Konu Bilgileri
Konu: Kuş gribi belitileri nelerdir.? Yazar: Mehmet UZUN
Okunma: 1913 Yorum: 8
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mehmet UZUN 07-03-2015, Saat: 10:52 AM   
Selamlar.

Kümesimde 15 adet bıldırcın 3 tavuk bir horoz ve 14 adet güvercin mevcut.
bunların hiç biri dışarı çıkamazlar. Dışarıdan da bir kaç kişinin haricinde kimse içeri giremez.

Dün akşam bıldırcınlar'ımdan iki tanesinin tüylerini kabartarak yattığını gördüm elimde korkutunca sanki bacaklarında sorun varmış gibi sendeleyerek hareket etmeye çalıştılar.
bu sabah kontrol ettiğimde ikisininde aynı durumda olduğunu gördüm.
ama başka birine bulaşmamıştı diğerleri sağlıklı durumdalar.
Kuş gribinden şüphelenenler oldu. Bu iki bıldırcın sizce de kuş gribi belirtisi gösteriyor mu ?
2 yaşındaki çocuklarımda oynadılar dokundular hatta bir tanesi öptü bile gagasından.
sizce de doktora götürmeli miyim?
Ara
Eren YILDIRIM 07-03-2015, Saat: 12:32 PM   
Kus gribi olduklarını sanmıyorum kus gribinde solunum yolu tamamen etkılenır burunda akıntı ibikte sakalda kafanın hemen her yerinde ödem şekıllenır şiddetli ishal vardır.Ani hemen hepsi ölür.Belırtıleri gözden geçirin.

Sizin hayvanlardakı belırtıler hemen her hastalıkta mevcut.
Ara
Mehmet UZUN 07-03-2015, Saat: 12:48 PM   
(07-03-2015, Saat: 12:32 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kus gribi olduklarını sanmıyorum kus gribinde solunum yolu tamamen etkılenır burunda akıntı ibikte sakalda kafanın hemen her yerinde ödem şekıllenır şiddetli ishal vardır.Ani hemen hepsi ölür.Belırtıleri gözden geçirin.

Sizin hayvanlardakı belırtıler hemen her hastalıkta mevcut.

yani içim rahat mı olsun.?

rahat olsun derken kuş gribinden çocuklarımın etkilenmesi benim için en kötüsü.
e ma hayvanlarımında telef olmasını istemem. o canlarında sağlıklı olması için ne yapmam gerek peki ?

sularına elma sirkesi koymaya başlamıştım. her iki günde bir su depolarını yeniliyorum.
Ara
Eren YILDIRIM 07-03-2015, Saat: 12:59 PM   
Yani söz konusu çocuk olunca ya tamam bişi yok demek pek kolay olmuyor.Teshih koymak pek kolay değil bu belırtılerden.
Ara
Mehmet UZUN 07-03-2015, Saat: 01:07 PM   
(07-03-2015, Saat: 12:59 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani söz konusu çocuk olunca ya tamam bişi yok demek pek kolay olmuyor.Teshih koymak pek kolay değil bu belırtılerden.

en iyisi resim atmak sanırım
Ara
Mehmet UZUN 07-04-2015, Saat: 12:33 PM   
dün akşam hasta olanlardan bir tanesinin öldüğünü gördüm diğer hasta olanında resimleri çektim.
diğerlerine de bulaşmasını nasıl engellerim ?

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Eren YILDIRIM 07-04-2015, Saat: 01:10 PM   
Bence hiçbir belirti yok solunum yolu enfeksiyonuda değil gibi dısardan duyulan hırıltı sesi falan var mı? Burunda akıntı falan yok,solunum yolu enfeksiyonu olmadıgı için kolay bulaşacagınıda sanmıyorum yinede genel prensip hasta hayvanlar sağlıklılardan ayrılır.
Ara
Mehmet UZUN 07-04-2015, Saat: 02:06 PM   
(07-04-2015, Saat: 01:10 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence hiçbir belirti yok solunum yolu enfeksiyonuda değil gibi dısardan duyulan hırıltı sesi falan var mı? Burunda akıntı falan yok,solunum yolu enfeksiyonu olmadıgı için kolay bulaşacagınıda sanmıyorum yinede genel prensip hasta hayvanlar sağlıklılardan ayrılır.

hırıltı falan duymadım.
sadece yuyurken sarhos gibi yuruyor. zaten cok mecbur kalmadıkca da yurumuyor bile.
Ara
Erdem ÖZKAN 07-05-2015, Saat: 03:15 AM   
Mehmet bey eğer bıldırcınlar Jumbo ise yaşını doldurunca ölebiliyorlar, bende ve iki arkadaşımda aynı kandan bıldırcınlar var 11 ila 13 aylık olduklarında ölüyorlar teker teker. Korkmanıza gerek yok. Hepsi Ölmeden yavru alın biraz kalanları kesip yiyin
Ara

Kuş gribi belitileri nelerdir.? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: