Konu Bilgileri
Konu: İnsanlar neden böyle... Yazar: Hasan Hakan KILIÇ
Okunma: 4792 Yorum: 23
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hasan Hakan KILIÇ 04-28-2014, Saat: 06:39 PM   
arkadaşlar 1 haftadır bu kuluçka ve kümes hayvanlara karşı ilgim var. Etrafımdaki insanlar eşim dahil alaycı bir gülüş le bu merakımı aşağılıyorlar... Arkadaş neden bir insanın diğer 1000 lerce kişiden farklı bir zevkinin olması alay konusu olur ki... Sinirlerimi çok bozuyorlar ve bunu en yakın çevrem yapıyor...
Boks Sporsa Savaş Olimpiyattır...
Ara
Ahmet BULUT 04-28-2014, Saat: 06:54 PM   
tavuk olayı yenince çok güzel herkes her şeye her köşe başına tavukla ilgili methiyeler diziyor hatta isim rant kavgası tescil marka işlemleri vs vs yemek olayında çevremize bir bakalım avm ye bile gidince tavukla başlayan restarauntlar lokantalar almış başını gidiyor
ama tavukçu veya tavukla ilgilenince dediğiniz olayda çok haklısınız komik alaylıcı şaka konularınınında başında olabiliyor insan
biz kalitemizi koruyalım ırkımızı bilelim tavuğa ayrı değer katalım o zaman iş değişir Smile
Ara
Metin AYDIN 04-28-2014, Saat: 07:11 PM   
Hasan bey bu mağduriyette yanlız değilsiniz bende o gazilerdenim Big Grin ama çok şükür kısa zamanda olayı çözdük Big Grin çevrede bu işi yapan olmayınca bazen kabullendirmek zor olabiliyor bana göre devam edin zamanla neticesi görüldükce aşılabilecek durumlardır...
Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)
Hasan Hakan KILIÇ 04-28-2014, Saat: 07:15 PM   
(04-28-2014, Saat: 06:54 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavuk olayı yenince çok güzel herkes her şeye her köşe başına tavukla ilgili methiyeler diziyor hatta isim rant kavgası tescil marka işlemleri vs vs yemek olayında çevremize bir bakalım avm ye bile gidince tavukla başlayan restarauntlar lokantalar almış başını gidiyor
ama tavukçu veya tavukla ilgilenince dediğiniz olayda çok haklısınız komik alaylıcı şaka konularınınında başında olabiliyor insan
biz kalitemizi koruyalım ırkımızı bilelim tavuğa ayrı değer katalım o zaman iş değişir Smile

Evet haklısın abi. Sonuçta içki ve kumar gibi bişiyde değil. Bereketli olan bişiy. Akvaryumda baktığım lepistes bile doğurunca sevinçten aklım çıkıyor... Ben böyleyim Big Grin Doğuran çoğalan şeylere meraklıyım... Ama kabul edin herkesin morali bozulur böyle bir alay konusu olmaktan :S

(04-28-2014, Saat: 07:11 PM)Metin AYDIN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hasan bey bu mağduriyette yanlız değilsiniz bende o gazilerdenim Big Grin ama çok şükür kısa zamanda olayı çözdük Big Grin çevrede bu işi yapan olmayınca bazen kabullendirmek zor olabiliyor bana göre devam edin zamanla neticesi görüldükce aşılabilecek durumlardır...

metin bey yalnızlığımıda forumdan gideriyorum baksanıza Big Grin Bir ben yokmuşum diyor insan öz güven aşılıyor kendine Big Grin
Ara
İlkay BOZ 04-28-2014, Saat: 08:00 PM   
ah o düşüncesiz insanlar Angry
ben çok sinir olurum bu konuda sanane kardeşim senin paranlamı beslıyorum gelıyo yaıma sigarasıyla bırak bu boş işleri dıyo sen ilk önce içtiğin sigarayı bırak ...

hiç çekinmeden öyle konuşanlara dediğim şey bu hayvan senden çok daha değerli diyorum . Çünkü psikolojimi bozuyo Big Grin
Ara
Hasan Hakan KILIÇ 04-28-2014, Saat: 08:30 PM   
(04-28-2014, Saat: 08:00 PM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ah o düşüncesiz insanlar Angry
ben çok sinir olurum bu konuda sanane kardeşim senin paranlamı beslıyorum gelıyo yaıma sigarasıyla bırak bu boş işleri dıyo sen ilk önce içtiğin sigarayı bırak ...

hiç çekinmeden öyle konuşanlara dediğim şey bu hayvan senden çok daha değerli diyorum . Çünkü psikolojimi bozuyo Big Grin

ilkay bey aynen diyorum... Boş adamın söylediği şey... Gerçekten askerden geldikten sonra insanlardan çok soğudum. Ama hayvanlar öyle değil... Terapi gibi geliyor bana. Bunu insan insana yapmazken 50-60 grlık bir civcivin hayata tutunması verebiliyor... Çok doluyorum bazen... Başkasının hobisine merakına ilgisine nasılda hunharca karışabilecek öz güveni bulabiliyolar benim aklım almıyor... Mesala yılandan acayip tiskinirim ama yılan besleyen arkadaşım var neden besliyosun demedim 1 günde... Çünkü adam onu seviyor...
Ara
Yasin ÖKSÜZ 04-28-2014, Saat: 09:29 PM   
Bu her tavukçunun başına gelirSmileAlışırsın,alışırlar zamanla; hatta bizede ver derler!!
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Ahmet BULUT 04-28-2014, Saat: 10:11 PM   
Eşi yada ailesinden biri tavuk bakmasına şiddetle karşı olan kişilerde bu tutumu çok sergiler halbuki kendi meyillidirSmile
Ara
Emre OZCICEKCI 04-28-2014, Saat: 10:21 PM   
500 senelik yumurta parasini tavuklara harcamisim, anlamaz ki,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Hemid ÖZTURNA 04-28-2014, Saat: 10:49 PM   
Ön yargı işte , banada lakap takan'çok deli şahin derler Big Grin tavukçu derler köpekçi'derler derlerde derler kulağımı tıkarım, selam bile vermeyen bana hani tavuk yemedik tavuklarını zehirleyecem'der Nelerle uğraşıyoruz bu daha başlangıcı, bitmez bunların sonu'gelmez.
Ahmet BULUT 04-28-2014, Saat: 11:02 PM   
Tazıcı da diyorum ben meselaSmile
Ara
Huseyin KILIÇ 04-28-2014, Saat: 11:14 PM   
Benim iş yerinde evde dışarda her yerde sürekli dalga konusu olduarkadasın dediği gibi cebine alıyor 6-10tl sigara günlük hesabını yapmaz sormaz bize gelince ne yapacan boş iş felan fistan aynı seyler insan lar bencil duyarsız artık put gibi olmuş alış veriş avm derken gün bitiyor valla arkadas zamanla takmadım onlarda bıktı soran olursa da cevap bile vermiyorum onlarda bozulup kalıyor sende öle yap
Ara
Mesut TAHA 04-28-2014, Saat: 11:14 PM   
kendi adıma konuşuyorum ailem içimden kimseden bi serzeniş yada itiraz bugüne kadar duymadım... çevreden ara sıra oluyor boklu tavuklarla uğraşıyon bırak şu işi diyenler oluyor... gülüp geçiyorum... beni etkilemeleri için üzmeleri için laf söyleyenin benim tavuklarımdan yada köpeğimden daha değerli olması lazım...
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 04-28-2014, Saat: 11:43 PM   
Big Grin bu konuda ilk başlarda böyle sorunlar oluyor, ancak sizin kanatlılara gösterdiğiniz ilgi ve alakayı, başkalarından göremeyen arkadaşlarınız tavuklarınızı kıskanmaya başlıyor ve size imrenir bir duruma geliyorlar daha sonra sizden yavaştan yavaştan damızlık yumurta isteyenler, nasıl yaparız nasıl ederiz gibi sorular bir de bakıyorsunuz ki her şey yoluna girmiş. Ben dahil bir çoğumuz evimizde bakıyoruz bu hayvanlara, bu cümlede garip bir şey yok ilk bakışta ancak 56 dairelik bir sitenin 5. katında oturunca insanlar garipsiyor, apartman dairesinde civciv mi olur diye, tek cevabınız var kedi köpek oluyor da kuş oluyor da civciv neden olmasın ? Onlarınki hayvan sevgisi de bizimki değil mi. Tabiki ileride kendilerini kurtardıklarına emin olduğunuzda kümeslerine götürüyoruz. Siz yolunuzdan şaşmayın, daha bir hafta olmuş, bunlar normal, hala beni çalıştığım kurumda amirim horozcu diye çağırıyor Big Grin hiç te gocunmuyorum, köpek beslesem köpekçi diye, at beslesem atçı diye çağırsın gayet te memnun olur gurur duyarım.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
İlkay BOZ 04-28-2014, Saat: 11:44 PM   
(04-28-2014, Saat: 11:14 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kendi adıma konuşuyorum ailem içimden kimseden bi serzeniş yada itiraz bugüne kadar duymadım... çevreden ara sıra oluyor boklu tavuklarla uğraşıyon bırak şu işi diyenler oluyor... gülüp geçiyorum... beni etkilemeleri için üzmeleri için laf söyleyenin benim tavuklarımdan yada köpeğimden daha değerli olması lazım...

ayynen bana diyolar g*tü boklu tavuğun arkasından koşuyon diye bnde sanane dıyom senın paranlamı iş yapıom diyom o zmn susuyolar Big Grin
Ara
MKemal KÖSE 04-29-2014, Saat: 12:02 AM   
Oooo bunlar tırıvırı takmayacaksın bizlerede aynı seyleri soyluyorlar en komiik olanı ise mesela bugün tekrarını yasadım Civciv büyütme kafesi icin tahta arıyoruım su gecirmesin dedim adam playmut dedi tabakası 150 dedi insaattamı kullanacan deyince yo civciv kafesinde dedim adam yapma abi yazık buna dedi sonra aynı yerden ray felanda aldım adam güldü yahu dedi bir civcive degermi? ne diyebilirimki benim degerlim onlar mutlulugum onlar deyince adam duraksadı. Yani birileri ev yapar koltuk alır mutfak havuz yapar onlar enayi olmuyorda biz dünya güzeli canlılarla ilgileniyoruz enayi oluyoruz gecin abi biz adamız adam Wink
Tel: 0542 323 1061

info@saf-kan.com

Ahmet BULUT 04-29-2014, Saat: 01:02 AM   
(04-28-2014, Saat: 11:43 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin bu konuda ilk başlarda böyle sorunlar oluyor, ancak sizin kanatlılara gösterdiğiniz ilgi ve alakayı, başkalarından göremeyen arkadaşlarınız tavuklarınızı kıskanmaya başlıyor ve size imrenir bir duruma geliyorlar daha sonra sizden yavaştan yavaştan damızlık yumurta isteyenler, nasıl yaparız nasıl ederiz gibi sorular bir de bakıyorsunuz ki her şey yoluna girmiş. Ben dahil bir çoğumuz evimizde bakıyoruz bu hayvanlara, bu cümlede garip bir şey yok ilk bakışta ancak 56 dairelik bir sitenin 5. katında oturunca insanlar garipsiyor, apartman dairesinde civciv mi olur diye, tek cevabınız var kedi köpek oluyor da kuş oluyor da civciv neden olmasın ? Onlarınki hayvan sevgisi de bizimki değil mi. Tabiki ileride kendilerini kurtardıklarına emin olduğunuzda kümeslerine götürüyoruz. Siz yolunuzdan şaşmayın, daha bir hafta olmuş, bunlar normal, hala beni çalıştığım kurumda amirim horozcu diye çağırıyor Big Grin hiç te gocunmuyorum, köpek beslesem köpekçi diye, at beslesem atçı diye çağırsın gayet te memnun olur gurur duyarım.

İşin tuhaf olanı bu zaten köpek beslesen veya akvaryum hastalığın olsan amirin seni köpekçi veya balıkçı diye çağırmaz emin ol
Mevzu bizim işler olunca tavukçu veya horozcu diye çağırmasıWink
Ara
Hasan Hakan KILIÇ 04-29-2014, Saat: 01:18 AM   
Arkadaşlar sizlerin anlattıklarından sonra beni kimse durduramaz Big Grin hepinize çok teşekkür ederim. daha ilk günden ne kadar büyük bir aile olduğunu kanıtladınız... Böyle şeyler için kanıta felan da gerek yok da ne bilim bileyim benim geçtiğim yoldan geçen insanlar olması hakkaten huzur veriyor...
Ara
Hemid ÖZTURNA 04-29-2014, Saat: 11:26 AM   
(04-28-2014, Saat: 11:02 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tazıcı da diyorum ben meselaSmile

Dur o tazı dediğin hayvan bir kulağını koparsın bak ovakit tazı dermisin Big Grin

Ek Dosyalar Resimler

Ahmet BULUT 04-29-2014, Saat: 12:55 PM   
senin kulağınmı bu abi
Ara

İnsanlar neden böyle... Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: