Konu Bilgileri
Konu: Tavuklar Anneliği Kaç Gün Sonra Bırakır?? Yazar: Miraç TOKAÇ
Okunma: 11417 Yorum: 24
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miraç TOKAÇ 04-23-2014, Saat: 09:33 PM   
arkadaşlar tavugum civciv cıkardı 19 günlük oldu yaklaşık kac gün sonra onlar annesini bırakacak? söylermisiniz
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 04-23-2014, Saat: 09:42 PM   
Öncelikle hayırlı olsun yeni civcivleriniz. Tavuğun gurk olması ve civcivleri bırakması hayvanın ırkına göre, iç güdüsüne göre değişir, bazen aynı ırkta çok iyi annelik yapan veya tam tersine hiç annelik yapmayan bireyler çıkabiliyor. Ancak Tavuklarda bir genelleme yapacak olursak ortalama 1 ay kadar bakar sonra bırakır diyebiliriz düşüncesindeyim.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Mustafa SARPKAYA 04-23-2014, Saat: 10:35 PM   
Tavuğuna göre değişir. Mesela bizim hamarat anne 45 gün bakar bırakır, kovar yanından, sonra tekrar hızlıca vitaminini proteinini alır ve yine gurk olur....
Emre OZCICEKCI 04-23-2014, Saat: 10:45 PM   
30-50 gun arasi birakir, minyatur irklar anneligi daha uzun surdurur,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
İlkay BOZ 04-23-2014, Saat: 10:45 PM   
dediğiniz gibi iç güdüsüne göre değişir benim hint gurk tavuk tam 4 ayda bıraktı yavrularını ne kadarda seviyomuş Big Grin
Ara
Kamil SAİM 04-23-2014, Saat: 10:47 PM   
Cochin var bende kirk gun bakiyor sonra tekrar yumurta yapip gurk oluyor. Smile
Emre OZCICEKCI 04-23-2014, Saat: 11:01 PM   
(04-23-2014, Saat: 10:45 PM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dediğiniz gibi iç güdüsüne göre değişir benim hint gurk tavuk tam 4 ayda bıraktı yavrularını ne kadarda seviyomuş Big Grin

Tavugun 4 ay yumurta yapmadimi?
Ara
İlkay BOZ 04-23-2014, Saat: 11:13 PM   
(04-23-2014, Saat: 11:01 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-23-2014, Saat: 10:45 PM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dediğiniz gibi iç güdüsüne göre değişir benim hint gurk tavuk tam 4 ayda bıraktı yavrularını ne kadarda seviyomuş Big Grin

en son yavrularını dövdü ben görmedim ayırdım hemen 1 gün sonra yumurtladı Smile
Ara
Emre OZCICEKCI 04-23-2014, Saat: 11:17 PM   
(04-23-2014, Saat: 11:13 PM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-23-2014, Saat: 11:01 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

en son yavrularını dövdü ben görmedim ayırdım hemen 1 gün sonra yumurtladı Smile

Yumurtasini alamamissin 4 ay uzun sure, 5 hafta sonra ayir bir dahakine, gene yumurtlar gurk olur,
Ara
İlkay BOZ 04-23-2014, Saat: 11:24 PM   
Emre abi 4 yumurtası oldu 5 gün daha yumurtlasa gene yatar gurk. ben bıktım bunlar bıkmıyo Big Grin

birde bu kdr uzun süre horozsuz bırakmayın ,garibim çiftini arıyomuş hemen getirdiğim horozun yanına koştu Big Grin
Ara
Emre OZCICEKCI 04-23-2014, Saat: 11:32 PM   
(04-23-2014, Saat: 11:24 PM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emre abi 4 yumurtası oldu 5 gün daha yumurtlasa gene yatar gurk. ben bıktım bunlar bıkmıyo Big Grin

birde bu kdr uzun süre horozsuz bırakmayın ,garibim çiftini arıyomuş hemen getirdiğim horozun yanına koştu Big Grin

Horozu ayirmana gerek yok, horoz civcivlerine saldirmaz, gurk tavuk horozu kiskanmiyorsa aile hayatina mudahale yok, Smile hayirlisi olsun ilkay,
Ara
İlkay BOZ 04-23-2014, Saat: 11:47 PM   
(04-23-2014, Saat: 11:32 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-23-2014, Saat: 11:24 PM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emre abi 4 yumurtası oldu 5 gün daha yumurtlasa gene yatar gurk. ben bıktım bunlar bıkmıyo Big Grin

Horozu ayirmana gerek yok, horoz civcivlerine saldirmaz, gurk tavuk horozu kiskanmiyorsa aile hayatina mudahale yok, Smile hayirlisi olsun ilkay,

hımm peki emre abi teşekkürler ,hayırlısı olsun Smile
Ara
Mesut TAHA 04-23-2014, Saat: 11:54 PM   
(04-23-2014, Saat: 11:32 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

miraç bey yeni canlarınız hayırlı olsun sağ salim büyüsünler de kaç günde bırakırsa bıraksın önemli olan canların sağlığı...tavuk beslemeye başladığım ilk yıllar da 1 tavuk 1 horoz hintim vardı.. tavuk gurk sürecini horozla aynı kümeste geçirdi, civcivler çıktıktan sonra ayıracak kümesim olmadığından yine aynı kümeste kalmaya devam ettiler ne olduğunu bilemediğim bi sebepten ötürü tavuk civcivler 20 günlükken filan öldü o zamanlar kutuda bakma lamba yakıp ısıtma nedir bilmiyorum almadık civcivleri horozun yanından anne gibi yeme çağırma eşelenme yem arama şeklinde bi bakım yapmadı fakat geceleri horozun altına girmelerine izin veriyordu ve bir iki zaiyat haricinde sapa sağlam büyüdüler...horozların civcivlere şefkatine örnek olarak bahsetmek istedim...
Ara
İlkay BOZ 04-24-2014, Saat: 12:29 AM   
Evet mesut abi horoz kendi yavruları olduğunda biliyor. benim horoz vardı gündüz gurk tavuğun yanına salıyodum babası dahi besliyo çağırıyo yavrulrını yemliyo Smile hem annesi hem babası yemliyo yavruyu. ozman cok ıyı oluyo Smile
Ara
Mesut TAHA 04-24-2014, Saat: 12:34 AM   
(04-24-2014, Saat: 12:29 AM)İlkay BOZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet mesut abi horoz kendi yavruları olduğunda biliyor. benim horoz vardı gündüz gurk tavuğun yanına salıyodum babası dahi besliyo çağırıyo yavrulrını yemliyo Smile hem annesi hem babası yemliyo yavruyu. ozman cok ıyı oluyo Smile
kötü örnekler çok olsa da benim ve senin yaşadığın gibi örneklerde az değil ilkaycım... sağ salim büyütebilmek amacımız... tavuk yada horoz büyütmüş fark etmezSmile
Ara
Miraç TOKAÇ 04-24-2014, Saat: 11:58 AM   
sağolun arkadaşlar benim tavuk hintti 6 civcivi vardır cevaplarınız için tşk ederim sağolun / birde 2 gündür kene gibi birşey civcivlere yapısıyor cıkartıyorz dün 5 tanesine bugün diğer 1 tanesine yapısmıstı aldık kene mi veya baska birşey mi bilmiyorz içeriyi kireçleyeceğim cevap verirseniz iyi olur benm icin sağolun
Ara
Mesut TAHA 04-24-2014, Saat: 12:25 PM   
bit ilacı kullanmanız gerekir annenin kuluçka döneminde üzerinde bulunan parazitler taze kana saldırıya geçmişler geçmiş olsun...
Ara
Miraç TOKAÇ 04-24-2014, Saat: 12:41 PM   
2 günde bir topraklatıyorduk annesini kuluçkada yatarken. toprak bitin geneli döküyormus diye duydumda yapıyorduk. bir zararı olurmu civcivlere. 1 tanesi cok büyüktü diğerleride kücüktü yumurtlamıs olablrmi bitler diğerlerine / bit ilacını eczanelerde bulablrim dimi ? civcivlere zararı varmı onu söylermisinz
Ara
Eren YILDIRIM 04-24-2014, Saat: 12:46 PM   
Toz bit ilacı alın veteriner ilac deposundan hiç zararı olmaz "Bolfo" güvenlidir kanat altlarına bir hafta ara ile yaparsanız iyi sonuc alırsınız.Yumurtlama konusunda parazitler olağanüstü yeteneğe sahipler toprakta eşelenmesi yeterli olmayabilir.
Ara
Miraç TOKAÇ 04-24-2014, Saat: 12:51 PM   
civcivlere yapısan bitler civcivlere zarar edermi ? aldım yapısan böcek mi herhangi neyse gaga taraflarında oluyor genelde hepsine yapısmıstı aldık civcivlere zarar gelmesini istemiyorum ilk civcivlerim bunlar
Ara

Tavuklar Anneliği Kaç Gün Sonra Bırakır?? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GURK OLAN TAVUK NEDEN YUMURTALARINI BIRAKIR? Abdullah GÖKPINAR 2 1,692 07-15-2014, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  UZUN ZAMAN SONRA GURK TAVUK Yasin ÖKSÜZ 15 3,741 02-27-2014, Saat: 04:48 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA

Hızlı Menü: