Konu Bilgileri
Konu: Site teması Yazar: Yemliha KORKMAZ
Okunma: 2553 Yorum: 15
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yemliha KORKMAZ 03-15-2014, Saat: 07:44 PM   
Merhaba,

Sitemiz için daha öncede görüşleri mi belirtmiştim. Bu görüşlerimde hala kararlıyım. Kuluckaclub dışardan karmaşık görüyor.

Sitemizin temasını aşağıda vermiş olduğum temalardan birisini yapıp kendimize göre düzenleyebiliriz. A dan Z ye herşeyini ben yapabilirim.

Birincisi
http://i.imgur.com/vP0qh.png
İkincisi
http://i.imgur.com/ZkOEGZm.png
Üçüncüsü
http://i.imgur.com/05fCk7N.png
Dördüncüsü ve kesinlikle tavsiyem dir çok şık temiz http://i.imgur.com/RgOUToK.png

Bu temalar ile sitemizi daha profesyonel bir safhaya taşıyabiliriz.

Sitemizde bir sürü teknik sorun da mevcut.

Özellikle seo da http://wmaraci.com/seo-analiz?s=http://kuluckaclub.com 62 düşük bir puan

w3 de bir sürü hata var bunları google sevmez.

http://validator.w3.org/check?uri=http%3...ne&group=0

Neden daha profesyonel sade ve anlaşılır bir sitemiz olmasın ?

Şahsi fikirlerimdir diğer üyelerin görüşlerinide almak istiyorum. Sonuçta bir çok insanı katılımıyla ayakta duran bir forum sistemi.
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-15-2014, Saat: 08:46 PM   
Bence link verdiğiniz dört forum tasarımı da hoş değil. En azından şimdikinden iyi değil. Karışıklığı gidermek istiyorsak bence forum, anasayfa ve diğer seçenekleri Kuluçka Club yazısının altında bir şeritte seçenek halinde sunup, en son yanıtlanan 30 konuyu ve Chat Box'u girişte karşımıza getirmeliyiz. Forum konularına ulaşmak isteyen foruma tıklayıp öyle bakabilir. En çok ilgi çekecek olan son yanıtlanmış konular en altta yer alıyor. Bence siteye girdiğimiz an karşımıza çıkmalı ve Anasayfa butonuna tıkladığımızda karşımıza yine son yanıtlanmış 30 konu gelmeli. Chatbox bence ayarlanmalı. Vip ilanlar hoş duruyor bence kalmalı ve sitenin boş olan kenarlarına da ''En çok yazan listesi, En çok çevrimçi olan listesi, Takvim gibi küçük şeyler konulmalı. Ancak tasarım ve renk olarak site bu halini korumalı.

Anasayfa'da yer alacak son 30 konunun altında da en gerekli görülen 10 konu yer kaplayacak bir şekilde sunulursa güzel ve dolu bir forum görünümü olur. Onu bırakın bunları yapmak yerine Mevcut sitede Vip ilanların altına Chatbox ekleyip, forum ana başlıklarından önce Son yanıtlanan 30-40 konuyu getirmeliyiz. Forum ana başlıkları alta gelmeli. Yani bi nevi ters çevirmeliyiz forumu ama ilk yorumda ifade ettiğim seçenek daha şık bence.

Ayrıca takvim vs. koyalım dediğim sağ ve sol yanlara reklam da alabiliriz. Hem para kaynağı edinilmiş olur hem de forumun kenarları boş kalmaz. Gerçekten bu söylediğim tasarımları bizzat başka forumda gördüm ve beğendiğim için size sundum. Forum linki atamam çünkü o forum için etik olacağını düşünmüyorum. Ancak emin olun Türkiye'de benim gördüğüm forumlar arasında en iyi tasarım orada ve burası düzenlense bile belki orası kadar iyi olmayacak. Ama şu anda yapılacak en iyi tasarım bu bence.
Yaşım :14
Beslediğim türler: Hint (Asil), köy tavuğu.
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-16-2014, Saat: 02:40 AM   
Sadece benim mi fikrim var bu konu hakkında?
Ara
Ahmet BULUT 03-16-2014, Saat: 02:45 AM   
Evet şuan sizin sadece
İlave olursa göreceksiniz inşallah
Ara
Yusuf KILINÇ 03-16-2014, Saat: 04:27 AM   
Evet bende yemliha beye katılıyorum, site girişi teması daha güzel ve daha profesyonel olabilir buda benim fikrim.
Emre OZCICEKCI 03-16-2014, Saat: 07:09 AM   
temanin arkasina yazili ek kodlari var, az buz degil baya bir kodlama var, iki dakkada degisicek bir olay degil, ayrica biz istedigimiz kadar tema degiselim desekde temalarin tek sorumlusu Aytac Kececi admin, Smile butun sorumluluk onda Aytac admin ne derse o olur, ama istersen kisisel temani kendin yukleyebilirsin, herkes kendi temasini degisdirebilir, ayni temayi kullanmak zorunda degilsiniz arkadaslar,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Yemliha KORKMAZ 03-16-2014, Saat: 12:42 PM   
Ben kendime bir tema yapsam bunu yükleme imkanınız var mı ?
Kendim kullanacağım yaptığım temayı

Zor kolay olur imkansız vakit alır.

Tema değişmiyorsa da teknik sorunlar giderilmeli.

Özellikle seo problemleri ve w3 hataları Smile
www.yemlihakorkmaz.com

Ve: "Eğer gerçekçiyseniz bu vaad ne zaman olacak?" diyorlar.
De ki: "Size vaad edilen öyle bir gündür ki, ondan ne bir an geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz." (SEBE/29-30)
Ara
Emre OZCICEKCI 03-16-2014, Saat: 01:18 PM   
(03-16-2014, Saat: 12:42 PM)Yemliha KORKMAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kendime bir tema yapsam bunu yükleme imkanınız var mı ?
Kendim kullanacağım yaptığım temayı

Zor kolay olur imkansız vakit alır.

Tema değişmiyorsa da teknik sorunlar giderilmeli.

Özellikle seo problemleri ve w3 hataları Smile

seo problemimiz yok, linklere bakarsan hepsi seo ekli durumda, temayi eklerim ama duzenlemesi icin zaman alir Yemliha dostum, ara sira script hatasi olusuyor onlar icin yapicak birsey yok birisi biter birisi baslar,
Ara
Yemliha KORKMAZ 03-16-2014, Saat: 01:27 PM   
Seo sadece linkerler olmaz.
Wmaracindan tarama yap Emre abi hatalari gorursun.
www.yemlihakorkmaz.com

Ve: "Eğer gerçekçiyseniz bu vaad ne zaman olacak?" diyorlar.
De ki: "Size vaad edilen öyle bir gündür ki, ondan ne bir an geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz." (SEBE/29-30)
Ara
Emre OZCICEKCI 03-16-2014, Saat: 01:43 PM   
(03-16-2014, Saat: 01:27 PM)Yemliha KORKMAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seo sadece linkerler olmaz.
Wmaracindan tarama yap Emre abi hatalari gorursun.

yemliha dostum mybb destek bolumune gidip seo plugini ile ilgili calisma yapabilirsin, seo bizim hostingde yok izin ile acdirdik, 1 ay sonra izin verdiler, ayrica php tabanli yazilimlar devamli hata verir biri biter biri gelir, su anda sorunsuz calisiyor, google linklerine bakarsan hepsini tek tek gorursun, daha oncede soyledim bizim goruntu grafik tabani ile pek derdimiz yok, amacimiz sadece dogru paylasim, bana kalsa bulletin sistem gibi forumu txt formatinda yaparim, sen insanlari tanimaya calis, kim iyi kim dolandirici sonra tavuk irklarini filan ogren, gazetecilik yap, ufak seylere takilma dostum,
Ara
Yasin ÖKSÜZ 03-16-2014, Saat: 02:39 PM   
(03-16-2014, Saat: 01:43 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yemliha dostum mybb destek bolumune gidip seo plugini ile ilgili calisma yapabilirsin, seo bizim hostingde yok izin ile acdirdik, 1 ay sonra izin verdiler, ayrica php tabanli yazilimlar devamli hata verir biri biter biri gelir, su anda sorunsuz calisiyor, google linklerine bakarsan hepsini tek tek gorursun, daha oncede soyledim bizim goruntu grafik tabani ile pek derdimiz yok, amacimiz sadece dogru paylasim, bana kalsa bulletin sistem gibi forumu txt formatinda yaparim, sen insanlari tanimaya calis, kim iyi kim dolandirici sonra tavuk irklarini filan ogren, gazetecilik yap, ufak seylere takilma dostum,

Smile
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Rasim Efekan ALTUN 03-16-2014, Saat: 03:17 PM   
Bence bu 4 seçenekten de daha güzel sitenin şu anki tasarımı.Aynı tasarımla bazı değişimler yapılırsa bence yeterli olur. (Bence)
Ara
Emre OZCICEKCI 03-16-2014, Saat: 03:28 PM   
kendi beyendiginiz temalari Aytac admine mailleyin sizin icin kurar, bende programlarim, ayarlardan tema secimi ile istediginizi kullanabilirsiniz, gozunuze yorgunluk vermiyicek sekilde, isterseniz zevkinize uygun, isterseni basit, isterseniz heyecanli temalari secebilirsiniz, tema kullaniminda mecburiyet yok dostlar.
Ara
Cem VERENSOY 03-16-2014, Saat: 04:26 PM   
Bu işlerden hiç anlamam ama bence de mevcut tema gayet kullanışlı, yine de bu sohbetler güzel şeyler ortaya çıkarıyor sizin yazdıklarınızı hem keyifle hemde pek bu işlerden anlamadığım için imrenerek takip ediyorum. Saygılarımla!...
Ara
Ahmet BULUT 03-16-2014, Saat: 04:36 PM   
Toplu kullanılan herşey hizmet sektörü vs vs burda insanları memnun ve mutlu etmek imkansızdır %100 ünü içinde çok değişik düşünceler vardırki normaldir bu kimi sever kimi beğenir kimi sevmez kimi beğenmez yani. Hangi düzen hangi sistem olsa bu değişmez o yüzden fikirler geldikçe beğenen beğenmeyen mevcut temayı olur
Başka yapılacağıda olur
Biz paylaşımlara devam edelim buraya yeni bilgi değişik konu vs vs o tarz konular altın gibidir kümes bölümü açmayan üyeler
Irk vs konuları daha çok merak uyandıran konular değişik fikirler değişik işlenmemiş detaylar hakkkında da konular gelsin lütfen
Ara
Aytaç Keçeci 03-16-2014, Saat: 10:35 PM   
Bazen Sitelerde Köklü Değişikler Kolayliktan Çok Karişikliğa Sebep olur. Yeni Gelenler İçin Yeni Tema Pek Bişey İfade Etmez Fakat Mevcut Üyelerimiz İçin Zorluklar Çikarabilir... Her Yenilik Bazen Ferahlik Vermeyebilir...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara

Site teması Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: