Kulucka Club

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu nedir? Fikri Olan Var mı?
Abi bugun benim ataks lerden birininde bu halde oldugunu gordum yumurtayi da kesti sabahta ic parazit ilaci katmistim sularina aksamda tekrar haptan bir parca yutturdum ins fazla gelmez.. Hapta su    
Ben de bunu aldım veterinerden. Önce Erenin dediği ilacı İvermektini istedim. veteriner o ilacın dış parazit için olduğunu ve Minitiverm kullanmam gerektiğini söyledi. Daha uygulamaya geçmedim. Uygulayınca gözle görünen sonucu burdan yazarım...

(04-28-2014, Saat: 12:24 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bunu aldım veterinerden. Önce Erenin dediği ilacı İvermektini istedim. veteriner o ilacın dış parazit için olduğunu ve Minitiverm kullanmam gerektiğini söyledi. Daha uygulamaya geçmedim. Uygulayınca gözle görünen sonucu burdan yazarım...

Tamamdır mustafa 12 den vurdun bunu bana veterinerim özel getirtmişti hemen herkes kulansın lakin kulanma talimatına uymanız gerek dikkatli olun, hayvanların yumurtasına hiçbir şekilde hiçbir sağlık açısından zararı kalıntısı bulunamayan bir toz içeriklidir. Kolaygelsin.
10 gun sonra gene kullanmak lazim, yumurtadan cikanlarida temizlesin,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
(04-28-2014, Saat: 02:52 AM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-28-2014, Saat: 12:24 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bunu aldım veterinerden. Önce Erenin dediği ilacı İvermektini istedim. veteriner o ilacın dış parazit için olduğunu ve Minitiverm kullanmam gerektiğini söyledi. Daha uygulamaya geçmedim. Uygulayınca gözle görünen sonucu burdan yazarım...

Tamamdır mustafa 12 den vurdun bunu bana veterinerim özel getirtmişti hemen herkes kulansın lakin kulanma talimatına uymanız gerek dikkatli olun, hayvanların yumurtasına hiçbir şekilde hiçbir sağlık açısından zararı kalıntısı bulunamayan bir toz içeriklidir. Kolaygelsin.

1 lt suya 1 çay kaşığı toz diye tarif ettiydi veteriner. O şekilde yapacağım. Yumurtaya geçmiyormuş bu. aşı gibi ölme olayı da yokmuş o yüzden rahat olacak...

(04-28-2014, Saat: 02:55 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 gun sonra gene kullanmak lazim, yumurtadan cikanlarida temizlesin,

Aynen Emre kardeşim. Veteriner 10 gün sonra tekrar etmemi söyledi. Kaka ile dökülenler olursa tekrar hayvanlara çıkmasın diye...
İvermektin aklınıza gelecek hemen her türlü iç dış parazite karşı kullanılan yaygın ilaclardan.Sadece dış parazit için kullanılmaz.Bunun yanında levamizol iç parazit için çok iyi gelecektir ve hayvanların hastalıklara daha dirençli olmalarını sağlayacaktır.
Ara
benimki bugun yumurta yapmış kurt filan görmemiş annem ama bakacaz Smile bi on gün sonra tekrar yutturacam. birde arkasındaki şişlik inecek mi bakalım..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad TAVUKLARIMDA TIKSIRMA VAR A.Ümit GÜNENDİ 0 115 01-02-2017, Saat: 12:47 PM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  CRD olan tavuklarıma Epimycin aldım. Nurettin Özşahin 0 753 06-15-2016, Saat: 07:17 PM
Son Yorum: Nurettin Özşahin
  Bunun kanadında sorun mu var? Haydar AKYAVUZ 3 603 06-13-2016, Saat: 08:50 AM
Son Yorum: Burak ARAS
  Kuluklurda şişkinlik iltihap var önerisi olan varmı Mustafa ALKAN 8 1,253 06-12-2016, Saat: 02:46 AM
Son Yorum: SERKAN KAPLAN
  Bu ilaç nasıl kullanan varmı ( Clamoxyl oral toz- Amoksisilin 500 mg / g ) Alpay YILDIZ 8 1,315 03-11-2016, Saat: 01:07 AM
Son Yorum: Alpay YILDIZ
  Teracymin yoksa thiociline var Yusuf Türk 0 431 02-07-2016, Saat: 12:49 AM
Son Yorum: Yusuf Türk
  Bu civcive ne yapmam gerekiyor burak demirkapak 2 1,056 07-10-2015, Saat: 08:20 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  BU NASIL BİR HASTALIK (KURUMA) MI NEDİR Mustafa ALKAN 4 1,708 05-27-2015, Saat: 05:15 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  bu hastalık hakkında bilgisi olan varmı Ahmet AYATA 0 893 04-29-2015, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Ahmet AYATA
  ben bu bitlerden nasıl kurtulucam arkadaşlar Can KATIRCI 11 3,885 04-10-2015, Saat: 11:11 PM
Son Yorum: Eren YILDIRIM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi