Konu Bilgileri
Konu: Makina'da Çevirmenin Önemi? Yazar: Fatih BULUT
Okunma: 2077 Yorum: 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fatih BULUT 07-04-2014, Saat: 09:03 PM   
Evet arkadaşlar kuluçka makinelerinde yumurtaları çevirme için özel bir sistem yapıyoruz veya elle çevirme sistemi vs.

peki bu yumurtayı çevirme olayı nedir? tavuk yumurtaları böyle 2 saate bir çeviriyor mu kendiside?

yumurtayı hiç çevirmeden makineye koyan çeviri yapılmadan çıkım alan oldumu ? elzem önemi nedir? merak ettim.
Ara
Serhat BEYAZ 07-04-2014, Saat: 10:00 PM   
Benim tecrübelerime göre çevirme çok çok önemli değil, Çinli Makinemde denedim,Yumurtaları 4 5 günde bir cevirdim,21 günde toplasan 5 kere anca çevirmişimdir,Olumsuz sonuç almadım,makinenin her zamanki çıkım yüzdesi nasılsa yine öyle çıkım aldım..
Kamil SAİM 07-05-2014, Saat: 01:03 AM   
Ahmet bulut abimizin bi yazisi vardi cevirmeden az cikim aldim diye cevirme onemlidir bence kanaryalarim bile ceviriyor yumurtalarini Smile kaldiki onca arastirma yapilmis onca firma cevirme sistemi koymus Smile)
Mustafa SARPKAYA 07-05-2014, Saat: 02:26 PM   
Çevirme yumurta içerisinde asılı olan embroyonun iç kabuga yapismamamasi icin onemlidir. Saglikli yumurtalarda güçlü embriyolarda belki hic cevirmeme o kadar etki etmeyebilir. Fakat ölmeye bahne arayanlarin eline sebep vermis olursunuz. Bir de 20-30 yumurtayla istatistik yaniltabiliyor. Buyuk isletmeler kayiplari en aza indirip ticari zarari bertaraf etmek icin herseyi en ince ayrintisina kadar dusunmek zorunda. Bizde cevirmeme belki iki civciv kaybina neden olurken onlarda 200 kayip verdiriyor.
Yasin ÖKSÜZ 07-06-2014, Saat: 02:07 AM   
Kuluçka makinası ; orjinaline göre tasarlanmıştır.Yani ; bu işin orjinali gurk tavuktur.Gurk tavukta altındaki yumurtaları çeviriyor.Soruyuşu şekilde sorarsanız daha belirgin olur sanıyorum.''Yumurtaları 2 saatte değilde, 2 günde bir çevirsek ne olur''.2 günde bir çevirseniz bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Ama hiç çevirmemek çıkım oranını en asgariye düşürmek gibi bir şey olur.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
M.Münir TOPRAK 07-06-2014, Saat: 02:10 PM   
hepimiz biliyoruzki çevirme işlemi .embriyonun yumurta kabuguna yapışmaması içindır.hiç yapmasak olmaz.sabah,akşam günde 2 kezde yeterli oluyor.2 saatte tede bir.içinde canlı taşıdıgı için deney yapmayalım arkadaşlar.sonra öbür tarafta vebali var.
Ara

Makina'da Çevirmenin Önemi? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: