Kulucka Club Hoşgeldiniz

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuluçkanın 15. Günü Yumurtaları Sepete Aldım......
Question 
Arkadaşlar bugün yumurtaları yüklememin 15. günü doldu.çevirme sistemini durdurdum ve yumurtaları çıkım sepetine aldım fakat sepet biraz ufak geldi yumurtalar birbirine çok yakın duruyor aralarında yarım santim bile boşluk yok hatta bazı yumurtalar birbirine değiyor. bu sorun yaratırmı? Birde dereceyi hangi aralıklarda ayarlamamı tavsiye edersiniz? 36.8-36.5 iyimidir
Ara
Öncelikle bıldırcın yumurtası ise makinedeki 15 günlük süre makul olabilir. Tavuk yumurtasını biz 19. gün indiririz çıkıma.
Sıkışık yumurtalar belli düzeyde sıkıntı yaratır. Kabuklar çıkmayan yumurtanın üzerine geçip diğerini boğabilir. Döl kontrolü yapıp boş yumurtaları makineden çıkardınız mı ?
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
(03-27-2015, Saat: 11:57 PM)Abdullah SEMERCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle bıldırcın yumurtası ise makinedeki 15 günlük süre makul olabilir. Tavuk yumurtasını biz 19. gün indiririz çıkıma.
Sıkışık yumurtalar belli düzeyde sıkıntı yaratır. Kabuklar çıkmayan yumurtanın üzerine geçip diğerini boğabilir. Döl kontrolü yapıp boş yumurtaları makineden çıkardınız mı ?
yumurtalar bıldırcın yumurtası.hayır döl kontrolü yapmadım,yumurtaları hemen alıp sepete koydum ve nem tavasını genişletip hemen kapağı kapattım,yumurtaların soğuyup zarar görmesini istemedim. sıcaklığı 37.7 den 36.7 ye düşürdüm,sizce sıcaklık iyimi yoksa gelişimdeki gibi 37.5-37.7 mi yapsam? birde nemi %70 e çıkardım vormalmi sizce?
Ara
sıcaklığı. 37.3 e indirin
ayrıca fazla açmayın
çıkım gününü 2 gün geçince makinayı açın civciv ilk 2 gün bişe yemez zaten
açarsanızda diğerleri çıkmaz
makine içerisine 37 ve 40 derecelik su ekleyin çıkıma alırken daha iyi çıkım olur. 19. günde alırsanız tabiki iyi olur ama ben 10. gün aşağı aldığımda tam çıkım aldığım oldu önemli olan nem ayarı ve ilk 12 veya 15 gün çevrilmesi
Ara
(05-15-2015, Saat: 08:55 PM)fahriarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıcaklığı. 37.3 e indirin
ayrıca fazla açmayın
çıkım gününü 2 gün geçince makinayı açın civciv ilk 2 gün bişe yemez zaten
açarsanızda diğerleri çıkmaz
makine içerisine 37 ve 40 derecelik su ekleyin çıkıma alırken daha iyi çıkım olur. 19. günde alırsanız tabiki iyi olur ama ben 10. gün aşağı aldığımda tam çıkım aldığım oldu önemli olan nem ayarı ve ilk 12 veya 15 gün çevrilmesi

Bu tip sorularda karşı taraf bilgilendirilmesi gerekiyorsa mümkün mertebe sebebini açıklayınki akılda kalıcı olması lazım yada aynı bilgiyi başka yerde görüdüğünde yada paylaşması gerektiğinde doğru yerde doğru şeyleri söyleyebilsin,

*Buna göre ben soruyorum neden 37,3 olarak ısı ayarını ayarlamalıyız,
* Civciv 2 gün bi şey yemez diğe bir genelleme yok, civcivin kendine sahip olabilmesi ve ortama ayaka uydurması için lazım olan süre var ondan sonra yemde yer suda içer,
*Neden 37-40 derecelik su ekleyeceğiz 35 olsa olmaz mı ?
*10.gün aşağı almaktan kasıt ney bu neyin 10. günü (gelişim ? -çıkım ?)
Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi