Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KÜMESLERİMİZDEKİ ALTERNATİF MALZEMELER.
Bu saydıklarınız sanayide ki tamirhanelerde bile yok surprised .Ne yaptınız siz yahuTongue
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
(08-06-2014, Saat: 11:12 AM)Abdullah GÖKPINAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olmaz mı Ahmet bey? Ben konuyu yeni farkettim.
İnşaat teli (Demir teli) : kümes-kafes tellerimiz bozulduğunda ya da iki köşeyi birleştirirken örmek için çok uygun ve iş görüyor.
Boş pet su şişeleri çeşitli ebatlarda: Şişeleri kesip tek kullanımlık yada daha uzun süreli kullanılabilir. Mesela tek sefer vereceğimiz ilaç - yiyecekler için kullanılabilir.

Demir teli dediğiniz demir bağlamak için kullanılan bağ teli mi, o olmazsa olmazlardan on numara kümes teli tamiri için.

(08-06-2014, Saat: 11:14 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu saydıklarınız sanayide ki tamirhanelerde bile yok surprised .Ne yaptınız siz yahuTongue

Yasin kardeşim hobici olduğumuzdan, malum kırk kanaat bu hobiyi en az maliyetle en üst seviyeye nasıl çıkarırız yolundayız hepimiz. İster istemez durum böyle ya malzeme pahalı geliyor, ya da bir çok hobici arkadaşım da benim gibi küçük bir şehirde olduğu için ulaşmak istediği malzemeye hemen ulaşamıyor. Bunun için alternatif çözümler üretiyoruz.

İnsülin enjektörü bu ürünü belki daha önce kullanan arkadaşlarımız vardır. Tavuklara iğne yapmak için süper bi enjektör iğnesi kısa ve ince hayvan neredeyse hissetmiyor. Yok çok batırdım yok az batırdım derdi yok. Paketten 10 adet çıkıyor paket fiyatı 5 TL medikal malzemeleri ve eczanelerde bulunuyor. 0,5 mm olanını kullanıyorum ben.

Ek Dosyalar Resimler

-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
(08-07-2014, Saat: 12:24 AM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-06-2014, Saat: 11:12 AM)Abdullah GÖKPINAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olmaz mı Ahmet bey? Ben konuyu yeni farkettim.
İnşaat teli (Demir teli) : kümes-kafes tellerimiz bozulduğunda ya da iki köşeyi birleştirirken örmek için çok uygun ve iş görüyor.
Boş pet su şişeleri çeşitli ebatlarda: Şişeleri kesip tek kullanımlık yada daha uzun süreli kullanılabilir. Mesela tek sefer vereceğimiz ilaç - yiyecekler için kullanılabilir.

Demir teli dediğiniz demir bağlamak için kullanılan bağ teli mi, o olmazsa olmazlardan on numara kümes teli tamiri için.

(08-06-2014, Saat: 11:14 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu saydıklarınız sanayide ki tamirhanelerde bile yok surprised .Ne yaptınız siz yahuTongue

Yasin kardeşim hobici olduğumuzdan, malum kırk kanaat bu hobiyi en az maliyetle en üst seviyeye nasıl çıkarırız yolundayız hepimiz. İster istemez durum böyle ya malzeme pahalı geliyor, ya da bir çok hobici arkadaşım da benim gibi küçük bir şehirde olduğu için ulaşmak istediği malzemeye hemen ulaşamıyor. Bunun için alternatif çözümler üretiyoruz.

İnsülin enjektörü bu ürünü belki daha önce kullanan arkadaşlarımız vardır. Tavuklara iğne yapmak için süper bi enjektör iğnesi kısa ve ince hayvan neredeyse hissetmiyor. Yok çok batırdım yok az batırdım derdi yok. Paketten 10 adet çıkıyor paket fiyatı 5 TL medikal malzemeleri ve eczanelerde bulunuyor. 0,5 mm olanını kullanıyorum ben.

Evet demir bağ teli,kafes tamirinde,tüneklerin birbirine tutturulmasında...çok işe yarıyor.
Bu İnsülin enjektörü ile ilgili kötü bi anımız oldu.Kendi hayvanlarımıza göğüsten aşı yapmıştık.Başka bir komşumuzun hayvanları için de aşı yapılması gerekiyordu.İnsülin enjektöründe değerler 0,1-0,2-0,3 ml şeklinde sıralı , biz komşunun hayvanlarına normal 1-2-3 ml şeklinde ölçeklendirilmiş şırınga ile aşı yaptık.Maalesef ilk iki hayvan doz yüksekliğinden ötürü hemencecik can çekişip vefat ettiler.
O yüzden İnsülin enjektörü az kullanılır ama hayat kurtarır...
Ara
Yok mu yeni fikirler Big Grin
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Konuyu yeniden gün yüzüne çıkarmak lazım bence. Yok mu değişik fikirleri olan arkadaşlar.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Koyun makası,fazladan hortum,şırınga,ilaçlar,maket bıçağı,cımbız,limon,ince tel ,zımba tabancası,biberon başlığı ve ince lastik(idman için gagalık yapmak için)
Ara
Hobici her zaman yeni fikirlere, alternatiflere açık olmalı arkadaşlar, uzun zamandır atıl kalmış konumuz, hadi bakalım kimde ne değişik fikirler var görelim.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
keser,balta,bıçak,testere,12 kalibre kısa çifte,bant,pürmüz.ilaç..

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Cifte ve yatağan biraz manidar Smile
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Bir de o dokuzparca fişek ne icin kurt flan mi dadandi kümese
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
(04-03-2016, Saat: 01:22 AM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de o dokuzparca fişek ne icin kurt flan mi dadandi kümese

abi ben köy yerde oturuyorum kedisi köpeği yılanı atmacası eksik olmuyor her sene bu tür vakalarla karşılaşıyorum O yüzden silah benim kümesin baş demirbaşı abi bu tür durumlarda sorunu kökten cözer abi Rolleyes
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi