Konu Bilgileri
Konu: Tavuğum Devamlı İnce Zar Şeklinde Yumurtluyor... Yazar: Abdullah SEMERCİ
Okunma: 1663 Yorum: 4
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Abdullah SEMERCİ 05-06-2014, Saat: 04:43 PM   
Yaklaşık iki aydır aynı tavuğun yumurtaları devamlı zar şeklinde. Hiç sağlam yumurtasını alamadım. Zar şeklinde ortalık yere yumurtluyor ve sonra folluğa girip yumurtlayacakmış gibi yatıp çıkıyor...
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
Ahmet BULUT 05-06-2014, Saat: 04:52 PM   
bende bir tavuk var yaklaşık 2 yaşına yaklaştı çok hassas ince bir ucu oluyor hep ordan çıtlıyor
kalsiyum eksliği vs ama aynı yemi kullanıyoruz aynı taşlardan minerallerden veriyorum hazır yumurta yemide var
tam çalışma yapacağım tavuk aylardır yumurtasını alamıyorum
hazır konu açılmışken bende dertlendimSmile
Ara
Eren YILDIRIM 05-06-2014, Saat: 05:02 PM   
Eczanelerde kalsiyum tabletleri satılıyor onları önerdiklerini okumustum ancak sizin yemlerinizde kalsiyum eksikliği olduğunu düşünmüyorum zaten en ucuz hammadde mermer tozu bolca koyuyorlardır.Komsumuzun bir tavuğuda ilk yumurtasından itibaren yaklasık 1 aydır zar şeklinde yumurtluyor o da dısarıda serbest geziyor eksiklikten değildir diye düşünüyorum.

Korkarım genetik bişi.
Ara
Emre OZCICEKCI 05-06-2014, Saat: 05:07 PM   
Kalsiyum sorunu olsa bazen kabuklu bazen kabuksuz bazen ince kabuklu yapardi, bence sorun ureme organlarinda enfeksiyon var ondan kabuk olusmuyor, kisa sure antbiyotik takviyesi ve vitamin ile sorun duzelebilir, balikcilardan mideyye kabugu alinip cekicle ezilipde verilebilir yem ile birlikde kalsiyimunuda alir,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Abdullah SEMERCİ 05-06-2014, Saat: 07:18 PM   
Evet arkadaşlar yem olarak sadece yumurta yemi yiyor, bahçede serbest geziniyor zaman zaman vitamin takviyesi yapılıyor kalsiyumun içine kattım neredeyse Smilefayda etmedi. Emre Bey'in önerisini dikkate alacağım inşallah olumlu sonuç alırım da yine burada sizleri haberdar ederim...
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara

Tavuğum Devamlı İnce Zar Şeklinde Yumurtluyor... Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tavugum hasta ne yapmalıyım Ali TUGAY 0 1,209 02-08-2014, Saat: 05:30 PM
Son Yorum: Ali TUGAY

Hızlı Menü: