Konu Bilgileri
Konu: Kafası dönüyor Yazar: Cafer KOÇ
Okunma: 2435 Yorum: 7
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cafer KOÇ 02-14-2015, Saat: 11:01 PM   
Selam arkadaşlar.liderin tavuklarımından birisini halsiz ve kafa aşagıda gözleri kapatıyor Halsiz bekliyor.Sebebi nedir.yardımcı olursanız sevinirim..
Ara
Eren YILDIRIM 02-14-2015, Saat: 11:30 PM   
Bu belirtiler sadece hayvanın hasta olduğunu gösteriyor daha fazla belirtiler lazım örneğin burun akıntısı var mı ishal var mı?
Ara
Servet ÇOBAN 02-15-2015, Saat: 02:16 AM   
Geçmiş olsun. Eğer beslenme olmazsa iyice halsiz kalabilir.Daha önce civcivim böyle olmuştu bi gözü de kapalıydı. Eczaneden coxidin diye bi antibiyotik alıp suyuna karıştırdım, gözü içinde damla uyguladım beslenme içinde bebek mamasını karıp şırınga ile ağzına enjekte ettim ertesi gün kümeste cirit atıyordu... Ama hastalıktan hastalığa ilaçtan ilaca da fark var. İnşallah iyileşir tavuğunuz...
Ara
Cafer KOÇ 02-15-2015, Saat: 11:46 AM   
(02-14-2015, Saat: 11:30 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu belirtiler sadece hayvanın hasta olduğunu gösteriyor daha fazla belirtiler lazım örneğin burun akıntısı var mı ishal var mı?

Kafasını döndürüp geri geri gidiyor. Ara ara düzelir gibi oluyor ama bu gidişle kesmem gerekecek diger tavuklarımdada hırıltı ve ishal ve Halsizlik gördüm.Bu kıs ziyan oldu tavuklar Sad
Ara
Cafer KOÇ 02-15-2015, Saat: 04:30 PM   
Şimdi bi sorun daha ile karsılastım.ishal olan tavukların bir tanesinde sırtında tüyleri dökülmüş durumda.kanatta tüyler kırık durumda. Ekli resimde de kafası dönen tavugun resmi.geri geri gidiyor tavuk.
Not:yem yemesinde sıkıntı yok.
Ara
Eren YILDIRIM 02-15-2015, Saat: 05:02 PM   
Newcastle büyük ihtimalle ishal burun akıntısı vs de var spesifik boyun dönmesi de SadSad çok çok bulasıcıdır aşısız hayvanlarınızın tamamında olur ölümcüldür %100 e kadar ölüm sonuclanır.
Ara
Cafer KOÇ 02-15-2015, Saat: 07:47 PM   
(02-15-2015, Saat: 05:02 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Newcastle büyük ihtimalle ishal burun akıntısı vs de var spesifik boyun dönmesi de SadSad çok çok bulasıcıdır aşısız hayvanlarınızın tamamında olur ölümcüldür %100 e kadar ölüm sonuclanır.

Bunu ayırdım ama Haberim olmadan 2 gün kümeste kalmıs. Digerleride öyle mi olacak simdi Crying aşısız da hayvanlarım ne yapmam lazım nasıl bi ilaç tedavisi uygulamam lazım. lütfen yardım edin!..Crying
Ara
Cafer KOÇ 02-15-2015, Saat: 09:17 PM   
NEW CASTLE(YALANCI TAVUK VEBASI) hakkında araştırdım. Suya karıştırılan igne oldugunu ögrendim. Fakat belli oranda kullanımlar varmıs. Ben 15 tavuga kaç a kaç oranında Karıştırmam gerekecek?
İlacın resmi
Ara

Kafası dönüyor Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: