Konu Bilgileri
Konu: Tavuklar için Doğal Antibiyotik Yapımı Yazar: Murat ESKİN
Okunma: 19789 Yorum: 12
Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Murat ESKİN 08-03-2014, Saat: 03:36 AM   
BU PRATİK BİLGİ HEPİMİZİN İŞİNE YARAYACAKTIR UMARİM...
Tavuklar için Doğal Antibiyotik Yapımı

Tavuklar için Doğal Antibiyotik Yapımı

++++++++

4 Adet Domates

2 Adet Kuru Soğan

2 Adet Büyük Baş Sarımsak

Malzemeler Bir rende yardımıyla rendelenir .Sabahları Tüm Yemlikler ve Suluklar kaldırılır Sadece Bu karışım verilir.İstenirse Her hafta tekrar edilir.

++++++++

Elma Sirkesi
5 lt suya 1 çay bardağı elma sirkesi konur. Ayda bir kere suluklarına 1 günde içebilecekleri kadar konulur. Sonraki gün sirkesiz taze su ile değiştirilmelidir.

++++++++

Sarımsak
1-2 büyük baş sarımsağı kabuğu ile beraberab er ince bir şekil de rendeleyin. 5 lt suya koyun 1 gün bekletin bir tülbent ile süzün ve ayda bir kere suluklarına 1 günde içebilecekleri kadar aktarılır. Sonraki gün sarımsaksız taze su ile değiştirilmelidir
Ara
Natalya SENTURK 08-03-2014, Saat: 11:42 AM   
Çok güzel bilgi paylaşımı için teşekkur ederim
Ara
Abdullah GÖKPINAR 08-03-2014, Saat: 12:05 PM   
Domates-soğan-sarımsak ile yapılan doğal antibiyotiğe biraz rendelenmiş havuç,haşlanmış yumurta ve mısır unu konursa ayrıca hayvanlar için besleyici ve tüylerinnin daha parlak ve gür olmasını sağlıyor.ben uyguluyorum ve severek hemen bitiriyorlarWink
Ara
Leyla ALTUN 08-03-2014, Saat: 01:29 PM   
sarımsak ve soğan kürünü ben de uyguluyorum ama domatesin antibiyotik etkisi olduğunu bilmiyordum.Ayrıca elma sirkesi gerçekten çok işe yarıyor parazit ve mantarlara karşı etkili... temre hastalığı için sarımsak ve sirkeyi sürekli kullanmaktayım...Tıskırık olursa da meyan kökü hamuru veriyorum.

O(Allah) ne güzel vekildir bize yeter.
Ara
M.Münir TOPRAK 08-04-2014, Saat: 10:23 AM   
faydalı bir paylaşım,teşekkürler murat bey.
Ara
Murat KALGIDIM 08-04-2014, Saat: 12:00 PM   
(08-03-2014, Saat: 01:29 PM)Leyla ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sarımsak ve soğan kürünü ben de uyguluyorum ama domatesin antibiyotik etkisi olduğunu bilmiyordum.Ayrıca elma sirkesi gerçekten çok işe yarıyor parazit ve mantarlara karşı etkili... temre hastalığı için sarımsak ve sirkeyi sürekli kullanmaktayım...Tıskırık olursa da meyan kökü hamuru veriyorum.
Tıskırığı ilaç vermeme rağmen tam olarak kesemedim. bahsettiğiniz meyan kökü hamuru nasıl hazırlanıyor ve nasıl veriliyor ?
ALANYA 0 536 741 65 01 - muratklgdm@hotmail.com
Ara
Leyla ALTUN 08-04-2014, Saat: 04:59 PM   
(08-04-2014, Saat: 12:00 PM)Murat KALGIDIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-03-2014, Saat: 01:29 PM)Leyla ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sarımsak ve soğan kürünü ben de uyguluyorum ama domatesin antibiyotik etkisi olduğunu bilmiyordum.Ayrıca elma sirkesi gerçekten çok işe yarıyor parazit ve mantarlara karşı etkili... temre hastalığı için sarımsak ve sirkeyi sürekli kullanmaktayım...Tıskırık olursa da meyan kökü hamuru veriyorum.
Tıskırığı ilaç vermeme rağmen tam olarak kesemedim. bahsettiğiniz meyan kökü hamuru nasıl hazırlanıyor ve nasıl veriliyor ?

toz haline getirilmiş meyan kökünden bir tatlı kaşığı dolusu alınır bal ve ezilmiş sarımsak ilavesiyle hamur haline getirilir uzun uzun hamurlar yapılıp hayvanın ağızına sığacak şekilde ..sonra parmakla ittirilierek yedirilir.

Ara
Mahmut OLCASER 08-05-2014, Saat: 02:30 AM   
Ben 5 lt suya yarım çay bardağı limon 1 çay bardağı elma sirkesi 10-15 tanede sarımsak koyuyorum ayrıca 5 lt suya kendi kapağıyla 1 kapak klorak koyuyorum
Ara
Murat KALGIDIM 08-05-2014, Saat: 09:37 AM   
(08-04-2014, Saat: 04:59 PM)Leyla ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-04-2014, Saat: 12:00 PM)Murat KALGIDIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

toz haline getirilmiş meyan kökünden bir tatlı kaşığı dolusu alınır bal ve ezilmiş sarımsak ilavesiyle hamur haline getirilir uzun uzun hamurlar yapılıp hayvanın ağızına sığacak şekilde ..sonra parmakla ittirilierek yedirilir.
Teşekkürler
ALANYA 0 536 741 65 01 - muratklgdm@hotmail.com
Ara
Leyla ALTUN 08-22-2014, Saat: 04:08 PM   
Çiçek hastalığı içinde sarımsak soğan,zeytin yağ,karanfil,kara biber kürü çok iyi geliyor.Hastalığın seyrini hafifletiyor.

Ara
Serkan ÖZGÜRBÜZ 08-22-2014, Saat: 04:54 PM   
ben bu tavuk bakımına yeni başladım... Ama üyelerimiz eminim ki kendilerine bukadar iyi bakmıyorlardır... Ki bende kendime ve çocuklarıma bakarken bile bukadar ince düşünmüyordum... Tavuklara bakmayı öğrenirken kendimize de bakmayı öğreneceğiz heralde... Bu vesile ile artık 120 yaşına kadar yaşarız heralde Smile
HAYALLERİ OLAN İNSANLAR DURDURULAMAZ... !!!
Ara
Leyla ALTUN 08-22-2014, Saat: 06:25 PM   
(08-22-2014, Saat: 04:54 PM)Serkan ÖZGÜRBÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben bu tavuk bakımına yeni başladım... Ama üyelerimiz eminim ki kendilerine bukadar iyi bakmıyorlardır... Ki bende kendime ve çocuklarıma bakarken bile bukadar ince düşünmüyordum... Tavuklara bakmayı öğrenirken kendimize de bakmayı öğreneceğiz heralde... Bu vesile ile artık 120 yaşına kadar yaşarız heralde Smile

Aynen katılıyorum kendimize bakmıyoruz onlarla ilgilendiğimiz kadar.Ama ne yapalım hassas hayvanlar hasta olmak için bahaneleri çok.Ya bakmayacağız yada hakkını vereceğiz.

Ara
Burak UZEL 12-28-2014, Saat: 02:25 AM   
verdiğiniz bilgiler çok güzel sağolun. Bunları bıldırcın için de uygulayabilir miyim? domates soğan sarımsak yer mi acaba bıldırcın?
--Burak U.--
Ara

Tavuklar için Doğal Antibiyotik Yapımı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hırıltı için ilaç önerisi Okan Sancak 0 87 08-05-2017, Saat: 09:02 AM
Son Yorum: Okan Sancak
  yumurtacı için fikir rica etsem.. mustafa lofça 3 1,898 10-29-2015, Saat: 11:57 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR

Hızlı Menü: