Konu Bilgileri
Konu: hapşırma tıksırma ve tek göz şişmesi Yazar: Özkan KESKİN
Okunma: 3009 Yorum: 6
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Özkan KESKİN 02-21-2015, Saat: 01:06 AM   
İyi günler hint türü kanatlı besliyorum 2 horozum 3 tavuğum var ve 3 cücüğüm var , bunlar sürekli hapşuruyor ve yemlerini yerken tuhaf bi ses geliyor ağızlarından hırıltının 10 katı tuhaf bişey ve 3 gün önce civcivlerden birinin tek gözünün hemen altı şişmiş ve gözünü kapatmış ne yapmam lazım hem hapşurmaları hemde göz şişmesi için bu arada burun akıntısı var.
Teşekkürler
Ara
Abdullah GÖKPINAR 02-21-2015, Saat: 03:35 PM   
Öncelikle geçmiş olsun.Tanışma metnini dolmurmadıysanız bilgilerinizi paylaşmanız istenebilir.Hayvanlarınız koriza ya yakalanmış olabilirler.Hasta olanları ayırmalısınız öncelikle.Koriza olmuş olabilirler.Bi araştırıp okuyun eğer korizaya benziyorsa ona göre tedaviye başlarsınız.
Ara
Özkan KESKİN 02-22-2015, Saat: 01:02 AM   
Bugün 2 ilaç aldım veterinerden durumu anlattım biri b vitamini polisamin ford diye üstelik ilacı hayvanlara verdikden sonra kontrol ettim son kullanma tarihi 5 ay geçmiş :/ inşallah birşey olmaz birde monofirt diye bi ilaç adını yalnış yazmış olabilirim bakalım düzelme olacakmı canlarımda.Crying
Ara
MKemal KÖSE 02-22-2015, Saat: 01:38 AM   
Geçmiş olsun arkadaşım. Öncelikle hemen o tıksırık hırıltı yapanları ayırın agız salgılarıyla ve solunumla diğerlerine bulaşabilir. Birde Ağzını açıp bir bakın beyaz sümüksü bir tabaka nefes borusuna kadar çıkmışmı. Ayrıca hemen yarın tedaviye başlayın Tilosin etkin maddesi olan bir ilaç tavilin taylasol gibi. Buna ek olarak Neo-Teramysin beraber kullanın bunlara ek olarakta hipradoksi kullana bilirsiniz eğer çok ilerlemişse ve civcivler 1 kg yakınsa Hipradoxi yerine Linko-spectin iğne ile 0,2 3 gün ve tabi Neo-Teramysin ve Tavilin i de beraber kullanmanız daha etkili olur. Tekrar geçmiş olsun
Tel: 0542 323 1061

info@saf-kan.com

Eren YILDIRIM 02-22-2015, Saat: 01:42 PM   
İlacın SKT geçmesi onun etkisini azaltır ilac bozulmaz.Merak etmeyin.
Ara
Özkan KESKİN 02-22-2015, Saat: 07:08 PM   
teşekkürler bugün kontrol ettim gözünde akıntı var ve halen kapalı ama iştah yerinde geziyorlar zıplıyorlar ayırma konusunda geç kaldım hepsi tıksırıyor :/
Ara
Özkan KESKİN 02-23-2015, Saat: 01:11 AM   
Bugün arkadaşım olan bir veterinere götürdüm uyutup şişik yerini yardık ve ne intihap nede pis kan sadece et , et şişmiş sizce ne olabilir arkadaşım herhangi bir bilgi sahibi olmadığını söyledi.
Ara

hapşırma tıksırma ve tek göz şişmesi Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Göz çapaklanması Enis BAL 2 1,496 08-31-2015, Saat: 12:12 PM
Son Yorum: Enis BAL
  Civcivimin göz sorunu Aytaç Ataç 4 1,919 02-22-2015, Saat: 01:45 AM
Son Yorum: Aytaç Ataç