Konu Bilgileri
Konu: GURK OLAN TAVUK NEDEN YUMURTALARINI BIRAKIR? Yazar: Abdullah GÖKPINAR
Okunma: 1739 Yorum: 2
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Abdullah GÖKPINAR 07-14-2014, Saat: 12:43 PM   
Merhaba herkese,
gurk olan 2 tane tavuğunu arkadaşımın kümesinden alıp başka bir kümese getirdik.Tavuklar geldikleri yerde sürekli follukta yumurtanın üstünde yatıp hiç kalkmıyorlardı.Oradan tavukları alıp başka kümese götürdük.Ayrı yerler koyduk.Ama açık havadalar.Bir de yeni kümese götürürken bir tanesi çok büyük fazla şekilde dışkısını yapmış.Bir gün oldu Sürekli takipteyim hayvanlar yumurtalarının üstünden kalkıyor.Hatta bi tanesi nasıl olduysa diğer gurk tavuğun yanına gitmiş.Ayrıca yumurtalarını elledim soğuktu. Acaba yer değiştirdiği için mi?Tekrardan yumurtaya otururmu?Ne yapabilirim bu durumda?
Ara
Hemid ÖZTURNA 07-14-2014, Saat: 02:02 PM   
(07-14-2014, Saat: 12:43 PM)Abdullah GÖKPINAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba herkese,
gurk olan 2 tane tavuğunu arkadaşımın kümesinden alıp başka bir kümese getirdik.Tavuklar geldikleri yerde sürekli follukta yumurtanın üstünde yatıp hiç kalkmıyorlardı.Oradan tavukları alıp başka kümese götürdük.Ayrı yerler koyduk.Ama açık havadalar.Bir de yeni kümese götürürken bir tanesi çok büyük fazla şekilde dışkısını yapmış.Bir gün oldu Sürekli takipteyim hayvanlar yumurtalarının üstünden kalkıyor.Hatta bi tanesi nasıl olduysa diğer gurk tavuğun yanına gitmiş.Ayrıca yumurtalarını elledim soğuktu. Acaba yer değiştirdiği için mi?Tekrardan yumurtaya otururmu?Ne yapabilirim bu durumda?

Aynen o yerini sevmiştir gündüz gözüyle değiştirdiniz iner, yada tam kurk olmamıştır iner, yada çok aydınlıktır yeri beğenmez iner . Onedenle onu derhal karanlığa koymalı mecburen oturmasını sağlamalısınız yumurtalar sağlamsa tabi yoksa eski yerine getirmek yada yeniden oturmasını beklemekten başka çare yok gibi.
Abdullah GÖKPINAR 07-15-2014, Saat: 11:15 AM   
Günaydın,dün eve gidince dediğiniz gibi yaptım.Karanlık-loş bir ortama aldım(havve a alma durumu gayet iyi), üstünü kasa ile kapattım,önüne yemini ve suyunuda koydum.Gece (5-6 saat geçmişti) baktığımda oturuyordu.ben içeri girince kalkar gibi oldu ama az sonra yavaş yavaş oturdu.gece nasıl olsa uyur ve kalkmaz diye kasayı aldım üstünden.Bu sabah baktığımda kalkmıştı yumurtaların üzerinden.ben yumurtalarına doğru yöneldiğimde ne kabardı ne de ses çıkarttı.Yakalayıp tekrar yumurtaların üstüne koydum. Bir süre yine oturmadı.Bu arada altındaki yumurtaları bakkaldan aldım çünkü altına Ahmet BULUT abiden aldığım australorp yumurtalarını koyma planım var.Oturmazsa diye Ahmet BULUT abiden aldığım australorp yumurtalarını riske atmak istemediğimden bakkaldan aldığım yumurtaları koydum.Tecrübeli ve fikri olan arkadaşlarımız ne yapmamı tavsiye ederler acaba?çünkü vakit kaybetmeden ve bayatlamadan Ahmet BULUT abiden aldığım australorp yumurtaları değerlendirmek istiyorum.Teşekkür ederim.
Ara

GURK OLAN TAVUK NEDEN YUMURTALARINI BIRAKIR? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gurk sorunu Turhan Gungor 0 77 05-18-2017, Saat: 09:49 PM
Son Yorum: Turhan Gungor
  Gurk yeri degistirme Turhan Gungor 2 667 02-13-2017, Saat: 03:01 PM
Son Yorum: Soner YAYLA
  GURK İÇİN NE YAPMALIYIM Soner YAYLA 9 3,936 10-13-2016, Saat: 04:14 PM
Son Yorum: Faruk ALGÜL
  Kışın ortasında gurk tavuk ne yapmalıyım Ali karataş 22 4,950 03-13-2016, Saat: 08:53 PM
Son Yorum: Cihat özkan
  Aynı tavuk x2 kuluçka Utku Keçeci 5 2,089 10-30-2015, Saat: 07:42 PM
Son Yorum: Utku Keçeci
  Gurk Habeşler Burak Bahri PEKER 17 5,481 09-11-2015, Saat: 05:27 PM
Son Yorum: Burak Bahri PEKER
  Makineden Gurk Tavuğun Altına Bahattin Ayar 4 1,929 12-10-2014, Saat: 08:18 PM
Son Yorum: Bahattin Ayar
  Gurk Anne'nin Civcivlerini Ayırmak! Fatih BULUT 13 5,348 07-02-2014, Saat: 01:16 AM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK
  Gurk Tavuk Hakkında Merak Ettiklerim Fatih BULUT 11 3,556 06-19-2014, Saat: 03:00 PM
Son Yorum: Yunus KÜÇÜK
  Gurk Tavugun Altındaki Yumurtalar Kirilmis Fatih DEMİRAYAK 18 4,506 05-28-2014, Saat: 11:21 PM
Son Yorum: Fatih DEMİRAYAK

Hızlı Menü: