Konu Bilgileri
Konu: Civcivimin göz sorunu Yazar: Aytaç Ataç
Okunma: 1522 Yorum: 4
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aytaç Ataç 02-21-2015, Saat: 06:30 PM   
Geçen hafta yumurtadan çıkan civcivlerim oldu.
Fakat bir sorunum oldu.
Civcivim ilk doğdu günden itibaren sol gözünde kapanma mevcut.Hiç açılma mevcut değil.Sanki perde var gibi.İçeride göz var gibi.Hareketli yani.Fakat burda ki veterinere götürmeme rağmen bir çözüm bulamadım.
Sizden yardım diliyorum.
İlk başta tedaviye terramycin göz merhemi sürdüm.Daha sonra genta göz damlası kulladım.şu anda tobrased kullanmaktayım.Fakat herhangi bir ilerleme mevcut değil.Yanlış tehşise yanlış ilaç mı kullanmaktayım acaba?
Bu arada elma sirke suyunada soktum fakat ondanda sonuç alamadım.civcivimin cinside light sussex.
Yorumlarınızı ve çözümlerinizi beklemekteyim.

[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
Ara
Huseyin KILIÇ 02-21-2015, Saat: 09:49 PM   
öncelikle geçmiş olsun yanındaki civciv var sa onlar ibiklemiş olabilir
Ara
Ümit KÜÇÜKYAVUZ 02-21-2015, Saat: 10:08 PM   
Benim civcivlerimde de aynı göz sorunu yaşamıştık. Ama benimkilerin gözüne kireç tozu geldiği için kireç gözlerini yakmıştı. merhemler çözüm olmadı 1 hafta içinde öldü. İnşallah siz kayıpsız atlatırsınız.
Ara
MKemal KÖSE 02-22-2015, Saat: 12:29 AM   
......Gecmiş olsun. Yem yapışmış olabilir yada kendi yumurtadan çıkarken yumurta sıvısı kuruyup yapışmış olabilir. Mmkünse 3 4 gün boyunca eczaneden aldığınız antibiyotikli göz damlası damlatın sabah akşam
Tel: 0542 323 1061

info@saf-kan.com

Aytaç Ataç 02-22-2015, Saat: 01:45 AM   
(02-21-2015, Saat: 09:49 PM)Huseyin KILIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: öncelikle geçmiş olsun yanındaki civciv var sa onlar ibiklemiş olabilir

(02-21-2015, Saat: 10:08 PM)Ümit KÜÇÜKYAVUZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim civcivlerimde de aynı göz sorunu yaşamıştık. Ama benimkilerin gözüne kireç tozu geldiği için kireç gözlerini yakmıştı. merhemler çözüm olmadı 1 hafta içinde öldü. İnşallah siz kayıpsız atlatırsınız.

(02-22-2015, Saat: 12:29 AM)MKemal KÖSE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ......Gecmiş olsun. Yem yapışmış olabilir yada kendi yumurtadan çıkarken yumurta sıvısı kuruyup yapışmış olabilir. Mmkünse 3 4 gün boyunca eczaneden aldığınız antibiyotikli göz damlası damlatın sabah akşam

12 günlük oldular.ben durumu 2. günde farkettim. gentavet-g kullandım.pek faydasını göremedim..şimdi birkaç gündür tobrased kullanmaktayım.diğerlerine nazaran daha iyi fayda gördüm.hiç olmazsa içinde hareketli bir göz olduğunu görebiliyorum artık..
Ara

Civcivimin göz sorunu Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Göz çapaklanması Enis BAL 2 1,274 08-31-2015, Saat: 12:12 PM
Son Yorum: Enis BAL
  hapşırma tıksırma ve tek göz şişmesi Özkan KESKİN 6 2,478 02-23-2015, Saat: 01:11 AM
Son Yorum: Özkan KESKİN

Hızlı Menü: