Konu Bilgileri
Konu: EforStar Pl-1200t Bağlantı Yazar: AYHAN ÖZTÜRK 05364332845
Okunma: 28057 Yorum: 60
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AYHAN ÖZTÜRK 05364332845 12-13-2013, Saat: 08:11 PM   

Anladim kadariyla 3 4 yazan yere sonsor girislerini ba

Girislerde bunlar

Birde sensor algilayicisi bu sekildemi oluyor plastik ucu toparlak gibi resimde metal gordum ama boylede oluyormu?

220 volt girisi 8 ve 9 mu oluyor sadece lamba girislerini baglicam motor takmicam ?

Bunlari bagladikdan sonra en dusuk sicaklik en yuksek sicaklik ve olmasi gereken sicakligi nasil ayarlicam yardimlarinizi bekliyorum lutfennn?
Şenol KAŞIKCI 12-13-2013, Saat: 10:39 PM   
sanırım bu aradığın

sıcaklık ayarı için kullanma kılavuzu var ama adobe de e mail verirseniz göndere bilirim yada adobe buraya nasıl yüklenir anlatırsanız burayada yükleye bilirim

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Şenol KAŞIKCI 12-14-2013, Saat: 04:38 PM   
PL-1200-T / PL-1201- T Set değerini ayarlamak Ön panel deki butonu na basıp bırakınız . Set ledinin yandığını ve ekranda set değerini göreceksiniz. veya butonları ile değiştirebilirsiniz . Çıkmak için butonuna basın veya 3 sn bekleyin TURN ONN SÜRESİNE manuel geçiş yapmak Ön paneldeki b butonuna 3 sn basınız . Bu süre sonunda ekranda def yazısı çıkar. Butonu bıraktığınızda turnonn süresi kadar out2 rolesi çekik kalır, turnonn süresi dolduğunda out2 rolesi bırakır , ve sırasıyla turnonn ve turnoff işlemleri tekrarlanır.. Standby konumu I/0 Butonuna 2 saniye kadar basılı tutunuz. Cihaz kapanacaktır.Kapalı konumda iken 2 saniye basılı tutulduğunda ise cihaz açılacaktır.Kapalı konumda iken cihazın bütün fonksiyonları durur.Display ekranında 3 nokta yanar. Parametre listesine girmek: butonlarına 3 saniye kadar birlikte basınız. Ekrana 1. Parametrenin ismi çıkacaktır. 1. Parametrenin içeriğini görmek ve ayarlamak isterseniz butonuna basınız.ekrana 1.parametre içindeki değer gelecektir . İstediğiniz değerleri veya butonları ile giriniz.istediğiniz değeri girdikten sonra butonuna basıp parametre isim listesine dönersiniz.,bu konumda herhangi bir butona basılmaz ise 10 saniye kadar sonra isim listesine otomatik olarak dönülür.diğer parametre isimlerini görmek için veya butonlarına içeriğine ulaşmak için butonuna basıp ayarlayabilirsiniz. Ekranda parametre isim listesi varken butonlarına birlikte 3 saniye kadar basılırsa programlama modundan çıkılır. Herhangi bir butona basılmazsa10 saniye kadar sonra otomatik olarak programlama modundan çıkılır. Alarmlar: Pb1 = ekranda bu ifade ile bir sesli ikaz olursa termostat prob u ile ilgili bir sorun var demektir. Prob kopuk veya kısa devre olmuş olabilir. Sesli ikaz: OUL veya OAL parametresine bağlı oda ısısı alt veya üst sınırları aşılmış demektir bu durumda OUL ve OAL parametrelerini kontrol ederek gerekli ayarlama yapılabilir S.2 Alarm susturma Herhangi bir sebeple oluşmuş olan alarm durumunda aktif olan sesli ikazı susturmak için butonuna kısaca basınız.. Susturulan alarm tekrar aktif olma durumları altta açıklanmıştır. PB1= sensör arızası ; sesli ikaz sensör hatasının giderilmesi ile aktif olur.. OUL, OAL = Alçak yüksek sıcaklık alarmları; dAG süresinin bitmesi ile tekrar aktif olur sıcaklık kontrol parametreleri 1) dıf = diferansiyel : dıF parametresi ; verilen set değerine ulaşılıp OUT1 ÇIKIŞI’nın Stop ettikten sonra tekrar çalışması için oda sıcaklığı kaç derece düşmesi gerektiğini belirler. ISITMA örnek: dıF = 0.2 , set =5 , oda sıcaklığı =5 out1=stop bu örnekte OUT1 rolesinin tekrar çalışabilmesi için oda sıcaklığının set -dıF=4. 8 dereceye düşmesi gerekiyor SOĞUTMA : Örnek: dıF=0.2 , set=5 stop halindeki out1 =stop OUT1 rolesinin tekrar çalışabilmesi için 5.2 dereceye çıkması gerekiyor. 2) ALS = set değeri için alt limit : ALS parametresi ; son kullanıcının ayarlayabileceği maksimum soğuk olarak set değeri sınırıdır. Örnek : ALS = 5 bu örnekte set değeri 5 den aşağıya ayarlanamaz. 3) ULS = set değeri için üst limit: ULS parametresi ; son kullanıcının ayarlayabileceği maksimum sıcak olarak set değeri sınırıdır. Örnek : ULS = 15 bu örnekte set değeri 15 den yukarı ayarlanamaz. OUT1 çıkışı parametreleri OUT1 çıkışı parametreleri 1) COB = (onn,off modunda ) OUT1 ÇIKIŞININ çalışması için gecikme süresi , birimi saniye COB parametresi; OUT1 ÇIKIŞININ ; hangi sebeple olursa olsun stop ettikten sonra ve cihaza ilk enerji verildiğinde çalışabilmek için bekleme süresi . Bu durumda ön paneldeki ısıtma ledi flash yapar
Ara
AYHAN ÖZTÜRK 05364332845 12-14-2013, Saat: 06:30 PM   
Baya karisikmis ama ayarlariz insallah Smile
Şenol KAŞIKCI 12-14-2013, Saat: 06:54 PM   
kolay gelsin
Ara
AYHAN ÖZTÜRK 05364332845 12-16-2013, Saat: 02:42 AM   
ayarlarini yapamadim ya 2 tane 40lik lamba var neyse cihazi calistirdim lambalar 37.5 gelmeden tik diye cihaz kapayip aciyor devamli bagnti seklinden mi acaba termostatin http://u1312.hizliresim.com/1j/j/vky75.jpg
Şenol KAŞIKCI 12-16-2013, Saat: 11:02 AM   
yukardaki resimdeki önce mavi kabloları bağlayın daha sonra kırmızı kabloları bağlayın köprüler e dikkat edin şase yaptırır sanız hem dairenizin hattına hemde termostadınıza zarar vere bilirsiniz eğer elektrikçi bir tanıdık varsa yada mümkünse bir ustadan destek alın aşağıdaki resmide inceleyin yapamazsanız ustaya gidin
Ara
Aytaç Keçeci 12-16-2013, Saat: 11:21 AM   
Şenol Bey Adına Resimi Yüklüyorum...

Ek Dosyalar Resimler

MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Kamil SAİM 12-16-2013, Saat: 02:56 PM   
(12-16-2013, Saat: 11:21 AM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şenol Bey Adına Resimi Yüklüyorum...

bu harika olmuş çokta net Smile
AYHAN ÖZTÜRK 05364332845 12-17-2013, Saat: 07:57 PM   
ayarlari yaptim arkadaslar sanalpazardan aldim eforstar pl1200t fatih bey cok ilgilendi sagolsun simdi sira ab58 deSmile
Numan YILDIRAN 01-22-2014, Saat: 03:49 PM   
Geçektende eforstar firması malının arkasında duran bir firma, bende hatalı bağladım ilk başta ve cihaza sigorta attırdık, Fatih bey buna rağmen ürünü ücretsiz olara tamir ettiler ve gönderdiler çok teşekkür ediyorum kendilerine.

Bu ara benicihazın bağlantı kısmı daha farklı.

Ara
Kamil SAİM 01-22-2014, Saat: 04:15 PM   
sizinki benimkinden güncel model bu heralde bende yeni aldım Smile)

Ek Dosyalar Resimler

Numan YILDIRAN 01-22-2014, Saat: 04:40 PM   
Evet, kasayı süper düşünmüşün.
Ara
AYHAN ÖZTÜRK 05364332845 01-31-2014, Saat: 03:56 PM   
Numan bey pekı parametrelerı nasıl gırdınız dıf clb falan bu parametrelerın ayarları aklınızda mı kacta acıp kactA kapatıyo acaba?
Numan YILDIRAN 01-31-2014, Saat: 05:38 PM   
Ayhan bey Kamil beyin sayfasında değerler ile ilgili bilgi var.

eforstar pl-1200-t ayarları bunlar Kadir beyin paylaşımından, eksik veya yanlış varsa arkadaşlar düzeltir.

menüye girdikten sonra
dif : set değerine ulaşıldıktan sonra makinanın tekrar çalışması için kaç derece düşmesi gerektiğini ayarlar.. 0.0 veya 0.1

ALS : set değerinin en az ayarlanabilir derecesi ( 20

ULS : set değerinin en çok ayarlanabilir derecesi ( 40 )

COB : cihaza ilk enerji verildiğinde çalışması için gecikme süresii

COC : prob arızasında cihazın ne kadar çalışması gereken değer

bu üstteki ikisini pek anlamıyorum..

TLD : açma kapama düğmesini aktif pasif yapıyor

OAL : alarm alt seviyesi ayarı

OUL : alarm üst seviyesi ayarı

dAG : alarmın devreye girmesi için gecikme miktarıdır. dk dır

CLB : kalibrasyon değerleri ayarı (değştirmemek iyidir)

ISF : soğuk veya sıcak çalışma modu ayarı (ısıtma için 1)

TİMER AYAR KISMI

motorun kapalı kalma süresi
bSA : saat
bdA : dakika
bSn : sn

Motorun Çalışma Süresi
cSA : saat
sdA : dakika
cSn : saniye

SPd : anlık sıcaklık okuma parametrisi ( 1 en hızlısı )
Ara
Salih AKTOP 02-15-2014, Saat: 11:59 PM   
Slm herkese ab 58 yapımı ıcın aldıgm termostat baglantı yaparken koruma amaclı sıgorta ve kontaktor baglama geregı varmıdır
KOCAELİ Körfez 5356702749
Ara
Kamil SAİM 02-16-2014, Saat: 12:22 AM   
gerek yok cihazın içinde sigorta si var zaten.
Salih AKTOP 02-16-2014, Saat: 12:37 AM   
Mak ozellıgı de cevırme ıcın zamanlayıcı var saat dak ve sanıye oluyo kac saatte cevırma ayarlamam gerek bırde hgangı dereceler arası acma kapama yapmalı
KOCAELİ Körfez 5356702749
Ara
Rasim Efekan ALTUN 02-20-2014, Saat: 09:40 PM   
Bakıyorum da bu konudan bile pek şey anlamadım ayarlar dışında. Almadan önce tamamen bilgi sahibi olayım. Bağlantıyı nasıl yapacağımı tamamen anlatabilecek olan var mı? Ampulle ısıtacağımızda bağlantıyı nasıl yapacağımızı ve ayarlardan neyi ayarlayacağımızı söyleyebilir misiniz?
Teşekkür ederim şimdiden.

Bu arada çevirme sistemiz için kullanmayacağım sadece ampulle ısıtmayı anlatabilir misiniz? Bağlamasıyla beraber.
Ara
ALİ BEY 02-20-2014, Saat: 10:16 PM   
(02-20-2014, Saat: 09:40 PM)Rasim Efekan ALTUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakıyorum da bu konudan bile pek şey anlamadım ayarlar dışında. Almadan önce tamamen bilgi sahibi olayım. Bağlantıyı nasıl yapacağımı tamamen anlatabilecek olan var mı? Ampulle ısıtacağımızda bağlantıyı nasıl yapacağımızı ve ayarlardan neyi ayarlayacağımızı söyleyebilir misiniz?
Teşekkür ederim şimdiden.

Bu arada çevirme sistemiz için kullanmayacağım sadece ampulle ısıtmayı anlatabilir misiniz? Bağlamasıyla beraber.

konularda her şey mevcut şuan elınızde bu termostat mevcutmu mevcutsa Efostar kullanan arkadaşlar sana sadece ampulle ısıtmak için bağlantı şeklini gösterir

ben bu modeli kullanmıyorum fakat motorsuz yanı cevirmesiz sadece ampul için bağlantı sekli sanırım söle

HOROZ KENTLİ
Ara

EforStar Pl-1200t Bağlantı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eforstar ht 24 - c Ali karataş 4 2,090 04-09-2016, Saat: 02:19 AM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  selam termostad baglantı seklı nasıl ? Rasim SAYIN 2 1,445 04-22-2015, Saat: 12:17 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  emko 3710-n baglantı şeması Osman_Kılınçharman 1 1,640 08-16-2014, Saat: 11:07 AM
Son Yorum: Kamil SAİM
  Eforstar pl-1300 Yardim Fatih DEMİRAYAK 6 2,867 05-03-2014, Saat: 02:43 AM
Son Yorum: Kamil SAİM

Hızlı Menü: