Konu Bilgileri
Konu: buzdolabından koyduğumuz yumurtalar çıkarmı yumurtalar Yazar: Murat ÖZTÜRK
Okunma: 11681 Yorum: 7
Konuyu Okuyanlar: 7 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Murat ÖZTÜRK 06-02-2014, Saat: 12:07 PM   
bizde hint horozu var tavuk olarak hint playmount ligorin austrolop cins tavuklar var hint tavuğu gurk oldu bizde altına 6 tane buzdolabında beklemiş 8 tane de karışık yumurta koyduk
1. buzdolabından koyduğumuz yumurtalar çıkarmı yumurtalar 1 gün bekledi
2.hintle karışık bu yavrular da farklılık olacak mı yani ligorin de mesela renk değişimi olacakmı veya bu yumurtalardan çıkacak yavrularda ki değişimler ne olacakRolleyes
Ara
Ahmet BULUT 06-02-2014, Saat: 12:11 PM   
1 . sorunuza cevap veriyorum

buzdolabından yumurta çıkımına engel yok
Ara
Ali KIRKBAŞ 06-02-2014, Saat: 01:35 PM   
buzdolabından konan yumurtalar kargodan uzun yoldan gelen yumurtdan daha iyi çıktı bende
Hemid ÖZTURNA 06-02-2014, Saat: 01:47 PM   
(06-02-2014, Saat: 12:11 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 . sorunuza cevap veriyorum

Ahmetcim devamını getirip yaşamın nasıl devam edip, hangi .c de saklanırsa çıkım gerçekleştiğini açıklayıp bizi aydınlatırmısın. Benim bildiğim yeterince korunmazsa ölüm gerçekleşir geç kalınırsa donar kurtulma şansı yoktur, aynen insan gibi soğuktan donuP uykusu gelen insan uykuya girdimi taş kesilir geç kalınırsa kalbi durur hayata vede eder, Galiba mantık yürütmek gerek , ekonomik özelliğinde çalışan makinede en alt bölümde zannedersem bir beze sararak saklayabiliriz , HİÇ DENEMEDİM DENEMEK GEREK.
Ahmet BULUT 06-02-2014, Saat: 02:06 PM   
(06-02-2014, Saat: 01:47 PM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-02-2014, Saat: 12:11 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 . sorunuza cevap veriyorum

Ahmetcim devamını getirip yaşamın nasıl devam edip, hangi .c de saklanırsa çıkım gerçekleştiğini açıklayıp bizi aydınlatırmısın. Benim bildiğim yeterince korunmazsa ölüm gerçekleşir geç kalınırsa donar kurtulma şansı yoktur, aynen insan gibi soğuktan donuP uykusu gelen insan uykuya girdimi taş kesilir geç kalınırsa kalbi durur hayata vede eder, Galiba mantık yürütmek gerek , ekonomik özelliğinde çalışan makinede en alt bölümde zannedersem bir beze sararak saklayabiliriz , HİÇ DENEMEDİM DENEMEK GEREK.

şuan ben tüm yumurtalarımı buzdolabının en alt kısmında sebzelik kısmında 9-12 derece gayet iyi çıkım var birde kapaktaki yumurtalık gözleride uygun
başka bir bilgim yok çok detaya girme dene okeyse devam et
Ara
Uğur DEMİR 06-02-2014, Saat: 02:50 PM   
s.a.

bildiğim üzere en az 11 en çok 13 derece sıcaklıkta %65 -%70 nem de embriyoların gelişimi durur. daha aşağısında ölür. 13-26 c sıcaklıkta ise gelişim devam eder ve uygun sıcaklık olan 37,5-38 c 100 f sıcaklığa gelmediğinde gelişim 2. yada 3. günde durur ve ölür. büyük işletmelerde 12 c sıcaklıktaki buzdolaplarında yumurtaların bekletildiğini duymuştum. bekletilme süresi olarakta 7-15 gün arası diye biliyorum. 3 haftadan sonra çıkımın çok az yada hiç olmadığı söyleniyor.
*{ SERRAF }*

Beslediği Türler
...: Rhode Island Red :...

Mail: ugurdemir81@hotmail.com
Düzce, Merkez

Ara
Murat ÖZTÜRK 06-02-2014, Saat: 07:47 PM   
normal buzdolabında 1 gün bekledi işte çıkarlar inşallah 6 tane zaten iyiki folluktan da koyduk Angel birde bu yavrular yumurtadan çıkınca nasıl beslenecekler şimdi civciv yemi veriyorlar ya ben bunu istemiyorum yani tavukları zaten salıyoruz kömrelik var solucan felan bunlar annesiyle karınlarını doyurur heralde yani doğal nasıl oluyor bilgi almak istedim
Ara
Cem GÜRBÜZ 06-03-2014, Saat: 01:09 AM   
Buz dolabından zarar gelmez diyeceğim .Neden dersen benim yumurtalar 10 gün kaldı dolapta sonra Gurk tavugun altına koydum 9 tane 7 si çıktı .Bana çıkmaz dediler yumurta aradım bulamadım mecburen koydum .Pek ümidim yoktu ama çıktı şükür olsun. Bence sorun olmaz.

buzdolabından koyduğumuz yumurtalar çıkarmı yumurtalar Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gurk Tavugun Altındaki Yumurtalar Kirilmis Fatih DEMİRAYAK 18 4,499 05-28-2014, Saat: 11:21 PM
Son Yorum: Fatih DEMİRAYAK
  Kuluçkadaki yumurtalar ıslanmış. Birşey olur mu? Mustafa SARPKAYA 3 1,292 10-19-2013, Saat: 06:51 PM
Son Yorum: Murat HUTOĞLU

Hızlı Menü: