde canlı beslemesin bence , biz canlıya para gözüyle bakanları çok gördük . Allah sizi ıslah etsin . muhabbet kuşunu bıldırcınların arasına koyacakmışta parasına yazık olurmuş , o bıldırcınlar birbirlerini parçalıyo muhabbet kuşunu mu parçalamaz sanırsın .paranız batsın gidin biraz zihniyet satın alın paranızla insanlık alın .beni de delirtmeyin
Agziniza saglik fatih bey
Fatih BAYRAMOĞLU 08-15-2015, Saat: 10:17 AM   
Bu kardeşimizin yaşına veriyorum daha 16 yaşında mutlaka öğreneceği çok şey var, ağaç yaşken eğilir. Kardeşim hiçbir canlıya para gözüyle bakma. Rabbim katında her can mukaddestir. Onlar bize emanettir. Onların canlarını ve haklarını korumak, bakmaya başladığımız anda üzerimize burçtur. Bunu yapmazsak Rabbim bizleri affetmesin. İnsan menfaatini düşünür ama asıl insan olmak her canlının menfaatini korumak, gözetmektir. Yaratılanı sevelim Yaradan'dan ötürü. Sorumluluğumuz altındaki insan olsun hayvan olsun her canlıya bize davranılmasını istediğimiz gibi davranalım. Para asla mutluluk vermez. Ama bir canı sevmek, işte Rabbim'in lütfu budur.

0541 206 11 70
AUSTRALORP-LIGHT SUSSEX -SPLASH BLUE LACED RED WYANDOTTE- BRESSE -RHODE İSLAND RED - RHODE İSLAND WHİTE-.
Ara
İsmail MENGİR 08-17-2015, Saat: 12:16 PM   
(08-15-2015, Saat: 10:17 AM)Fatih BAYRAMOĞLU Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kardeşimizin yaşına veriyorum daha 16 yaşında mutlaka öğreneceği çok şey var, ağaç yaşken eğilir. Kardeşim hiçbir canlıya para gözüyle bakma. Rabbim katında her can mukaddestir. Onlar bize emanettir. Onların canlarını ve haklarını korumak, bakmaya başladığımız anda üzerimize burçtur. Bunu yapmazsak Rabbim bizleri affetmesin. İnsan menfaatini düşünür ama asıl insan olmak her canlının menfaatini korumak, gözetmektir. Yaratılanı sevelim Yaradan'dan ötürü. Sorumluluğumuz altındaki insan olsun hayvan olsun her canlıya bize davranılmasını istediğimiz gibi davranalım. Para asla mutluluk vermez. Ama bir canı sevmek, işte Rabbim'in lütfu budur.

Doğru söze ne denir?Ancak bu genç kardeşimize yardımcı olalım.Sorusunun cevabını iletelim kendisine.Belki yazılanlardan sonra üzülüp,çekinmiş olabilir.Şahin kardeşimizi kazanıp onu koruyalım ki; işin doğrusunu öğrensin bizimle beraber.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Muhammed YILDIRIM 08-17-2015, Saat: 01:59 PM   
Ben kendini anlatamadığını düşünüyorum arkadas bıldırcınlarını dısarıda telle çevrili geniş bir yerde beslıyor sanırım ve onların ıçine muhabbet kusu salacakmıs.

Sorunun ana düşüncesi muhabbet kusunun dısarıda telle çevrili geniş bir alanda bıldırcınlarla yaşayıp yaşayamacagı.Muhabbet kusunu 10-15 kez görmüş görmemısımdir ne yer nasıl ortamda yaşar hiçbi fikrim yok.

Bu konudakı fikirlerimizi yazdıktan sonra daha yumusak bi üslupla konuya olumsuz eleştiri getirmek daha faydalı olacaktır.Bu yazılanları genç arkadasımız yazmasaydı daha yaşlı baslı biri yazsaydı bu yazıyıda yazmadım, hak verirdim.
Ara
Fatih BAYRAMOĞLU 08-17-2015, Saat: 10:16 PM   
(08-17-2015, Saat: 01:59 PM)Muhammed YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kendini anlatamadığını düşünüyorum arkadas bıldırcınlarını dısarıda telle çevrili geniş bir yerde beslıyor sanırım ve onların ıçine muhabbet kusu salacakmıs.

Sorunun ana düşüncesi muhabbet kusunun dısarıda telle çevrili geniş bir alanda bıldırcınlarla yaşayıp yaşayamacagı.Muhabbet kusunu 10-15 kez görmüş görmemısımdir ne yer nasıl ortamda yaşar hiçbi fikrim yok.

Bu konudakı fikirlerimizi yazdıktan sonra daha yumusak bi üslupla konuya olumsuz eleştiri getirmek daha faydalı olacaktır.Bu yazılanları genç arkadasımız yazmasaydı daha yaşlı baslı biri yazsaydı bu yazıyıda yazmadım, hak verirdim.

Muhammed bey yazıyı ilk okuduğumda bu kardeşimizin yaşını bilmiyordum . bu çokta önemli değil aslında . 16 yaş çok büyük değil ama çok küçük de değil . benim takıldığım cümle özetle şu ( Muhabbet kuşunu dışarıda beslemeyi denemek isterim de paraya yazık )konu masum bir can olunca ve parayla kıyaslanınca kim olsa damarıma basmış olur .babam olsa tanımam. benim sert çıkışım kardeşimize bi ders olsun . dil kalbin aynasıdır . bu yanlış fikrini düzeltsin , başımın üzerinde yeri var . Kimseyi dışlamak gibi bi niyetim de yok asla . ben insanları kazanmayı severim . hatalarını söylerim , hatam olursa da uyaranı dost bilirim. saygılar selamlar. Rabbim hepimize doğruyu güzeli göstersin .

0541 206 11 70
Ara
Muhammed YILDIRIM 08-17-2015, Saat: 10:58 PM   
(08-17-2015, Saat: 10:16 PM)Fatih BAYRAMOĞLU Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-17-2015, Saat: 01:59 PM)Muhammed YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kendini anlatamadığını düşünüyorum arkadas bıldırcınlarını dısarıda telle çevrili geniş bir yerde beslıyor sanırım ve onların ıçine muhabbet kusu salacakmıs.

Muhammed bey yazıyı ilk okuduğumda bu kardeşimizin yaşını bilmiyordum . bu çokta önemli değil aslında . 16 yaş çok büyük değil ama çok küçük de değil . benim takıldığım cümle özetle şu ( Muhabbet kuşunu dışarıda beslemeyi denemek isterim de paraya yazık )konu masum bir can olunca ve parayla kıyaslanınca kim olsa damarıma basmış olur .babam olsa tanımam. benim sert çıkışım kardeşimize bi ders olsun . dil kalbin aynasıdır . bu yanlış fikrini düzeltsin , başımın üzerinde yeri var . Kimseyi dışlamak gibi bi niyetim de yok asla . ben insanları kazanmayı severim . hatalarını söylerim , hatam olursa da uyaranı dost bilirim. saygılar selamlar. Rabbim hepimize doğruyu güzeli göstersin .
Beğenme butonu aradım .. Smile
Ara

Mevsim şartlarına dayanırlarmı? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: