Konu Bilgileri
Konu: facebook'da denk geldim Yazar: Emre OZCICEKCI
Okunma: 2385 Yorum: 4
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Emre OZCICEKCI 05-22-2015, Saat: 04:06 AM   
Bugun facebook'da bir ilana denk geldim, yatirimci birisi ciftlik acmis australorp uretiyorlarmis, cok guzel gorunumlu ciftlikleri var iyi para harcadiklari belli fakat hayvanlari kalitesi australorp denemiyicek kadar kotu, ilanlardaki yazisi boyleydi, paylasiyorum, en alttaki linkden sayfalarini hayvanlarini gorebilirsiniz, bu yatirimci kisi keske klubumuzden australorp temin etseymis,

Öke Yemcilik Canlı Hayvan ve Tavukçuluk Gıda San ve Tic Ltd Şti
Öke Tavukçuluk paylaştı · 23 saat ·
· .
Sevgili Kanatlı Dostları;
Uzun bir süredir kanatlı sektörünün lokomotifi olan tavukların hibrit yöntemlerle üretilmesi kafamızı kurcalamaktaydı. Özellikle bu yolla üretilmiş hayvanlardan elde edilen ve doğal olmayan ürünlerin tüketiciye sunulmasından büyük bir rahatsızlık duymaktaydık. Nihayetinde bizler de bir tüketiciydik. Ve herkes gibi biz de sağlıklı ve doğal ürünler tüketmek istiyorduk.
Sektöre yeni bir kan getirebilmek için uzun bir süre sorduk, soruşturduk... 2014 yılının Ağustos ayına geldiğimizde kararımızı vermiştik. Etinin ve yumurtasının lezzeti oldukça yüksek olan Australorp tavuklarının üretimine başlayacaktık. Beslenme ve barınma gereksinimleri açısından ülkemiz iklim koşullarına kolayca uyum sağlayabilen bu tavuklar hevesimizi arttırmıştı. Bu amaç ve proje kapsamında İzmir'in Torbalı ilçesine bağlı Dağkızılca Köyü'nde aradığımız özelliklere sahip bir tavuk üretme çiftliği satın alarak vakit kaybetmeden çalışmalara başladık.
Çalıştıkça gördük ki; Bu ırk üzerine bir damızlık sürüsü elde etmek öyle çok kolay olmayacaktı. En azından belli bir zamana ihtiyacımız vardı. Çünkü "Türkiye kanatlı piyasasında" istenildiği anda, binlerce Australorp tavuk temin elde etmek pek mümkün görünmüyordu. Bu ırka mensup tavukları üreten büyük kapasiteli işletmeler mevcut değildi. Fakat bu bizi yıldırmadı. Aksine daha da heveslendirdi. Böylesine değerli ve üretken bir ırkın üretimin daha geniş bir platformda yapmak, bu şekilde piyasadaki büyük bir açığı kapatmak bize nasip olacak ve bizden sonra bu işe başlayacaklara önemli bir "kaynak" sağlayabileceğiz.
Türkiye'de Australorp üreten neredeyse herkese ulaşmaya çalıştık. Ellerinde bize verebilecekleri ne kadar yumurta, civciv ve yarka varsa hepsini alıp, çiftliğimize taşıdık. Sabırla ilerlemeye çalıştığımız bu heyecanlı yolda bize destek olan Micaz Ebu Kurt, Cevriye Şenman, Mert Kut, Şükrü Ata Tez ve Mustafa Cengiz gibi "Australorp'a gönül" veren üretici dostlarımıza teşekkür ederiz.
Yaptığımız araştırmalar sonucunda yıllarca süs tavuğu olarak kabul gören Australorp tavuklarının doğal tavukçulukta ve yumurtacılıkta bir öncü olacağına inancımız güçlendi.
Bütün start aldığımız tarih üzerinden henüz 1 sene bile geçmemişken, değerli kanatlı dünyası mensuplarına ve özellikle Australorp ırkı üretmek isteyenlere güzel bir süprizimiz var;
Australorp tavuklarının endüstriyel boyutlarda üretimine başladığımızı gururla duyurmak istiyoruz.
1 Haziran 2015 itibariyle web sayfamız http://www.oketavukculuk.com.tr faaliyete geçiyor. Yine aynı tarih itibarıyla 1500 adet yumurta ile yine haftalık 1500 adet Gumbopest, Veba ve Bronşit aşıları yapılmış civciv satışlarımız başlayacaktır.
Öke Yemcilik Canlı Hayvan Tavukçuluk Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.
Doğal Tavuk Yetiştiriciliği, Salma Tavukçuluk, Doğal Etlik Piliç, Doğal Yumurta Yetiştiriciliği, Yarka Satışı, Döllü Yumurta Satışı, Australorp Cinsi Tavuk,...
oketavukculuk.com.tr

Öke Yemcilik Canlı Hayvan Tavukçuluk Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.
Doğal Tavuk Yetiştiriciliği, Salma Tavukçuluk, Doğal Etlik Piliç, Doğal Yumurta Yetiştiriciliği, Yarka Satışı, Döllü Yumurta Satışı, Australorp Cinsi Tavuk,...
OKETAVUKCULUK.COM.TR
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Servet ÇOBAN 05-22-2015, Saat: 04:40 AM   
Sitedeki fotoğraflar alıntı, yazılar alıntı, kopyala yapıştır, piyasadan bir sürü tavuğu toplamış karıştırmış, 1500 yumurta tamamen niyetinin ticaret olduğunu gösteriyor, tavuklarda sorun çıksa adama geri dönüş yapsan ben zaten anlamıyordum daha bir sene bile olmadı diyecek yazıları okuyunca hiçbir sorumluluk almayacağı belli, australorpa gönül vermiş arkadaşları var işten onlar anlıyor, herkese ulaşmaya çalışmışlar bizim sitenin önde gelen isimleri yok bundan sonuç olarak Günay HOCA gibi bir şey çıkar ancak.
Ara
Mustafa SARPKAYA 05-22-2015, Saat: 03:15 PM   
Austrolorp diyo yumurta diyo, gurk demiyo. Yumurta işi yapacak 1000 ausla. İçinden 100 tanesi ayni anda girk olacak bak sen cümbüşe. Bi de fizibilite yapmış. Komedi yav resmen Smile
MKemal KÖSE 05-24-2015, Saat: 01:26 AM   
Valla bende 20 tvukta 8 gurk var SmileWink Yani bu vatandaşlar gurk ticareti yapabilirler. Ha şuda var bende facebook ta dolu ilan görütyorum australorp diyor birde resim paylaşıyor ucuza da satıyor hani ama galiba kendiside australorpu tanımıyor tanıyor olsa hiç yoktan fake resim kullanır. Abi resimler resmen siyah RIR SmileSmile Yani sonuç herşey normal ülkem insanı
Tel: 0542 323 1061

info@saf-kan.com

Servet ÇOBAN 05-24-2015, Saat: 02:56 AM   
Australorp gurk tavuk satışı, etlik australorp horoz satışı, bana çok saçma geliyor bunlar, nasıl uygulanılacak? laf olsun diye...
Ara

facebook'da denk geldim Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çorlu'da Kanatlılar için FESTİVAL... Metin AYDIN 5 1,964 10-31-2014, Saat: 03:01 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  HOBİKULUÇKA sahibinden.com da Metin AYDIN 7 2,994 10-23-2014, Saat: 02:13 PM
Son Yorum: Yasin ÖKSÜZ
  FACEBOOK SAHTEKARLARI Ahmet BULUT 1 1,352 02-11-2013, Saat: 10:43 AM
Son Yorum: Emre OZCICEKCI
  facebook üzerinden dolandırıcılık Ahmet BULUT 5 2,881 09-15-2012, Saat: 10:18 AM
Son Yorum: Kadir YAVUZ
  Facebook yabancı gruplar Ahmet BULUT 0 1,415 09-08-2012, Saat: 12:39 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: