Konu Bilgileri
Konu: TAVUĞUM KAYIP ACİL YARDIM Yazar: Burak Bahri PEKER
Okunma: 4679 Yorum: 14
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burak Bahri PEKER 09-11-2014, Saat: 12:19 PM   
arkadaşlar merhaba. bugün 10:30 itibari ile gürk yatan habeş tavuğum yem yemek için dolaşmaya kalktığında ortadan kayboldu. tilki veya köpek tarafından saldırıya uğradı sanırım. sorun altında olan 10 yumurta. kuluçka makinam evde. yumurtaları ampül ile sıcak tutup kuluçka makinasına 1-2 saat sonrasında koysam yumurtaların çıkma oranı ne olur. acil bilgi verirseniz sevinirim.
Brkp
Ara
Soner YAYLA 09-11-2014, Saat: 12:28 PM   
1-2 saatlik mesafede hem sıcaklığını hemde nemi korumanız gerekir küçük bir kaba bir lamba bırazda ılık su koyun hem nemi hemde sıcaklığı ayralayın daha sonra makineye alın yumurtaları inşallah kayıpsız şekilde atlatırsınız
VARLIĞINDAN UTANDIĞIM BİR GÜMÜŞHANELİ YOKTUR.
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Burak Bahri PEKER 09-11-2014, Saat: 12:56 PM   
(09-11-2014, Saat: 12:28 PM)Soner YAYLA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-2 saatlik mesafede hem sıcaklığını hemde nemi korumanız gerekir küçük bir kaba bir lamba bırazda ılık su koyun hem nemi hemde sıcaklığı ayralayın daha sonra makineye alın yumurtaları inşallah kayıpsız şekilde atlatırsınız

şuanda 35 derece sıcaklıktaki bir odada duruyor. saat 1 civarı makinaya alacağım. 12. günleri yumurtaların. inşallah gelişime devam ederler Sad
Brkp
Ara
Abdullah GÖKPINAR 09-11-2014, Saat: 02:02 PM   
Geçmiş olsun,bence yem-su bulmak için uzaklaşmış olabilir.Bizimde başımıza gelmişti böyle bi durum,tavuk yuvasını,yumurtaların yerini bulamamıştı.Böylede olmuş olabilir.
Ara
MehmetDurukan 09-11-2014, Saat: 02:42 PM   
kardeşim gurk tavuk pek uzaklaşmaz ya köpek yedi ya çalındıyada biryerlerde kül banyosu yapıyordur yumurtaları götür makinayakoyçıkarsa çıkar çıkmazsa çıkmaz fazla dert etme buncağızişleri buarada kapına tavuklarınıbekliyecek birköpek bul beklesin hayvanları.. bizim çiftlikde bir dişi köpeğimiz var ismi tilkici kaldı adım attırmıyor onuyetiştirdiğimizden beri şükür tavuklar kurtuldu yabanın yüzünde hindilerimiz falan kümese ahıra dahi girmeden dışarda tünüyorlar..
Ara
Emre OZCICEKCI 09-11-2014, Saat: 04:48 PM   
bence onun kafasi karisdi daha onceden yumurta sakladigi yer varsa o gurk krizi ile gidip yanlislikla oraya yatmisdir, etrafi bir arasan, cali cirpi cicek aralari, samanlik otluk komurluk, muhakkak bir yerde yatiyordur, var oyle kafa karisan gurklar.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Eren YILDIRIM 09-11-2014, Saat: 05:20 PM   
Kuluckanın 12-13. günlerinde 5-6 saat 20 derecelik ortamda kalan yumrutalarım oldu hiç sorunsuz tam çıkım aldım merak etmeyin.Ama tabi olabildiğince sıcak tutmak iyidir.
Ara
Burak Bahri PEKER 09-12-2014, Saat: 10:09 AM   
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz için. dün yumurtaları makinaya koymak için almaya gittim ve kutuya koyuyordum tavuk bildiğiniz koşarak uçarak geldi. gözlerime inanamadım. tavuğun sırt ve kuyruk bölümünde hiç tüğ kalmamış ve çizikler var ve kanatları kan toplamış derece yaralar var. nefes nefese direk yumurtalara attı kendini. habeş tavuğu küçük olmasına rağmen bence saldırısına uğradığı her neyse uzaklaştıracak güç de olmayan bir hayvan. evin çevresine ne gelip gidiyor takipcisi olacağız. herkese teşekkürler
Brkp
Ara
Abdullah GÖKPINAR 09-12-2014, Saat: 12:27 PM   
Gözünüz aydın, tekrar geçmiş olsun.Siz çıkım olana kadar hayvanı rahat olabileceği kapalı bi yerde tutun bence, yemini suyunu koyun önüne, aklınız kalmasın.
Ara
Metin AYDIN 09-12-2014, Saat: 05:11 PM   
Geçmiş olsun..
Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)
Burak Bahri PEKER 09-22-2014, Saat: 10:23 AM   
tavuğun 4 saatlik kaybolması ve yumurtaların soğumasından kaynaklı 10 yumurtadan 1 çıkım aldık. kırılan yumurtadan 2 tanesi yumurtayı kıramayıp havasızlıktan, 3 tanesi hava boşluğunu delmeden ölmüş,4 adet dölsüz hiç oluşum yok. 1 çıkım da onca telaşın içinde iyi sonuç. seneye daha verimli çıkımlar nasip olur inşlh. hekese.
Brkp
Ara
MehmetDurukan 09-22-2014, Saat: 12:27 PM   
kardeşim büyük ihtimal tavuguna saldıran bir köpektir iyi dikkat et tavuga değilde evdeki çoluğa çocuğada saldırabilirler sana tavsiyem muhakkak kapına güzel bir köpek bağla tabiikikoruma duygusu yüksek bir köpek olsun bunla geçmiş olsun ..geçensene yılın buzamanlşarı bende komşunun horozunu köpeğin ağzından almıştım ...
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-22-2014, Saat: 09:12 PM   
Ne oldu yumurtalara çıkım oranı nedir. Tavuğunuz geri geldi mi ?
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Soner YAYLA 09-23-2014, Saat: 09:58 AM   
(09-22-2014, Saat: 09:12 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne oldu yumurtalara çıkım oranı nedir. Tavuğunuz geri geldi mi ?

ahmet abi tavuk koşarak gelmiş ufak tefek sıyrıklar varmış üstünde bişey saldırmış sanırım çıkım ise 10 yumurtadan 1 çıkım almış arkadaşımız
VARLIĞINDAN UTANDIĞIM BİR GÜMÜŞHANELİ YOKTUR.
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Burak Bahri PEKER 09-23-2014, Saat: 12:24 PM   
(09-22-2014, Saat: 12:27 PM)MehmetDurukan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kardeşim büyük ihtimal tavuguna saldıran bir köpektir iyi dikkat et tavuga değilde evdeki çoluğa çocuğada saldırabilirler sana tavsiyem muhakkak kapına güzel bir köpek bağla tabiikikoruma duygusu yüksek bir köpek olsun bunla geçmiş olsun ..geçensene yılın buzamanlşarı bende komşunun horozunu köpeğin ağzından almıştım ...

teşekkür ederim Mehmet bey. hafta sonu ilk işim barınağa gitmek olacak. oradan güzel bir köpek bulabilirim Wink

(09-22-2014, Saat: 09:12 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne oldu yumurtalara çıkım oranı nedir. Tavuğunuz geri geldi mi ?

evet Ahmet bey tavuğum yara bere içinde geri geldi ama 4 saatlik bir zaman geçti. 1 adet çıkım oldu. 2 si kabuk kıramamış diğerleri de saha önce ölmüş ve döldüz olanlar vardı. 5-6 çıkım alacakken 1 e düştü. üzüldük fakat tavuğun kurtulması ve 1 civciv genede moral kaynağı.
Brkp
Ara

TAVUĞUM KAYIP ACİL YARDIM Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tavuğum 3. Kez Gurk Oldu Mustafa SARPKAYA 7 2,911 10-15-2013, Saat: 11:24 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  gurk tavugum AYHAN ÖZTÜRK 05364332845 4 2,263 06-06-2013, Saat: 09:15 AM