Konu Bilgileri
Konu: çevirme açısı ve süresi Yazar: Soner YAYLA
Okunma: 4340 Yorum: 8
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Soner YAYLA 12-31-2013, Saat: 10:59 AM   
sevgili abilerim kardeşlerim şu konuya bir açıklık getirelim kafamı çok karıştırdı
1) çevirme işi bittiğinde yumurtaların 45 derece öne yada arkaya yatık mı durması gerekiyor yani arkaya 45 derece yatık duran yumurtaların çevirme sonunda öne 45 derece yatık mı durması gerekiyor bu çok ayrıntı gibi geldi bana tavuk bu kadar özen li mi yapıyor bu işi
2)bende zaman ayrlı piriz var en kısa zaman arası 15 dakika yani 2 saatte bir 15 dakika çevirmenin bir zararı olur mu yada sürekli çevirmenin bir zararı olur mu ?
VARLIĞINDAN UTANDIĞIM BİR GÜMÜŞHANELİ YOKTUR.
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Ahmet BULUT 12-31-2013, Saat: 11:30 AM   
konu gayet açık işlerimizi kolaylaştıralım zorlaştırmayalım ben mesela pratik olsun diye ilk gün değil 7. gün çevirin dedim mesela denedim oluyor sıkıntı yok bunu neden diyorum işin detayına inmeyelim

detay işi bizim işimiz değil büyük ölçekli işletmelerin işi binlerce yumurta yada milyonlarca yumurta koyar onlar her mm incelemek zorundalar

kafan karıştığı konuyu şurdan çözebilirsin , elle çevirmeli bir düzenek düşün bir kere tur attıyorsun kalıyor sonra sabah veya akşam yada öğlen neyse arası var yani öyle kalıyor ordaki yumurtanın halini göz önüne getirsen olayı kafanda daha iyi şekillendirirsin
Ara
Kamil SAİM 12-31-2013, Saat: 11:32 AM   
motor zaten düşük devirde çeviriyor bana sorarsan ister düz dursun ister yatık hiçbir sıkıntı olmayacaktır. tavuğun altındada hep yatık duruyor zaten Wink işi bilen abiler daha iyi bilirler ama bundaki amaç içerdeki canlının kabuğa yapışmaması..

ha sen diyorsun ki çok sallayıpta yumurtaların cılkını çıkartmayalım Smile
Soner YAYLA 12-31-2013, Saat: 01:39 PM   
ahmet bulut abime saim beye çok teşekkür ederim konuyu açığa kavuşturdukları için saygılarımla
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
ALİ BEY 12-31-2013, Saat: 02:12 PM   
(12-31-2013, Saat: 11:32 AM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: motor zaten düşük devirde çeviriyor bana sorarsan ister düz dursun ister yatık hiçbir sıkıntı olmayacaktır. tavuğun altındada hep yatık duruyor zaten Wink işi bilen abiler daha iyi bilirler ama bundaki amaç içerdeki canlının kabuğa yapışmaması..

haklısın abi tavuk 45 dereceyi nerden bilsin Smile

tumurtanın kabuga yapışmaması önemlı dimi
HOROZ KENTLİ
Ara
Soner YAYLA 12-31-2013, Saat: 03:21 PM   
(12-31-2013, Saat: 02:12 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-31-2013, Saat: 11:32 AM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: motor zaten düşük devirde çeviriyor bana sorarsan ister düz dursun ister yatık hiçbir sıkıntı olmayacaktır. tavuğun altındada hep yatık duruyor zaten Wink işi bilen abiler daha iyi bilirler ama bundaki amaç içerdeki canlının kabuğa yapışmaması..

aynen öyle ali bey önemli olan çevrilsin ben son 3 günü çevirmeyi kapatmayı unutup yine civciv aldığını söyleyen birini okumuştum önemli olan çok hızlı çevrilip yumurtanın içindeki canlıya zarar vermemek
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Salih ÖZKAN 12-31-2013, Saat: 08:27 PM   
(12-31-2013, Saat: 11:30 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: konu gayet açık işlerimizi kolaylaştıralım zorlaştırmayalım ben mesela pratik olsun diye ilk gün değil 7. gün çevirin dedim mesela denedim oluyor sıkıntı yok bunu neden diyorum işin detayına inmeyelim

detay işi bizim işimiz değil büyük ölçekli işletmelerin işi binlerce yumurta yada milyonlarca yumurta koyar onlar her mm incelemek zorundalar

kafan karıştığı konuyu şurdan çözebilirsin , elle çevirmeli bir düzenek düşün bir kere tur attıyorsun kalıyor sonra sabah veya akşam yada öğlen neyse arası var yani öyle kalıyor ordaki yumurtanın halini göz önüne getirsen olayı kafanda daha iyi şekillendirirsin

Ahmet bey 7. Gune kadar cevirmeye gerek yokmu diyosunuz yani
Ara
Metin AYDIN 05-26-2014, Saat: 05:08 PM   
(12-31-2013, Saat: 02:12 PM)ALİ BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Eski bir konu olsa da yerinde bilgiyi paylaşmak daha sağlıklı bilgiye ulaşmaya yardımcı olur diye düşündüm..Yumurta zaten doğası gereği 45 derecede duryor,

Ek Dosyalar Resimler

Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)
Mesut TAHA 05-26-2014, Saat: 09:18 PM   
soner bey bi sabah bi akşam sağa sola çevir için rahat olsun sağlıklı yumurtalar sıkıntısız çıkıyor ... eğer yumurtalar sağlıklı hayvandan değilse amuda kaldırsan boş...kolay gelsin...
Ara

çevirme açısı ve süresi Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çevirme sistemi arızası Fethi Oğuz 4 1,685 05-16-2016, Saat: 10:30 PM
Son Yorum: Ali karataş
  ÇEVİRME İÇİN ZAMAN RÖLESİ PROJEM Ahmet KUNT 14 5,247 04-10-2016, Saat: 01:30 AM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Cevirme sorunu burak demirkapak 7 3,479 03-30-2016, Saat: 11:40 AM
Son Yorum: ugur torun
  Cevirme tablası zaman ayarı burak demirkapak 2 1,483 02-09-2016, Saat: 08:30 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  çevirme sistem animasyonu Ramazan YAMAN 6 2,990 03-26-2015, Saat: 07:11 PM
Son Yorum: Ramazan YAMAN
Question ÇEVİRME SİSTEMİNDE PROBLEM.TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN LÜTFEN YARDIM!!! Mehmet KURU 4 3,627 03-09-2015, Saat: 04:30 PM
Son Yorum: Mehmet KURU
  AB58 için otomatik çevirme sistemi Ramazan YAMAN 11 6,078 01-11-2015, Saat: 12:07 PM
Son Yorum: bayezid kayar
  Kuluçka Çevirme Motoru A.Ümit GÜNENDİ 3 2,233 01-05-2015, Saat: 11:57 AM
Son Yorum: Metin AYDIN
  yeni çevirme sistemi Ramazan YAMAN 16 7,590 03-22-2014, Saat: 01:16 PM
Son Yorum: Süleyman SAKALLI
  çevirme Salih ÖZKAN 4 2,959 02-28-2014, Saat: 10:50 AM
Son Yorum: Soner YAYLA

Hızlı Menü: