Konu Bilgileri
Konu: EforStar Pl-1200t Bağlantı Yazar: AYHAN ÖZTÜRK 05364332845
Okunma: 28131 Yorum: 60
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rasim Efekan ALTUN 03-03-2014, Saat: 06:14 PM   
Direk prizden dediğiniz hiç adaptör olmayacak mı. Prizin enerjiyi kaldırabiliyor mu? Bir de ben bunu elektrikçiye bağlantı planıyla götürsem o bağlayabilir mi?

Bir de sizin termostatların resimlerine bakıyorum da büyükler benimkinden gibi geldi. Benimki neredeyse yumruktan daha küçük.
Ara
Kamil SAİM 03-03-2014, Saat: 06:22 PM   
(03-03-2014, Saat: 06:14 PM)Rasim Efekan ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Direk prizden dediğiniz hiç adaptör olmayacak mı. Prizin enerjiyi kaldırabiliyor mu? Bir de ben bunu elektrikçiye bağlantı planıyla götürsem o bağlayabilir mi?

Bir de sizin termostatların resimlerine bakıyorum da büyükler benimkinden gibi geldi. Benimki neredeyse yumruktan daha küçük.

aynen direk prizden girecek termostat a bağlar sıkıntı olmaz hatta lambalara çıkan birde kablo bağlasın eve getirince direk lambalara bağlarsınız.
Rasim Efekan ALTUN 03-03-2014, Saat: 06:59 PM   
Ampullere seri mi bağlanacak paralel mi?
Ara
Can YILDIZ 03-03-2014, Saat: 10:23 PM   
Ampuller birbirlerine paralel olacak herhangi bir patlama durumunda diğeri sönmüyecek ve sen müdahale edene kadar diğeri idare edicek
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-03-2014, Saat: 10:33 PM   
Abi bir de bir şey soracağım priz kablosuna takacağımız 2 çıkışın hangisinin hangi priz tarafına geleceği önemli mi. Yani mesela a çıkışından çıkan çıkış sağ priz tarafına denk gelecek b tarafından çıkan sol tarafa denk gelecek gibi. Yoksa rastgele prizin bir tarafına bağlıyor muyuz?

Acaba ben her bağlantı yapacağım kabloyu fotoğrafla size sorsam bu buraya mı bu buraya mı diye. Siz de cevap verseniz ben hepsi için bir fotoğraf atsam.
Ara
Can YILDIZ 03-04-2014, Saat: 12:01 AM   
gözüm üzerinde faz nötr diye yazar zaten ama fark etmez
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-04-2014, Saat: 12:31 AM   
Abi ben çözdüm nasıl bağlanılacağını. Yarın kendim bağlayacağım. Biraz planlama yapınca anladım.
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-04-2014, Saat: 03:43 PM   
Abilerim bir bakabilir misiniz? Bağlantıyı yaptım. Doğru mudur?
Ara
Kamil SAİM 03-04-2014, Saat: 04:26 PM   
doğru doğru. kullanma klavuzundada şema var zaten lambanın ve termostatın fazı aynı yerde nötür termostattan çıkacak.. soldada motor çıkışı olur sonradan bağlamak istersen
Rasim Efekan ALTUN 03-04-2014, Saat: 06:16 PM   
Tamam abi doğruysa tamam da benim anlamadığım şu; prizi Faz bölümünden bağlasak da prize soktuğumuzda nasıl nötr olana elektrik akımı denk gelmeyecek. Yoksa o önemli değil mi? Sadece prize giren fişin üzerindeki FAZ'ye bakarak kabloları bağlayacağız. Prize giren fişin mesela sağ tarafında Faz yazıyorsa onu takacağız gerisine karışmayacağız.

Tam anlatamadım ama...
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-04-2014, Saat: 09:18 PM   
Abi şimdi termostattan çıkan nötr kablo fişin hangi tarafına bağlanacak? Ampulün ve termostatın aynı yerden aldığı Faz kablo hangi tarafa bağlanacak? Ya da rastgele prizin sağına soluna istediğimizi takacak mıyız? Fişin solunda 250V 2.5A yazıyor. Sağında ise 2P yazıyor. Fiş başının 250V yazan tarafına Faz kabloyu, 2P yazan tarafına nötr kabloyu mu bağlayacağız?
Ara
Can YILDIZ 03-04-2014, Saat: 11:11 PM   
ben şu zımbırtıyı anlamadım ne işe yarıyor bağlantıyıda beceremem diye dayımın işyerindeki elektrik teknisyenlerine gönderdim
Ara
Rasim Efekan ALTUN 03-05-2014, Saat: 03:54 PM   
An itibariyle termostata ampulleri bağladım. Yandı. Patlamadı. Doğru bağlamışım. Şimdi fişten çektim ayarları soracağım nasıl yapılacağını. Bir de termostattan fişe taktığımda alarm sesi gibi bir ses yarım saniye geldi. Sonra tık dedi ampulü yaktı. Değişik sesler çıktı. Ekranda bazı sayılar yandı söndü. Sonra sabitlendi ekrandaki. Ben de ayarları sonra yaparım diye fişten çıkarttım. Ayarları söylerseniz fişe takıp çalıştıracağım.
Ara
Can YILDIZ 03-05-2014, Saat: 04:29 PM   
benimde birtek ayarlar kaldı nasıl ayarlıyacağız ayarları beyler bir yardımcı olun basit bir şekilde anlattın tuşlar üzerinden yapmamız gerekenleri
Ara
Kamil SAİM 03-05-2014, Saat: 04:33 PM   
menüye girdikten sonra
dif : set değerine ulaşıldıktan sonra makinanın tekrar çalışması için kaç derece düşmesi gerektiğini ayarlar.. 0.0 veya 0.1

ALS : set değerinin en az ayarlanabilir derecesi ( 20

ULS : set değerinin en çok ayarlanabilir derecesi ( 40 )

COB : cihaza ilk enerji verildiğinde çalışması için gecikme süresii

COC : prob arızasında cihazın ne kadar çalışması gereken değer

bu üstteki ikisini pek anlamıyorum..

TLD : açma kapama düğmesini aktif pasif yapıyor

OAL : alarm alt seviyesi ayarı

OUL : alarm üst seviyesi ayarı

dAG : alarmın devreye girmesi için gecikme miktarıdır. dk dır

CLB : kalibrasyon değerleri ayarı (değştirmemek iyidir)

ISF : soğuk veya sıcak çalışma modu ayarı (ısıtma için 1)

TİMER AYAR KISMI

motorun kapalı kalma süresi
bSA : saat
bdA : dakika
bSn : sn

Motorun Çalışma Süresi
cSA : saat
sdA : dakika
cSn : saniye

SPd : anlık sıcaklık okuma parametrisi ( 1 en hızlısı )
Rasim Efekan ALTUN 03-05-2014, Saat: 04:44 PM   
Abi menüye girdikten sonra derken menüye açtığımız an kendisi girmiyor mu?Hangi düğmeyle menüye giriliyor?

Bir de abi biz ayarları yaparken karşımıza yapacağımız ayarlar aynen bu sırayla mı çıkacak?
Ara
Kamil SAİM 03-05-2014, Saat: 05:41 PM   
(03-05-2014, Saat: 04:44 PM)Rasim Efekan ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi menüye girdikten sonra derken menüye açtığımız an kendisi girmiyor mu?Hangi düğmeyle menüye giriliyor?

Bir de abi biz ayarları yaparken karşımıza yapacağımız ayarlar aynen bu sırayla mı çıkacak?

kitapçığı okusan hepsi yazıyor aslında..

alt tuşlara aynı anda 3 sn basılı tuttuğunda menüye girer sırayla o yazılar gelir yani sen ok tuşlarıyla ilerlerken.. sonra her biri yazıya giriş yapıp ayarlamak için ok tuşunu kullanman lazım
Rasim Efekan ALTUN 03-05-2014, Saat: 11:36 PM   
Tamam ayarların nasıl yapılacağını anladım. Kılavuzda da yazıyormuş evet. Peki hangi ayarları hangi değerlere getireceğiz? Mesela COB hangi değer en iyisi ampulle ısıtma için vb.

Bu ayarlar ideal midir? pl 1200 ün menüsü şu şekilde.

eforstar pl-1200-t ayarları

menüye girdikten sonra
dif : set değerine ulaşıldıktan sonra makinanın tekrar çalışması için kaç derece düşmesi gerektiğini ayarlar.. 0.0 veya 0.1

ALS : set değerinin en az ayarlanabilir derecesi ( 20

ULS : set değerinin en çok ayarlanabilir derecesi ( 40 )

COB : cihaza ilk enerji verildiğinde çalışması için gecikme süresi 5 SN

COC : prob arızasında cihazın ne kadar çalışması gereken değer 20 SN

bu üstteki ikisini pek anlamıyorum..

TLD : açma kapama düğmesini aktif pasif yapıyor

OAL : alarm alt seviyesi ayarı 15 SN

OUL : alarm üst seviyesi ayarı 40 SN

dAG : alarmın devreye girmesi için gecikme miktarıdır. dk dır 5 SN

CLB : kalibrasyon değerleri ayarı (değştirmemek iyidir) 0.0

ISF : soğuk veya sıcak çalışma modu ayarı (ısıtma için 1)DOĞRU

TİMER AYAR KISMI

motorun kapalı kalma süresi
bSA : saat
bdA : dakika
bSn : sn

Motorun Çalışma Süresi
cSA : saat
sdA : dakika
cSn : saniye
Ara
Kamil SAİM 03-06-2014, Saat: 01:19 AM   
bu değerler benim belirlediğim değerler onlara göre girebilirsin.zaten termostatlar ayarlı geliyor hiçbir sorun olmadan ayarlamanıza gerk kalmadan çalışır.
Rasim Efekan ALTUN 03-06-2014, Saat: 01:56 AM   
Aynen öyle zaten çoğu bu verdiğiniz ayarlarda. Peki sorum şu TLD seçeneği Aç-kapa yöntemi ile
bu seçeneğide eğer lamba ile ısıtıyorsanız kullanın
TLD seçeneği AKTİF yapılır.DIF değeri 0,2 seçilir
Set değeri 37,7 yapılır.
Diye önermişler. Peki TLD nasıl aktif hale getiriliyor. 1 veya 0 seçenekleri var. Hangisi aktif hale getirmek anlamına geliyor?
Ara

EforStar Pl-1200t Bağlantı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eforstar ht 24 - c Ali karataş 4 2,093 04-09-2016, Saat: 02:19 AM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  selam termostad baglantı seklı nasıl ? Rasim SAYIN 2 1,447 04-22-2015, Saat: 12:17 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  emko 3710-n baglantı şeması Osman_Kılınçharman 1 1,642 08-16-2014, Saat: 11:07 AM
Son Yorum: Kamil SAİM
  Eforstar pl-1300 Yardim Fatih DEMİRAYAK 6 2,876 05-03-2014, Saat: 02:43 AM
Son Yorum: Kamil SAİM

Hızlı Menü: