Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuluçka Makinasında Yumurta Patlar mı?
Merhaba arkadaşlar bi sorun olacaktı dölsüz yumurta veya içerisinde ölü olan yumurta günü geçtikten sonra makine ne kadar süre kalırsa patlar veya böyle bir risk varmıydır? surprised
Ara
Dölsüz yumurtanin patlayacagini sanmiyorum. Döllu olup icinde ölen ise çürüme yaparsa ve gaz birikmesi olursa patlama riski var. Benim başıma şükür ki hiç gelmedi. Ama başina gelen arkadas çoktur. Ve kokusunun dayanilmaz derecede igrenc oldugu soyleniyor...
çıkım gününü çok geçince herhangi birşeye değerse temas olunca yumurta kırılıyor patlama da diyebilirsiniz kokusu insanın burun direklerini kıran cinsten gerçekten berbat günü geçen yumurtayı kendiniz alıp br yerde kırın cılk olmuştur zaten ...
Şimdiye kadar hiç raslamadım patladığına ama ihtimal var tabi Smile
Yumurtaları kuluçkaya koyarken iyi dikkat etmek gerekiyor, eğer yumurtada hobicinin farketmediği bir çatlak var sa yumurta patlar ve çok kötü kokar, insanı hobiden soğutacak şekilde yani Big Grin benim başıma bir kez geldi, fena bir durum.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Koku fena aklıma geldi Angel
Ara
başıma gelmedi ama bir arkadaşımın başına gelmiş.
bayat yumurtadan dolayı 2 kez bıldırcın yumurtası patlamış ve çok kötü kokuyormuş.
Ara
(07-05-2014, Saat: 11:33 AM)Fatih BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar bi sorun olacaktı dölsüz yumurta veya içerisinde ölü olan yumurta günü geçtikten sonra makine ne kadar süre kalırsa patlar veya böyle bir risk varmıydır? surprised

Yumurtaları makineye koymazdan önce limon tuzu atılmış ilık suyla yıkarız , nedeni ise yumurtanın dişında koruyucu tabaka ve yüzlerce gözenekler bulunmaktadır, eğer yıkayıp temizlemezsek o dışındaki koruyucu tabaka bakterilerle birlikte deliklerden içeri sızarsa gümlemesi kaçınılmazolur.
Gümlememesi şans, ortamın hava akımı, yumurtanın taze olması, bakteri üretmemesigibi birçok nedenleri olabilir.
eskilerden benimde başıma geldi ama kuluçkada değil. yıllarca bir kenarda duran saman yığınını kaldırmaya karar verdik ve saman arasından 5 adet yumurta bulduk. ve yerinden oynattığımız patladı. o koku hala burnumda. bayatlamış yumurtalarda rastlanan bir durum.
Brkp
Ara
Ben Boş Olan Yani Kuluçka Süresini Tamamlamış Çıkmamış Devekuşu yumurtasını bir kırayım dedim keserin sivri tarafıyla vurdum,o nasıl bir patlama Smile vurduğumla param parça olup dağılması bir oldu Smile sanki içinde bomba varmışta vurunca patladı gibi oldu...mermer gibi kabuktan eser kalmamıştı Smile kocaman yumurta bir vuruşumla yok olmuştu Smile Demek istediğim kuluçkada patlama ihtimalide olabilir bence..
çıkım sepetinden aldığım yumurtaları kırarak kontrol ediyordum bir tanesi patladı Allahtan bahçedeydim açık havadan dolayı kokuyu yoğun hissetmedim kapalı odada olsaydı eminim durulmazdı.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kazlarda doğal kuluçka Salih AKTOP 0 278 04-26-2016, Saat: 07:25 PM
Son Yorum: Salih AKTOP
  Aynı tavuk x2 kuluçka Utku Keçeci 5 1,237 10-30-2015, Saat: 07:42 PM
Son Yorum: Utku Keçeci
  TABİ KULUÇKA Leyla ALTUN 16 2,042 01-03-2014, Saat: 12:43 AM
Son Yorum: Yasin ÖKSÜZ
  Doğal Kuluçka _Önsöz_ Aytaç Keçeci 7 2,922 10-26-2013, Saat: 09:24 PM
Son Yorum: Eren YILDIRIM
  doğal kuluçka Murat HUTOĞLU 7 1,324 10-14-2013, Saat: 10:11 PM