Konu Bilgileri
Konu: Artık ne yiyeceğimizi bilemez olduk!!! Yazar: İsmail MENGİR
Okunma: 1545 Yorum: 6
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İsmail MENGİR 08-04-2015, Saat: 11:20 AM   
Her geçen gün yeni yeni araştırmalar yayınlanmakta ve sağlığımıza ciddi zarar veren sonuçlar,bulgular elde edilmekte.Bunun ile ilgili olarak yeni okuduğum ve sizlerle paylaşmak istediğim önemli olduğunu düşündüğüm 2 konu var.Aşağıdaki linkleri sonuna kadar okuyabilirseniz;nasıl bir tehdit ve kötü sonuçlara maruz bıraklıdığımızı anlayabilirsiniz.Teşekkürler.

http://www.saglikhaberleri.com.tr/raflar...,1259.html

http://www.saglikhaberleri.com.tr/etiket...tml#galeri
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
İsmail UZUN 08-04-2015, Saat: 01:03 PM   
Türkiyede 80e yakın domuz çiftliği varmış bu çiftliklerde üretilen etler nerelere gidiyor 1 milyona yakın domuzun üretildiği söyleniyor burada ilk akla gelenlerden büyük oteller pizza firmaları fastfood markalar ulusal marketlerin pakete girmiş etleri
Ara
SERKAN KAPLAN 05-28-2016, Saat: 07:43 PM   
(08-04-2015, Saat: 01:03 PM)İsmail UZUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiyede 80e yakın domuz çiftliği varmış bu çiftliklerde üretilen etler nerelere gidiyor 1 milyona yakın domuzun üretildiği söyleniyor burada ilk akla gelenlerden büyük oteller pizza firmaları fastfood markalar ulusal marketlerin pakete girmiş etleri

bildigim 14 tane ciftlik var sahıplerını tanıdıgım etlerın cogunu ankara ve ıstanbuldakı kılıselerdekı ınsanların topluca bı domuz kestırıp dırek market reyonlarına gırmeden evlere gıttıgını bılıyorum buralardan ama dıger taraftan nasıldır ne degıldır bılmıyorum tüzükten dolayı domuz cıftlıgı ısletmek cok zor ulkemızde ve sahıplerı sahsen benım dını ınanclarımla farklılıklar gostermesıne ragmen bızden daha dıkkatlıler ve domuz etının bızım sıgır etımızden daha fazla pahalıya geldıgını bılıyorum suan ankara et bankasında 17 lıraya kesım yapıyor bıze 40 lıraya gelsede bu boyle
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara
A.Altan SEZEN 05-29-2016, Saat: 07:49 AM   
Adana'da İncirlik Üssünden domuz alımı yapıldığını duymuştum.
Yine Ankara'da yaban domuzu avlayıp gayrımüslim vatandaşlara yüksek fiyatla sattıklarını duymuştum. Bunlar kimdir bilmem.
Fark etmişsinizdir. Sadece duydum diyorum.
Ülkemizdeki gayrımüslim kesimi düşününce pazar küçük değil.
Ara
soner adalı 05-29-2016, Saat: 03:24 PM   
(05-29-2016, Saat: 07:49 AM)A.Altan SEZEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adana'da İncirlik Üssünden domuz alımı yapıldığını duymuştum.
Yine Ankara'da yaban domuzu avlayıp gayrımüslim vatandaşlara yüksek fiyatla sattıklarını duymuştum. Bunlar kimdir bilmem.
Fark etmişsinizdir. Sadece duydum diyorum.
Ülkemizdeki gayrımüslim kesimi düşününce pazar küçük değil.

Altan bey ben bir ara derneğin burada aşırı domuz olmasından dolayı 3 gn sürek avı olacağını duyarak avlanılan domuzları derneğe yardım amaçlı satmayı planladık fakat ben bölgedeki hayvanat bahçeleri, doğal yaşam parklarıyla konuşmama rağmen onlar bile almadı domuzlar (yaklaşık 3 günde 100 domuzdan bahsediyoruz) kurda kuşa mama oldu.satış işi sürekli duyulur ama okadar kolay değil.kimse almıyor.
Ara
İbrahim Selcuk 05-29-2016, Saat: 09:02 PM   
(08-04-2015, Saat: 11:20 AM)İsmail MENGİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her geçen gün yeni yeni araştırmalar yayınlanmakta ve sağlığımıza ciddi zarar veren sonuçlar,bulgular elde edilmekte.Bunun ile ilgili olarak yeni okuduğum ve sizlerle paylaşmak istediğim önemli olduğunu düşündüğüm 2 konu var.Aşağıdaki linkleri sonuna kadar okuyabilirseniz;nasıl bir tehdit ve kötü sonuçlara maruz bıraklıdığımızı anlayabilirsiniz.Teşekkürler.

Selamlar,

Bugun HELAL yada HELAL olmayan tükettiğimiz çoğu şeyin sağlıksız olduğu ispatlanmasa yada ispat edilmekten çekinilse bile sağlıksız olduğunu zaten biliyoruz. UN, ŞEKER, YAĞ, TUZ gibi her yiyeceğin içinde kolayca ve bol miktarda kullanılan ürünler zaten, Bilim İnsanı yada sözde diyetisyenler tarafından çokça eleştirilmekte ama bunları hayatımızdan uzaklaştırma şansımız ne yazık ki çok yok.

HELAL olmayan ürünlere gelecek olursak, Domuz eti sağlıksız, zararlı oldugundan tüketmekten kacinmiyoruz. Dinimizce uygun olmadığı için Domuz etini yemiyoruz. Yan ürünlerini yiyeceklerimizde isteyerek bilinçli olarak kullanmadığımız sürece BEN sağlıksız bir durum olduğunu düşünmüyorum. En azından Tuz, Şeker, Yağ ne kadar zarar veriyor ise oda o kadar zarar verir. Zira bunu Avrupalı yiyor ne yorgan döşek yatıyor nede yaş 30 olunca ölüp gidiyor. Ön yargımız yada kafamızda sağlıksız olduğu değil Haram olduğundan tüketmemiz gerektiğini bilmemiz lazım. Ha, Müslüman bir ülke olmamıza rağmen bize HELAL adı altında domuz ürünleri yediriliyor isede bu bizim suçumuz değil, Bu Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının yaptığı eksik denetimler yada yanlış standard ve kural belirlemelerindendir.

Ben şahsen, bu konuda çok hasırı hassas arkadaşlar olmasını anlıyorum ama içimdende bunu çok kabul edemiyorum. Mesela basima gelen bir iki orneği soyliyim.

- Domuz derisi saglamdır. Ayakkabi, çanta üretiminde kullanılır. Bunun kullanılması bence ne haram nede gunahtır. Onun icin giydigim yada kullandıgım urunlerde olması beni dinimi bildiğim kadari ile rahatsız etmez.

- Yurtdısında bir kere soyle bir sey basima geldi. Oturdugum sitenin ortak kullanım mangalı vardı. Bende misafir gelecek diye mangalı iyicene temizledim ve kanat mangal yaptım. Misafirim sagolsun bu konuda hassas cikti ve mangalı temizledigimi belirtmeme ragmen yemedi. Cunku site sakinleri gayri muslum oldugu icin mangalda domuz eti yapıyorlarmıs. Ben bu hassasiyeti gercekten gereksiz buluyorum. Bizim dinimiz benim ogrenebildigim kadarı ile bu kadar katı bu kadar kati kuralcı degil.

Bilmiyorum benmi yanlisim ama bu kadar kati olmamiz sizce gerekiyor mu ?

Kolay Gelsin.
Ara
SERKAN KAPLAN 05-29-2016, Saat: 10:42 PM   
Dinimizde neden haram oldugunu arastirirsaniz gorursunuz bazi konularda haklisiniz ama domuzun eti yagi yada herhangi bir uzulunun degdigi birseyi sivasimizin kangali bile dokunmuyorsa bi bildigi vardir ciftliklerde domuzlari canli gorme firsati buldum ben bi musluman olarak yemedigim icin dua ettim tabiki bizim insanimizin yaptigida dogru demiyorum domuzlarin bakim ortamiyla bizim ahirlarimiz arasinda daglar kadar fark var nedenide saglik bakanligi domuz ciftliklerine kontrolu sıkı tutmasi bizim insanimiza gelincede bosvercilik var ama bu degismeli ark yaptigida bana gore dogru birsey domuz Temiz bir hayvan olsa peygamber efendimiz katiyen yasaklamazdi

X6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Giden 'O' olsun Terkeden 'Ben' artık zaman hakikatle yüzleşmekten...
Ara

Artık ne yiyeceğimizi bilemez olduk!!! Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi DOĞAL GÜBREMİZİ Hazırlamaya ne DERSİNİZ ?... Metin AYDIN 6 1,381 05-21-2015, Saat: 10:30 AM
Son Yorum: hakan bayraktar
  Karışık yaşamış Tavukdan safkan yumurta ne zaman alınır A.Ümit GÜNENDİ 6 1,100 03-05-2014, Saat: 10:05 PM
Son Yorum: Hemid ÖZTURNA
  Ayakkabı Kutusunda 20 Yumurta Gelse..! Ne Olur Sizce..? Erdem ÖZKAN 6 1,388 02-25-2014, Saat: 08:24 PM
Son Yorum: Mustafa AKGÜN
  NE YEDİĞİMİZE DİKKAT Hüseyin EREN 2 923 12-03-2012, Saat: 01:18 PM
Son Yorum: Ramazan ERSOY
  Adminler Durun Artık :) İlyas ARDIÇ 6 1,921 10-13-2012, Saat: 12:46 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: