Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gurk Anne'nin Civcivlerini Ayırmak!
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz 2 tane sussex tavuğum gurk'a yattı ve bugün 2 haftalarına giriş yaptılar haftaya salı günü ise artık çıkarsa iki tavuğumunda civcivleri çıkmış olacak fakat 2 ayrı yer ayarlamam zor.

O yüzden dolayı tüm çıkan civcivleri tek bir anne altında birleştirmek istiyorum.

Peki diğer yavrularını ayırdığım tavuk nasıl düzene girecek tekrar, direk ayırır ayırmaz eski haline dönecekmidir.Kümese göndereyim mi yavrularından ayırıp yoksa yine tek mi kalmalı? yada ne kadar sürede alışır yeni durumuna?
Ara
dediğiniz şey mümkün değil ve zaten civcivleri annelerinden ayırmayın hayvana eziyet olur o kadar üzerinde yat emek sarfet olmaz yazık olur. muhtemelen diğer tavuk içgüdüsel olarak diğer civcivleri zaten kabul etmeyecektir. en niyahetinde birbirlerine yakın olacağından tavuk civcivlerini arayacaktır çağıracaktır. sıkıntı olur kanaatindeyim. süre olarak normale dönmesi 1 ay kadardır annelik içgüdüsünü kaybediyor ve normale dönüyor. çeşke yatırmadan önce yerinizi hazırlasaydınız..
*{ SERRAF }*

Beslediği Türler
...: Rhode Island Red :...

Mail: ugurdemir81@hotmail.com
Düzce, Merkez

Ara
iki tavuğunda civcivlerinin çıkmasını bekleyin. daha az civciv çıkartan tavuk ve civcivlerini diğer tavukların yanına, daha fazla civciv çıkartan tavuk ve civcivlerini ayrı bir yere koyabilirsiniz. diğer tavukların yanına koyduğunuz civcivlere annesi bakıp koruyacaktır....
Ara
tavuklar aynı yerde yatıyor ve birbirlerini görüyorsa birinin civcivlerini diğerine verebilirsiniz altına sokun direk altında çıkmamış yumurtalarda varsa kabul edıyor sıkıntı olmuyor ama civcivini aldığınız tavuk haliyle yumurta bulur ve ustune tekrar yatar dışarı salmanız yumurta olan yerlere gunduz sokmamanız lazım ayırmak ıstemıyorsanızda oldukları yerde aralarına bı tel çekın dursunlar sıkıntı olmaz
=AUSTRALORP
=LİGHT SUSEX
AUSTRALORP,LİGHT SUSEX FACEBOOK
=0507 321 24 94
Ara
bu tarz sorunları kuluçkaya yatırmadan düşünmek gerekir... düşünün yeni doğan evladını kaybetmiş birini... eziyet etmeyin hayvanlara...
Ara
Bende ayırmak istemem zaten ki ben yatırmak istediğim için yatırmadım iki tanesi birden gurk oldu gurkuda bozamadım sürekli nerede yumurta görse yatmaya başladı mecbur bizde yumurta koyduk altına nihayetinde çıkmalarına bir hafta kaldı fakat benim birtane gurk tavuk için özel bir alanım var oradada anca birtanesi durabilir.

Diğerini ayırmak istemem yavrularından ama yapacakta çok bişi yok eğer 15 adet tavuğun içinde diğeri yavrularını koruyabilirse koyayım ama çokta zannetmiyorum ölür giderler yazık.

Ayırırsam eğer tekrar gurk olur diyorsunuz oda bi risk miş ne yapsam şaşırdım şimdi.

Bir hafta fln şöyle hevesini alsa düzelir mi gurkluğu? Rolleyes
Ara
(06-23-2014, Saat: 04:17 PM)Fatih BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende ayırmak istemem zaten ki ben yatırmak istediğim için yatırmadım iki tanesi birden gurk oldu gurkuda bozamadım sürekli nerede yumurta görse yatmaya başladı mecbur bizde yumurta koyduk altına nihayetinde çıkmalarına bir hafta kaldı fakat benim birtane gurk tavuk için özel bir alanım var oradada anca birtanesi durabilir.

Diğerini ayırmak istemem yavrularından ama yapacakta çok bişi yok eğer 15 adet tavuğun içinde diğeri yavrularını koruyabilirse koyayım ama çokta zannetmiyorum ölür giderler yazık.

Ayırırsam eğer tekrar gurk olur diyorsunuz oda bi risk miş ne yapsam şaşırdım şimdi.

Bir hafta fln şöyle hevesini alsa düzelir mi gurkluğu? Rolleyes
bahsettiğiniz alanı fotoğraflama şansınız var mı? belki farklı fikirler ortaya çıkar!!!
Ara
Gece karanlık ta civ civ leri takas edebilirsiniz.Yani başka gurktan çıkan civ civ leri diğer gurkun altına koyabilirsiniz.Bir haftaya kadar; daha büyük olursalar kabul etmez tavuk.Boşta kalan gurk tavuğu horozun yanına koyun.Horoz tavuğu gurkluktan vaz geçirirSmile
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
peki yeni gurk olmuş bi tavuğun altına 1 hafta olmamış civcivlerden direk koysak direk anne moduna girer mi yatmasına gerek kalır mı ?
Ara
(06-24-2014, Saat: 01:42 PM)Fatih BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: peki yeni gurk olmuş bi tavuğun altına 1 hafta olmamış civcivlerden direk koysak direk anne moduna girer mi yatmasına gerek kalır mı ?

Yeni gurk olmuş tavuğun altına civciv koyarsanız bakacağını zannetmiyorum ama yumurtada ağız çıkarmış olanları koyarsanız çıktıklarında bakar.
Ara
Bir hafta falan anne baksa civcivler biraz kendine gelseler ve 1 haftadan sonra civcivleri anneden ayırsak sorun olur mu tavuk için? normal yumurtlama süresine ne zaman döner böyle yaparsak?
Ara
Daha iyi bakan annenin altina gece surun hepsini digeri iki haftada toplar kendini .
(07-01-2014, Saat: 04:31 AM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha iyi bakan annenin altina gece surun hepsini digeri iki haftada toplar kendini .

Peki tavuğu kümese tavukların ve horuzun yanına mı koyayım yoksa 2 hafta tek mi kalacak?
Ara
diğer tavuk ve horozların yanına koyun, zaten horoz civcivleri düşünmesine fırsat vermez çar çabuk unutur.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GURK İÇİN NE YAPMALIYIM Soner YAYLA 9 2,263 10-13-2016, Saat: 04:14 PM
Son Yorum: Faruk ALGÜL
  Kışın ortasında gurk tavuk ne yapmalıyım Ali karataş 22 2,340 03-13-2016, Saat: 08:53 PM
Son Yorum: Cihat özkan
  Gurk Habeşler Burak Bahri PEKER 17 3,268 09-11-2015, Saat: 05:27 PM
Son Yorum: Burak Bahri PEKER
  Makineden Gurk Tavuğun Altına Bahattin Ayar 4 1,102 12-10-2014, Saat: 08:18 PM
Son Yorum: Bahattin Ayar
  GURK OLAN TAVUK NEDEN YUMURTALARINI BIRAKIR? Abdullah GÖKPINAR 2 1,092 07-15-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  Gurk Tavuk Hakkında Merak Ettiklerim Fatih BULUT 11 2,151 06-19-2014, Saat: 03:00 PM
Son Yorum: Yunus KÜÇÜK
  Gurk Tavugun Altındaki Yumurtalar Kirilmis Fatih DEMİRAYAK 18 2,450 05-28-2014, Saat: 11:21 PM
Son Yorum: Fatih DEMİRAYAK
  Tavuk gurk oldu ama hala yumurtluyor Tevfik ERCAN 9 2,542 04-25-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Kamil SAİM
  gurk tavuk ve civcivleri hakkında soru Selçuk AYDOĞDU 4 4,890 03-18-2014, Saat: 10:07 PM
Son Yorum: Selçuk AYDOĞDU
  yalancı gurk Soner YAYLA 2 1,314 03-17-2014, Saat: 03:39 PM
Son Yorum: Soner YAYLA

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | KuluckaClub | Yukarı Git | | Arşiv | RSS