Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOTORSİKLETÇİLERE!!!!
Bende motorsiklet hastalığı varSmileHem binici hemde tamir ve modifiye mi desem yoksa farklılaştırmakmı desem; öyle birşey işte.Şu an ki motorum 1979 model Honda cb 400n.Biraz farklı olsada oSmile****
Ama insan doyumsuz ya!!!!Farklı birşey gördüm internette; adına cafe race diyorlarmış.Bir tanesi çok hoşuma gittiği için sizlerle paylaşmak istedim.Kafamda bunun aynısını yapmak var; nasip olursaSmile

Ek Dosyalar Resimler

''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Motorsiklet ayrı bir zevk ayrı bir heyecan, İlk motorsikletimiz Puch marka gri renkli bir motorsikletti muhtemelen 50 cc flan, daha sonradan babam mobylette super 51 kırmızı renkli gıcır gıcır daha 15 günlük bir motorsiklet getirdi o motorsiklet küçük olduğu için rahat biniyorduk, biz biraz büyüyünce babam çözüm olarak motorsikleti büyüttü bunu süremezler diye Big Grin, kırmızı motorsikletimizi satıp yerine eski türk filimlerinde olan Jawa marka bordo renkli CZ olma ihtimali yüksek ancak kaborta beş para etmez bir motorsiklet getirdi bu tabi baya bi süre gitti akü sorunundan en sonunda kendi de usandı ki yerine jawa marka ceylan model 250 cc bir buz mavisi bir motorsiklet getirdi ilk plakalı motorsikletimiz oydu Big Grin, Daha sonra biz bu motorsiklete de binmeye başlayınca bunlar sakatlık çıkaracaklar deyip sattı Big Grin ki haklıda, uzunca bir süre motorsiklete binemedik ama ben dayanamadım elim para tutmaya başlayınca bir motorsiklet aldım önce ne yapacan edecen dediler ama yapacak bir şey yok demir at yeniden meydanlarda, belimden ameliyat olunca büyük motorsiklete binemedim binmeye de pek niyetim yok açıkçası Big Grin Ameliyat olduktan 10 - 15 gün sonra motorsiklet üzerindeydim (tavsiye etmiyorum) ayrı bir tutku ayrı bir zevk ayrı bir heyecan tatmayan arkadaşların tatmasını, aman şeytan icadı iki tekere güven olmaz diyen arkadaşların da güvenmesini dilerim.

Bu da benim motorsikletim

Ek Dosyalar Resimler

-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Temiz,günlük kullanım için ideal boyutlarda bir motorsiklet; kazasız belasız iyi günlerde sür Ahmet'çim.****
Benim babam motorsikletçi değil; pek sevmez.Aslında banada hep kızarSmileEsas motorcu dedem di,BMW R6 sı varmış; 87 yaşında hala sapa sağlam.Şimdilerde 3 tekerli elektirikli bir aleti var, onunla geziyor.İlk motorumuzu(diyorum; çünkü arkadaşımla beraber almıştık)1993 yılında 92 model ETZ 251 Mz almıştık; ortak.Motor kullanmasını da arkadaş; o motorlan öğretmişti bana.Ben 15,arkadaşım, o 17 yaşında idi.1998 yazına; askere gidene kadar bindik o motora.Askere gitmeden sattık onu.2. motorumu almak 2006 da nasip oldu anca; sıfır CBF 150 aldım.2 yılda onu kullandım; sıkılınca onu satıp eski model XL 175 honda kros bir motor aldım.O da 6 ay kadar kaldı bende; taki bir arkadaşım bunu bana satmaz isen senle konuşmam, selam vermem diyene kadar.Daha sonra Kanuni sıfır 250 kros aldım.2 yıl falanda onu kullandım.Ama ondanda sıkılmıştım.Bir sitede şimdiki motorumu gördüm; sevdim ve gidip aldım.Bu motor da virajı alamayıp uçana kadar orjinaldi.Allah(cc) hu korudu biraz kötekten başka birşey olmadı bana.Ama motorun; ön jant ve ön amartisörleri yamuldu.Orjinal parçasıda olmadığından( en azından Türkiye' de) biraz araştırma birazda nasip sayesinde Kawasaki VN800 ün(çıkma) parçalarını uygun fiyata buldum.Biraz el becerisi, biraz ustalık, birazda yardım ile adapte ettim Honda ya.Hala kullanıyorum; biraz sıkıntılı, biraz masraflı olsada seviyorum motorumu.****
Çok çeşitli, çok farklı motorsikletleri kullanma imkanım oldu; ama herzaman ilk motorumu aradım Sad .Belkide ilk aşkımdı diye Heart .Şimdide bu resmi görünce internette Rolleyes aşkım depreşti belkideSmile****
Bakalım şimdilik eli ayağı düzgün bir 251 MZ arıyorum.Uygulayabilirsem ne ala bana.İnşaallah başarırım ve sizlerle paylaşırım.****
Bu arada motorsikletçi arkadaşlardan paylaşım bekliyorumSmile herkes koysun ortaya neyi var neyi yoksa.Selamlar.
Hz.Muhammet(sav)
Motosiklet evet bir tutku. Bizde de 151 li lik MZ bahçede sandıkların arasında yıllardır yatıyor.Binen felan yok. Km si de çok az. Sorarsanız aralara girip bakmam lazım. Vize felan yok. Meraklısını arıyorum.1989 model olacak.
Isparta/Eğirdir
"Yalnızca kültürlü insanlar öğrenmeyi sever, cahiller ders vermeyi tercih eder."
- Edouard Le Berquier
Ara
Motorsikletin uzun zaman yatması; motorun ölmesi demek.Hele evraklarının olmaması çok kötü Sad.Evraksızlık motorsikletin değerini 10/1 e düşürür.İnşallah değerlendirecek biri çıkar.Selamlar.
Hz.Muhammet(sav)
mzler hayranıolduğum motorlar lakin hem hızlı hem hafif olmalarınedeniyle genelde kazaları çok oluyor ..ama onun yeride sesi de ayrı ..temiz mz bulsam motorum olmasına rağmen alırım ..ilk aldıgım motor zealsundu rahmetlidedem almışdı arzalı çıkdı satan şerefsiz bayiye iade etmek isdedim almadı değişdirdedik değiştirmedi azkalsın şehrin göbeğinde yakıyordum ..sonra nefret ettim motordan yakına kadar motorabinmedim taki bizim enişte bir motorabinipgelene kadar kanuni zebra 90lıkdı ona baya bindim sonra yamaha 125lik ybr aldım geçenlerdede 2.el bir asya aldım odaikinci el kurbanlıkla takas ettik 3denemotorvarşimdi kanuniyi satmışdım ama bizim ufaklıkelinden oyuncağıalınmış çocuga döndü gidipgerialdım tehlikeli arkadaşlar aman yavaş binin .... ersindiyebir abimizvardı motorkazasında vefat etti yanındakimurat bi vardıoda sakat kaldı ibret almamızlazım ama ne hikmetse hiç bir motorda yavaş gitmiyor...
Ara
Bir ay oldu motoru(honda cb400n superdream1979)dağıttık.Arızalı parçaları toparlamaya çalışıyorum.Meretin parçaları TR de yok ve çok pahalı.EBAY dan araştırıyorum.Bulduklarımı ,alabildiklerimi getirtiyorum.Bir iki ay içinde yenilenmiş bir şekilde olur inşaallah.Yaza kadar vaktim var nasıl olsa, acele yokSmileBu arada bir kaç kaporta parçasını kendim yapacağım;birde boya yaptımmı tamam olur.3000 tl yi geçiyor tadilatSad...Bitmiş halini nasipse paylaşırım.
Bu sıra motorsuz kalmayayım diye 100 cc lik ,mondial den ufak bir motor aldım.İş görsün yeter.Bu ara benzin almayı unutturdu bana bu ufaklık Smile.Selamlar.
Hz.Muhammet(sav)
Big Grin Motorcu arkadaşlara slmlar

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Endurocuların vazgecilmezi KTM Wink
Bende gemi sevdasından vazgectigim gün Duke 250 den başlayıp Duke 1290 a kadar ilerlemeyi düşünüyorum Tongue
Kazasız belasız sürmen dileğiyle...
Ara
Arazide çok uygunmuş krosa.Makinede iyi olunca değme keyfine SmileKazasız belasız bin kardeşim.Biz kros işini bitirdik.Ufaktan yollara düşeceğiz inşaallah SmileSelamlar
Hz.Muhammet(sav)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | KuluckaClub | Yukarı Git | | Arşiv | RSS